visal yazar profili

visal kapak fotoğrafı
visal profil fotoğrafı
rozet
karma: 6818 tanım: 1639 başlık: 80 takipçi: 32
karma: 6818 tanım: 1639 başlık: 80 takipçi: 32
“ Ben gönlümden başka yerde olamam.”

son tanımları


aldatan kişi affedilir mi sorunsalı

“aldatmak” fiilini şöyle bir açalım;

sana yalan söylemiş, senden birşeyler gizlemiş, seni kandırmış, seni ahmak yerine koymuş, anlamazsın diye düşünmüş, sensiz mutlu olmayı denemiş/mutlu olmuş, senin yerine başkasıyla gülmüş, başkasına dokunmuş, uyumuş. senin yerine başkasıyla gülmüş, başkasına geç kalmamak için seni ekmiş, ertelemiş.

bu daha da çoğaltılır. şimdi isteyen affettsin tabi.
devamını gör...

11 haziran 2021 italya türkiye maçı

galibiyet ve beraberlik sonuçlarından birini alacağımızı tahmin ettiğim maç. elbette galibiyet almak guruptan çıkmak için büyük bir adım olur. çok özledik 2002 ruhunu. değil mi şenol hocam? *

bu sene yapılan o saçma destek şarkılarından bağımsız olarak “o kupalar sana helal. al gel de buralar bayram olsun!”
devamını gör...

kafacıların en yaşlı özelliği

kardeşim evden çıkarken 283838493 defa anahtarını aldın mı, cüzdanı aldın mı vs. diye soruyorum. yeter daha kaç kere soracaksın diyor. geçen sabah ben uyurken erken çıktı evden 3 saat sonra cüzdanı evde mi unuttum baksana diye beni arıyor. yaaaa paşam. ben malımı tanırım. *
devamını gör...

madalyalı yazarlar özelliğinin gelmesi

ne yaparsan yap yoldaş ben hala profilime girmek için sağ üstte uçak arıyorum. *
devamını gör...

insanların genelde doğdukları mevsimi sevmesi

benim için de geçerli olmayan iddia. eylül çocuğuyum ama arada kalmış bir mevsimi hazzetmiyorum. sıcak desen sıcak değil, soğuk desen soğuk değil. üstüne bir de eylül romantizmi yapmıyorlar mı? ayy daralıyorum. ben yaz çocuğu olmalıymışım. sonbahar ruhuma iyi gelmiyor. mesela haziran’da doğmak isterdim ama ikizler riski beni korkuttuğu için ben eylül’de doğmayı seçmişim *
devamını gör...

izmir insanı

izmir insanı, yardımsever, kibar ve sıcak insan örneğine uygun kişilerdir. büyük şehir olmasına rağmen sanki herkesin birbirini tanıdığı ve içten davrandığı insanların yaşadığı bir yer izmir. en büyük hataları güzelim izmir’e hak ettiği değeri vermekten imtina ederek ısrarla çöplüğe dönüşmesine göz yummalarıdır.
devamını gör...

sedat peker

az yavaş gel dediğim youtube trendleri ve gündemi sallayıp geçen mafya “babası”. dün
2. bölümü izlerken uyuyakaldım. söylediklerinin dürüstlüğü ile veya kendisine yapılan bir takım yanlışlarla (?) ya da kendisine verilen sözlerin tutulmaması ile gerçekten ilgilenmiyorum. ne kendisi ne afişe ettiği insanlar umurumda değil de sen kimsin be adam! sen mafyasın! mafya! sürekli yok çocuklarım, yok kızlarım. ne prim kastın onların üstünden ya! yok kılına zarar gelse dünyayı yakarmış. yok bedel ödetirmiş. bu ülke insanına mafya dizileri izlete izlete hepsinin içine zaten potansiyel tohumları ektiniz. şimdi bu cahil halk, elinde kaç kişinin kanı olduğu, kaç kişinin rızkına el koyduğu belli olmayan bir adama methiyeler diziyor. bu cehaleti şaşkınlıkla izliyorum.

sedat peker, kendi pr’ını yapan bunu yaparken de kızlarını kullanan yani “baba” sıfatını her türlü kullanan bir şahıs. hadi özışık’la olan görüntülü telefon görüşmesini kayda alması bile çok ürkütücü değil mi? fetö’ye çakıyor ama tam fetö tarzı. aynı yolun su testileri çünkü. bu adamla bağları olanlar korksun ama benim saf vatandaşım aklını başına toplasın da yok reis, yok baba diye saçma sapan insanlara alkış tutmasın. biraz vizyon be kardeşim!
devamını gör...

18 mayıs 2021 ziraat türkiye kupası finali

izmir göztepe gürsel aksel stadyumu’nda beşiktaş’ın 3 günde ikinci kez şampiyonluk yaşadığı maç olmuştur. izmirliler simite gevrek, kupaya beşiktaş diyorlarmış 3 gündür. *

bu kadar gereksiz bir organizasyon futbolcuları yormaktan başka bir işe yaramıyor ama işte winner olmak başka.
onu da aldık! süper kupa maçını da yine finalist olduğu için antalya ile oynayacağız bari yine göztepe stadına versinler bize uyar. *

sergen hocam çok büyük adamsın. emeğinin karşılığı. sen hak ettin! sen çok istedin! sen çok mücadele ettin! ikisi de şerefimizle hakkımızla alnımızın akıyla kazanıldı.

şimdi istanbul seni bekliyor şampiyon! *
devamını gör...

15 mayıs 2021 gs'lilerin ağlaması

bir futbol sever olarak koskoca profesyonel insanların kitlelere örnek olacak şekilde çıkıp “efendi” gibi şampiyon olan rakiplerini tebrik edecekleri yerde, bunu laf arasına sıkıştırıp saçma sapan gündemlerle polemik üreterek ne yazık ki beyaz futbol türevi magazinsel spor programlarına malzeme vermeyi tercih etmelerini talihsiz buluyorum.

beşiktaş’ın hatay maçına laf edecek kişi ya futboldan anlamıyordur ya da kördür. eğer bunlardan biri deği ise klasik olgunluk gösteremeyen fatih terim’dir o vakit.

fatih terim çıkar yara aldık der, tff der. mahalle abisi arda turan bir takım düşmanlarından bahseder. gerçekten düşündüm arda turan’a kim neden düşman olsun. şarkıcı berkay’dan falan bahsediyor sanırım. * evet, hiç ümidiniz yok iken beşiktaş’ın ve fenerbahçe’nin hataları sebebiyle bir yol açılmış olabilir ama şunu sormak isterim; gs şampiyon olsaydı bu akşam sayın terim ve arda turan böyle konuşacak mıydı? tabi ki hayır! adalet diye feryat figan eden yöneticileri önceki sene “var kayıtlarını açıklarsak oooooooo şöyle böyle olur“ derken sezon sonu bu soru sorulunca “arkadaşlar şimdi bunun sırası değil” demiştir. *

demem o ki, eğer bir hak arayışınız var ise bu işinize gelmeyince sadece kötü günde olmamalı. iyi günde de konuşulmalı.

o halde, eğer bugün beşiktaş cenk tosun, aboubakar, ljajic, hasic ve oğuzhan özyakup gibi yıldızlarından yoksun olmasaydı değil bu sonucun farklı olmasını, galatasaray’ın buraya kadar dahi gelemeyeceğini sayın galatasaraylılar da biliyordur diye düşünüyorum. halamın bıyığı olsa amcam olurdu falan filan. geçelim bunları.

şampiyonluğun helali hoş olsun sergen hocam. 2020’de sezonun ikinci yarısı 7. sırada olan beşiktaş’ı lig sonunda 3. sıraya yükselterek sezonu tamamlattığında başlamıştı senin mücadelen. bizler şahidiz. isteyen istediği algının peşinde koşabilir.

senin de dediğin gibi “fark etmez! *
devamını gör...

15 mayıs 2021 göztepe beşiktaş maçı

beşiktaş’ımın 2020-2021 sezonu şampiyonu olarak 2-1’lik skorla galip geldiği maç olmuştur. tertemiz, döktüğü her damla terin hakkını vererek aldığın şerefli 16. şampiyonluğun hayırlı olsun kartalım. hakkın olan bu şampiyonluğa başka polemikler üreterek gölge düşürmelerine izin vermeyeceğiz!

istanbul seni bekliyor! motorları maviliklere sürüp şampiyonluk şarkıları söylemek için. çünkü biz inanan çocuklardık!
devamını gör...

11 mayıs 2021 beşiktaş fatih karagümrük maçı

beşiktaş’ın puan kaybetmeden şampiyonluğa yürüyeceğini düşündüğüm maç. bu saatten sonra farklı bir el müdahalesi olmadıkça beşiktaş şampiyonluğu vermez. bir zahmet müdahale de ettirmesinler. gs derbisi puan kaybı olma ihtimali olan maçlardan biriydi. beşiktaş’ın mağlubiyet kredisini bu maçta kullanmış olması gayet olağan bir durum bence. şimdi önce fatih karagümrük sonra göztepe maçı. hele beşiktaş golü veya golleri erken bulursa rakipleri de aynı anda strese sokacaktır. sergen hocanın ve futbolcuların odaklanmasından şüphem yok. taraftar olarak gs maçındaki kötü oyunu değil hatayspor karşısındaki su gibi akan oyunu görmek istiyoruz.

vur pençeni şampiyonluğa!
devamını gör...

kafa sözlük moderasyon ekibi artık yeter

bugün benim de artık sesli sesli dile getirdiğim, moderasyonun sözlük kurallarına değil de kendi kafasındaki kurallara göre sözlük idare etmelerinden bıkmış yazarların dillendirdiği cümle. yeter!!!

burada içinde kendi keyfine göre iş yapan insanların da olduğu bir ekip var. “da” eki ekliyorum çünkü işini düzgün yapanları da dahil ederek bu ekip “komple tü kaka” deme adaletsizliğine sahip değilim ben. ama içlerinden biri/birileri israil'in mescid-i aksa'ya saldırması başlığındaki aşağıdaki tanımımı forumsal/tanımsız cevap sebebi göstererek silmiş. böyle mi ego tatmin ediliyor burada? böyle ünvan alınca kendinize yer edinmiş, görev ihya etmiş mi oluyorsunuz? eğer biraz içinde adalet duygusu olan yönetici, moderatör ve yazar var ise girer o başlıkta kaç tane forumsal olan ve buna rağmen hala duran tanım var sayar. işinize bu başlık mı geldi görev edindiğiniz? çok manidar. gündem sekmesinde açılan haber içerikli cinayet, savaş, taciz, vb. türde başlıkların %90’ına yakınında sözlük temasına uymaksızın tanım yazılıyor. bunu moderatörlerde dahi görüyorum. bir zaman sonra dedim ki bir tek miyim bunu kasan? e sözlüğün moderatörleri dahi ehihihihi, kihihihi türevi konuya girip tanım değil yorum bırakıyor ise ihale neden yazarlara kalıyor?

silinen tanımım.

buradan

silinmeyen forumsal olmayan (!), içinde tanım (!) barındıran aynı başlıktan bazı tanımlar.

buradan

buradan

yukarıda örnek verdiğim tanımlar başlığın ilk sayfasından rastgele aldığım tanımlardır. bir yazar olarak seninki sözlüğe uygun veya değil hadsizliği yapmam başka bir yazara karşı. burada moderatör ekibinin ne kadar adil ve görev için biçilmiş kaftan olduğunu göstermek istedim.

ben şimdi bu silinen tanımı düzenleyip tekrar yükleyeceğim. ama moderatör ekibinin bu veya diğer başlıklardaki hakkaniyetli tavrını özenle takip edeceğim bundan sonra. yeri gelmişken tekrar yazayım. bu adaletsizlikle benim gibi gerçekten yazan daha çok yazar kırar ve kaybedersiniz. umurunuzda mı? bence değil. alkış. kafa sözlüğü bu kafayla büyütecek olanlara alkış.
devamını gör...

israil'in mescid-i aksa'ya saldırması

israil devletinin silahsız filistin halkına yönelik mescid-i aksa sınırları içinde gerçekleştirdiği saldırı. filistin sağlık bakanlığı şu ana kadar saldırıda 9'u çocuk olmak üzere 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. ayrıca! “ne kutsaliyeti vardır acaba?” * şeklinde buram buram cehalet kokan bir tanım ifadesi gördükten sonra koşar hızla uzaklaşıyorum başlıktan. bir de 30 like almış. sözlüğün ilk aylarda ne entelektüel kitlesi vardı ya. şimdi ipini koparan... neyse.. ne kutsaliyetten anlarlar, ne uluslararası hukuk bilirler ne de insan haklarından anlarlar. sözlük iyice at gözlüklü, saygıdan yoksun ne yazdığını bilmez antipatik ifadelerle dolmaya başladı. bu kadar dar kalıp zihniyetlere harcayacak ne zamanım ve enerjim var. yazıp yazıp tatmin olun. ilk zamanların nitelikli yazarları neden gitti sözlükten çok iyi anlıyorum. elbet biz de o güne bir gün erişeceğiz. az kaldı.
devamını gör...

keşke ben de yapabilsem dediğimiz şeyler

resim çizebilmek isterdim.
devamını gör...

5 mayıs 2021 akp twitter hesabından paylaşılan animasyon

papağan iksiri * çok iyi. kılıçdaroğlu’nun “yalan makinesi” potundan yola çıkmakta ayrıca ince olmuş. allah uzun ömür versin başkanım sen bu ülkenin muhalif gücüne güç katıyorsun koçum benim! *
devamını gör...

herkesin sevdiği sizin sevmediğiniz şey

mavi gözlü erkek. *
devamını gör...

trendyol

dün sahurdan sonra bir bakayım derken kendimi sipariş verirken bulduğum online alışveriş sitesi. saat sabahın 5’i ya 5’i. sonra baktım siparişiniz kargoya verildi maili geldi. zalımlar belki ayık kafayla vazgeçecektim? hemen kargoya verdiniz. beklediğim bir şey olsa bu kadar hızlı kargolamazsınız he. neyse boş zamanlarımda hobi olarak trendyol tarıyorum. piyasayı silip süpürdünüz ya! size de yazıklar olsun bana da. hep düşünüyorum bu tuzağa. *
devamını gör...

sempatik gelen hitap şekilleri

sevgilim *
evladım. *
devamını gör...

bugün insanlık için ne yaptın

evden çıkmadım.
devamını gör...

babanın en iyi olduğu konu

horlamak. tizlere çıkıp peslere iniyor. daha sanatsalını duymadım henüz.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.