buradan okunacak güzel haber.
devamını gör...
ilk başta sadece barajı geçip, yurtdışındaki dandik üniverstelere kayıt yaptırıp, sonra yatay geçiş saçmalığı ile en iyi üniverstelere geçen (çapa tıp-gazi hukuk vs.) vasıfsız zengin p****rini bi araştırıp buna dur deseler daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
devamını gör...
sonuna kadar destekliyorum, insanların hakkına giriyorlar bu şekilde, hem bunu yapmak yarardan çok zarar getirir kişiye.
devamını gör...
akademisyenlere 2 bin liradan 20 bin liraya kadar değişen fiyatlarla tez yazıp ödev hazırlayan internet siteleri hakkında yök, kamu davaları açıyormuş. şimdiye kadar neredeydi bilemiyorum ama geç de olsa güzel bir gelişme. bu yolla kimbilir kaç akademisyen(!) akademisyen olmuştur.

türkiye'de bu yolla, ekip kurarak parayla tez yazan en az 520 şirket varmış ve 2 bin liradan 20 bin liraya kadar değişen ücretlerle tez yazan bu firmalar yılda yaklaşık 160 milyon liralık gelir elde ediyormuş. dolandırıcılık'tan 1 yıldan 5 yıla, 'nitelikli dolandırıcılık'tan da 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezaları söz konusu imiş.

kaynak: www.memurlar.net/haber/9488...
devamını gör...
yerinde bir karar ama yetmez. sahte tezlerle üniversitede ders veren hocaları da ortaya çıkarsınlar. profesör olanların unvanını ellerinden alsınlar. fen bilimlerini bilmiyorum ama sosyal bilimler alanında özgün tezler yok zaten.
devamını gör...
bir dönem internet cafelerin ayakta kalmasının tek sebebi bu tez-ödev yazımıdır.

şu anki bilgilerimin büyük çoğunluğu başkası adına yazdığım tezlerden ve ödevlerden gelmektedir. sadece akademik ödevler değil, öğrenciler, öğretmenler, zamanının askeri öğrencileri hemen herkes ödevlerini bu cafelerdeki çalışanlara hazırlatır. zamanında teslim edip sayfa başı 2 lirayı geçmezseniz çok ciddi paralar kazanabilirsiniz bir ayda.

artık tez-ödev sektörü de bitmiştir bu kararla.
devamını gör...
başkasına ödev yaptırmak, tez yazdırmak bir nevi kopya çekmektir. ileride geldiğin makamı hak etmemektir. ayrıca o makam hakkında hiçbir bilgin de olmaz. bunun önüne geçilmesi doğru ve geç kalınmış bir karar.
devamını gör...
doğru ve yerinde bir karardır fakat çok geç kalınmıştır.
devamını gör...
intihal yoluyla tez veren nice canlı var. kul hakkının dışında bilime de ihanet edildiği için keşke ayrıca hesap sorulsa. mevcut yükselme sınavlarını ve dil sınavlarını falan da inceleseler kürsüde hoca kalmaz.
devamını gör...
uzaktan yüksek lisans yapılıyor, ödevler toplu bir fiyatla satılıyor, tezleri sahipleri yazmıyor ve bu bilinen üniversitelerde oluyorken tezdeki intihali arama çabası küçük bir gelişmedir.
devamını gör...
yapılması gereken bir uygulama. nice intihal olan tezler var. akademinin içini boşaltıyor böyle şeyler.
devamını gör...
yök mü hahahahah, etik dışı mı hshsh, dava mı agagagag tamamdır. bugün bana bu görevi verseler hayvan gibi inceleme yapıp, bütün ''sözde etik dışı'' olan çalışmaları bulurum, ünvanları geri alırım lakin ki yök böyle bir şey yapmayacaktır. içiniz rahat olsun. yapıyoruz diyelim de inansınlar.
devamını gör...
doğru bir karardır. ancak bu sefer şirketler ile değil el altından yürüyecektir. öğrencilere tezimi yaz sana para vereyim demek zor değildir. bu firmalar açılmadan da yapılıyordu böyle şeyler.
devamını gör...
doğru bir karar.
devamını gör...
ağam bizimle eğleniyi
devamını gör...
çokomelli damat da bizi görecek mi ?
devamını gör...
memlekette göz göre göre sahte diplomaya ses çıkarılmamış, hatta bir mv tarafından, gurur duyuyoruz diye bas bas bağırılmışken, yök intihallere vd usülsüzlüklere lere dava mi açacak yani. hadi canım sende dedirten başlık. yök bir kurul olarak önce kendinden, sonra akademi camiasindan başlasın, bakıp görelim ne cevherler varmış ülkede.
devamını gör...
yeterli bir karar değildir. etik dışı tez yazılmış olabilir ama bu tezin savunmasına giren amcalara ne demeli? keki böreği görünce tezi dinlemekten vazgeçen akademisyenlere de dava yok mu?
devamını gör...
şimdiye kadar açılmıyor muydu?! bunların gizli saklı yapıldığını, yakalananlara dava açıldığını sanıyordum. neler dönüyormuş neler...
devamını gör...
liyakatsız şekilde yapılan atamalara da dava açsanıza yiyorsa dediğim absurt durum.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"yök'ün etik dışı ödev ve tez yazanlara kamu davası açması" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.