izmir'de doğup büyüyen, 1982 yılında gazeteciliğe başlayan, çeşitli gazetelerde farklı görevler üstlenen, günümüzde sözcü gazetesinde yazan, basit yazı stili olan, köşesinde iktidarı bombalayan, çıkardığı kitapları çok satan, gazeteci yazar.
devamını gör...
geçtiğimiz sene "mustafa kemal" isimli kitabının özel basımları* 2500 liradan satılmış olan, atatürk'ün ismini kullanarak para kazanmaya doymamış şahıs.
devamını gör...
atatürk üzerinden prim yapmakla meşhur bir insandır kendisi . kendine has bir yazım şeklide yoktur günün birinde atatürk ile ilgili kitap okumak isterseniz bu amca hariç kimden okursanız okuyun .
devamını gör...
sevdiğim bir köşe yazarıdır. atatürk üzerinden prim yapma düşüncesini de yanlış bulurum. özel basımı cartı curtu geçiyorum kimse kimseyi zorlamadı para ver diye bu bir. ikincisi yemek kitabı çıkaran da yemek üzerinden, otobiyografi yazan kendi hayat dramı üzerinden mi prim kasmaktadır?
devamını gör...
önceden köşe yazılarını takip edip hayran olduğum, kitaplarını büyük merakla okuduğum yazardı.Ne yazıkki şimdi aynı çoşkuyu duymuyorum.
devamını gör...
bugün evden çıktım...evde peynir olmadığını hatırladım, markete gittimbaktım, marketçi de yok memlekette...neyse, yarım saat kadar aradım ve buldum bir tane...girdim içeridedim: 1 kilo süper.adam yarım tarttı geçirtti falan, memleketimin insanı işte sabah sabah böyle oluyor...olm bu tanım nerelere gidiyor toparlayamıyorum bak...neyse, kolunu uzattı benim elime..."40 lira!" dedi..."oha, yine mi zam" diyemeden..."zam geldi" dedi.neyse, işte iktidarı bugün de eleştirdim...haydi dağılın.
devamını gör...
izmir ve cumhuriyet tanımını en güzel yapan yazar ve gazetecidir.
devamını gör...
araştırmaya ve sorgulamaya üşenen önüne gelen bilgiyle yetinen kişilerin sevdiği, takip ettiği gazeteci.
devamını gör...
atatürk üzerinden çok iyi para kazanmış bir abi. sevilesi biri değil bence.
devamını gör...
atatürk sevgisini sömürüp, üzerinden iyi para kaldıran yazar. din üzerinden para kazananların, atatürklü sürümü.
devamını gör...
dürüst olmam gerekirse berkin elvan güzelleme yazısı ve devamında atatürk istirmacılığından sonra takibi ve okumayı bıraktığım vatandaş
aynen berkin ekmek almaya gidiyordu ve onu öldürdüler..!
not : ali ismail korkmaz kahbece öldürülmüştür mekanı cennet olsun..
devamını gör...
seküler yobaz kesimin sesidir. duymak istediklerini söyler, parayı kaldırır. işi biliyorsun, işe gitmiyorsun yılmaz. helal olsun.
devamını gör...
gazateci, yazar.

kendisini saflığıma geldiği eski dönemler de severdim. köşe yazılarını okumadan geçmezdim. kitaplarını alır okurdum, samimiyetine inanırdım. ama! atatürk üzerinden yaptığı prim, yağının yağını çıkarması gözleri açtı tabi. artık adını bile duymak istemediğim biri haline dönüştü. biz mi çok safız anlamıyorum. insanlar gerçekten hangi kesimden, hangi partiden, hangi ideolojiden olursa olsun, madalyon gibi iki yüzü var ama bunu her seferinde unutup, sadece gösterdiği yüze inanıyoruz. sonra da madalyonun öteki yüzünü görüp büyük bir hayal kırıklığı ile oturuyoruz yerimize. yılmaz özdil'de madalyonun öteki yüzünü gördüğümüz kişilerden biri oldu ve silindi.
devamını gör...
çok iyi araştırmacı, mükemmel üslup sahibi, acayip zeki ama aynı oranda samimi ve vicdanlı olmayan bir yazar. döneminin en iyi köşe yazarı. genelde tribünlere oynar.
devamını gör...
sözcü gazetesinde araştırmacı gazeteci, köşe yazarı.
devamını gör...
'atatürk üzerinden para kazanan yazar ' tanımına nail olmuş, cesur , cumhuriyetçi, özgürlükçü yazarımız.

ne demek atatürk üzerinden para kazanmak, anlamış değilim.

geçen yıllarda çıkardığı bir kitap üzerinden yaftalanan yazarın bu kitabı,
farklı bir anlam katmak için 1881 adeti koleksiyon kategorisinde dizayn edip piyasaya sürüldü. fiyatı 2500 lira idi.

bu ülkede 1881 tane atatürk sevgisi, atatürk hayranı, bunu farklı biçimde gösterme arzusunda olan kişi olamaz mı? eğer param olsaydı, kağıdı, baskısı, dizaynı, her şeyi farklı ve özel olan bu kitabı ben de alıp kitaplığımda sergilemekten mutlu olurdum doğrusu.

ıçerik olarak aynı kitap, normal baskı haliyle 22 lira şu anda hala satılıyor piyasada .gittim ondan aldım, bu kadar basit.

haa, tüm kitap o şekilde çıkar ve piyasaya sürülürdü, tüm eleştirilere ben de katılırdım .

ayrıca kitabın çıktığı andan iki aylık süre içinde rekor kirarak 1 milyon 150 bin adet sattığını da dikkatlere sunmak isterim .

adam milyonlarca satan bir kitaba imza atti, sembolik 1881 tanesi olay oldu.

ayrıca bu kitabın ozel serisinden elde edilen gelirle, köy okullarına çocuk kitapları gönderileceğini de söylemesine rağmen,
yapılanı sırf karalamak adına yola çıkanların, kulaktan dolma dedikodularla yorum yaptığı başlık.
buradan
devamını gör...
en sıkı arkadaşının engin ardıç olduğunu düşündüğüm, kitabının savunması için tüm sayfayı ayırıp reklam yapan köşe yazarı.

engin ardıç’la birbirlerinin reklamlarını da yapıyorlar. birlikte en kaliteli viskileri yudumlayıp, en kaliteli çikolatayı da yanına koyup, özdil, ardıç’a “ mirim biraz benim yeni kitapla ilgili yıkıcı eleştiri yap ki; benim kek kitleyi daha safları sıklaştırır hale getirip yeni villanın tadilatını yaptırayım” demiş olabilir, insanlar ev yapımı adi biralarını içerken.
devamını gör...
mevcut iktidarın tarihi çarptırarak lanse etmesinden mütevellit; araştırarak, belgeriyle, kitaplaştırarak kitlelere ulaşmaya çalışan gazeteci, yazar.

karşılığından para kazanmış mıdır, doğal olarak evet; ancak bunu eleştiren arkadaşlar; keşke siz yazsaydınız, siz kazansaydınız o paraları. çivi çakmamış insanların, eleştirmeden önce kendilerine çuvaldızdan daha büyük bir şey sokmalarını tavsiye ediyorum.
devamını gör...
ballı ihale takip edip çantacı gazeteciliği yapmamıştır. bugün geldiği noktaya bir politikacının desteğini alarak gelmemiştir.
hakkında binlerce dava açılmasına rağmen kamu malını hırsızlıkla, sınav sorularını çalıp yandaşlarına dağıtmakla, sonradan terör örgütü lideri olacak salya sümük ilkokul mezunu ağlak bir imamın destekçisi olmakla suçlanmamıştır.
devamını gör...
gerçeği söylediği için yalanın düşmanı olmuş sözcü gazetesi yazarı.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"yılmaz özdil" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.