son üç yıldır bir iki videoyla yapmayı sürdürmeye çalıştığım,bel ve boyun ağrıları hatta regl sancılarına da iyi gelen ,nefesle verimi artan bedensel hareketlerdir.
devamını gör...
günde 10-20 dakika arası yapılması zihne iyi gelecektir. meditasyonun kardeşidir. yoga yaparken dinlendirici müzik parçaları veyahut telefonla ayarlayacağız yağmur sesi gibi zihni dinlendiren sesleri açtığınızda daha etkili bir sonuç elde edersiniz.
devamını gör...
iki yıldır uğraştığım, yaptıkça inanılmaz rahatlık ve keyif veren bir olay. karantina başında herkes bi heves edip bırakmıştı ama şiddetle tavsiye edilir.
devamını gör...
zihnin ruhun huzura ermesine yarayan bir meditasyon şekildir. hindistan’da ortaya çıkmıştır . gerçekten etkili bir yöntemdir . her gün yoga yapmak lazım gelir.
devamını gör...
yoga, eski hint felsefesinde 5.000 yıllık bir geçmişe sahip olan zihin ve beden uygulamasıdır.
çeşitli yoga hareketleri; fiziksel duruşları, nefes tekniklerini ve meditasyon veya rahatlamayı birleştirir. son yıllarda, zihin ve bedenin daha iyi kontrol edilmesini sağlayan ve refahı artıran pozisyonlara dayanan bir fiziksel egzersiz biçimi olarak popüler hale gelmiştir.

sürekli yapılması gerektiğini düşünüyorum.
devamını gör...
youtube üzerinden, 30 günlük yoga egzersizi şeklinde yapmaya başladığım spor. derin derin nefes almayı abartınca başınız dönüyor. bir de o kadar esneyemezseniz üzülmeyin. bakalım nasıl olacak ilerleyen günlerde.
devamını gör...
ruhsal yaşam ve bedene hakim olmayı amaç edinen hint felsefe akımı.
devamını gör...
kendisi iyi ama camiası kötü olan öğreti.
devamını gör...
ülkemizde genel kitleler tarafından entel dantel bir şey olarak yaftalanıp dışlanmış olan öğretidir. yoga hakkında bildiği tek şey recep ivedik'deki osurma sahnesi olan kahvedeki rıfkı amca, evde bunu bir uygulasa ne derdi kalacak ne tasası ama bunun farkında değil işte.
devamını gör...
güzel bir heja şarkısı.
devamını gör...
kendimizi bulduğumuz, anı yaşadığımız, bedenimize şükrettiğimiz mükemmel bir zihinsel, bedensel ve ruhsal rahatlama sürecidir.
devamını gör...
bedensel ve ruhsal şekillenmeye yarayan bir meditasyon biçimidir. acayip rahatlstır bel ve boyun ağrılarını ciddi anlamda azaltır.strese de iyi gelir. ne kadar esneyebileceğinizi görmenizi tavsiye ederim
devamını gör...
eriyen kalp,aşağı bakan köpek,yukarı bakan köpek,güneşe selam gibi fantastik(yazar burda sinkaflı bir şeylerden bahsediyor) hareket isimleri barındıran bir aktivite.
sakız kıvamına gelene kadar esnedikçe esniyorsunuz.
devamını gör...
bir anda gelen yoga yapma isteği karşısında yoga matı bulamayıp seccade kullanımıyla ortaya çıkan tuhaf hareketlerdir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"yoga" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.