bir lisans öğretimine dayalı eğitim-öğretim ve araştırmanın sonuçlarını ortaya koymayı amaçlayan bir yükseköğretimdir. yüksek lisans eğitimi, kişinin eğitim aldığı branşta uzmanlaşması ve bu durumu bilimsel bir makaleyle ispat etmesiyle tamamlanır.
devamını gör...
şu an siyaset bilimi yüksek lisans öğrencisi olarak şunu söyleyebilirim ki, öldürmüyor ama süründürüyor. ama doktora kısmı direk öldürüyor. tezimi yazıp teslim edebilirsem o kısma da geçeceğim inşallah.
devamını gör...
iyi bir üniversitede alınacak yüksek lisans eğitimi akademik anlamda yetişmenizi sağlar.
devamını gör...
yapmayı düşündüğüm fakat biraz endişelendiğim bir konu zira torpile dayalı bir sistemi var
devamını gör...
ders aşaması boyunca değerli hocalarınızın ileride yapacakları şahsi çalışmaları için 25-50'şer sayfalık, spesifik konular üzerine özetler yazarsınız saatlerce. 2 sene sonra bir aferin ile uğurlarlar seni. tebrikler artık lisans mezunu bir işsiz değil yüksek lisans mezunu bir işsizsindir.
devamını gör...
yarım bıraktığım askerlik tecili konusunda avantajlar sağlayan programdır. tezlisi makbuldür.
devamını gör...
şimdilerde özel üniversitelerin bir çok kamu kurumuyla anlaşma yapıp,ücreti mukabilinde verdigi diploma.(hakkını vererek isteyerek yapanlar sözüm size değil,kurumlar içinde bu furyaya kapılıp laf olsun diye yüksek lisans yapanlara,yapmayın lütfen.)
devamını gör...
1 buçuk sene önce bitirdiğim, doktoraya tövbe ettiğim öğrenim aşaması.
devamını gör...
ders aşamasını bitirdikten sonra pandeminin ortaya çıkmasıyla henüz bitiremediğim lisansüstü eğitim.
tezimi de yazıp teslim edersem, ulaşmış olacağım mertebe.
(bkz: ömür biter tez bitmez)
devamını gör...
10.
6 yıl okuyacağım üzere tezsiz yüksek lisans mezunu oluyormuşum. ne işime yarayacak. hiç.
devamını gör...
11.
tezli ve tezsiz olarak ikiye ayrılır.
devamını gör...
12.
ülkemizde aileden papara yememek ve işsizliği maskelemek amaçlı yapılan ve yararlılığı düşük uğraş.
devamını gör...
lisansı bitirip ' yok arkadaş bu yetmez bana' deyip 2 yıl daha okumak isteyen idealist kişilerin tercihidir. koçum o kadar kolay mıydı okumak? bak daha sınava giremiyoruz erteleniyor.
devamını gör...
türkiye'nin köklü kurumlarından birinde yapılıyorsa eğer gerçekten fayda sağlamaktadır , akademik olarak size çok fazla şey katabilir ama insanı genç yaşta sinir stres sahibi yapması ile meşhurdur.
devamını gör...
2 yıldır ama adamı kafadan 6 sene eskitir.
devamını gör...
doktoradan bir tık daha az hırpalayan akademik eğitim. illa akademisyen olacağım demiyorsanız yapmayın. yok ben akademik kariyer yapacağım diyorsanız hayatta kalma mücadelenizde başarılar dilerim. yükseği bitirip doktoradan da sağ çıkanı hayatta 50 level ileride görüyorum.
devamını gör...
tezlisini yaparak içinde bulunduğum akademik süreç. yıpratır sözlük uzaktan göründüğü gibi değildir hiç. gerçekten okumaya ve araştırmaya hevesli insanların yapması gerektiğini düşünüyorum.
devamını gör...
lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin belirli şartlarla seçildiği akademik süreç
devamını gör...
akademik kariyerin başlangıcıdır.
devamını gör...
lisans eğitimine yeni başlayan öğrencilerin ilk yıllarında "abi kesin yüksek yapacağım" , "akademide kalacağım ben ya" diyerek yelken açtığı okyanustur. lisans eğitimi bitince öyle veya böyle yüksek lisansa başlanır. ama işler çoğu kişi için beklenildiği gibi gitmez. saç baş yolunmaya "lan keşke okumasaydım" denilmeye başlanır. boru mu okumayan adamlar yat kat düzmüştür. siz daha bir tezin içinden çıkamıyorsunuzdur.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"yüksek lisans" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.