nikiforenko yazar profili

nikiforenko kapak fotoğrafı
nikiforenko profil fotoğrafı
rozet
karma: 12864 tanım: 3162 başlık: 313 takipçi: 87
nikiforenko (memati)
karma: 12864 tanım: 3162 başlık: 313 takipçi: 87
Yazdığın sözlük kaderindir...

son tanımları


kaka getiren başlıklar

bu başlığı görüp kakası gelenler saat 17:00’de gezi parkında toplanıyoruz tahmin edin napıcaz

t: kakanın getir götürünü yapan başlık
devamını gör...

günaydın sözlük

günaydın sözlük sadece devlet memuru olabilecek biyolojik bir mallıkla yoğrulmuş hamura sahip olduğumu öğrenmişim de 3 saniyelik işleri atom parçalıyomuş tribiyle yapıyomuşum gibi bi gün..
devamını gör...

online moderatör var mı sorunsalı

başlığı gören moderatörler
görsel
devamını gör...

ashab-ı kehf

felsefeciler bilir ki platon da bi mağara ismidir..
devamını gör...

kafa sözlük

aynen bitanem kafa sözlükte yazıyorum felsefe sosyoloji falan üzerine yazıyorum anlamıyo kimse zaten öyle vakit öldürüyorum aşkım napim ya
görsel

sosy-ologic.. yani sos koymanın mantığı*
devamını gör...

kıdemli türk yetkililer türklerin mutsuz olduğunu söylüyor

oha ben ikna oldum çünkü kıdemli türk yetkililer söylemiş adamlar koskoca kıdemli türk yetkili yani kıdemli türk yetkilinin de çıkıp yalan söyleyecek hali yok kıdemli türk yetkililerinden başka kimimiz var bizim neticede kıdemli türk yetkilisi bunlar..
devamını gör...

güno

bi tanesi mesaj atmıştı güno diye. nerden tanışıyoruz dedim tanışmıyoruz dedi. kıllandım tabi de sabahın 8’inde yaşadığım aydınlanmaya bak z kuşağı jargonu da öğreniyoruz çok şükür..

memati nikiforenko adlı hesabımdan
devamını gör...

en nefret ettiğiniz özelliğiniz

kapak fotosu robert de niro, rozette keanu reeves var, nickimin yanında memati yazıyo thats all i got to say..
devamını gör...

sözlükte kadın troll olmaması

var bi tane elinde taşla dolaşıyo deli herhalde..
devamını gör...

televizyonu kapattıktan sonra gelen çat sesi

işte sizler için o televizyon..
görsel
devamını gör...

anasını satmak

kafama geldi bu taş..
devamını gör...

sözlüğün 18 yaş üstü teyze kaynaması

her taraf 99'lu ve 96'lı kaynıyo anlamadım ben bu işi zaten şu 97 ve özellikle 98'de kimse doğmadı herhalde noldu o sene anlamıyorum hadi o yaşlarda sadece türk olmasa anlicam ama kürt bile yok bu terste bi işlik olduğu çok açık..
devamını gör...

iyi geceler sözlük

iyi geceler sözlük bu geceden sonra hiçbi şey eskisi gibi olmicak sebebini merak edenler rütbeme baksın ve kendine çekidüzen versin çünkü sözlüğün serdengeçtisi seçildim gerçi napmam gerektiğini de bilmiyorum muhtemelen ben 1.mematiyim..
devamını gör...

sözlük yazarlarının ruh halini anlatan görseller

görsel
devamını gör...

ayran

döküldüğünde kötü olaylar yaşanan içecek..
devamını gör...

memati

(bkz: nikiforenko)
devamını gör...

ilk görüşte aşk

var böyle bi şey yaşamadınız diye inkar etmeyin çarpılırsınız memati diye rütbem var çok gerginim zaten kötü şeyler olsun istemiyorum..
devamını gör...

bizim rütbesiz yazara verecek kızımız yok diyen adam

memati diye rütbem var bana verecekleri kızla ben evlenmem anasını satim..
devamını gör...

kafa sözlük yazarlık rütbeleri

memati ne ya şaka gibi taci köpek falan koysaydınız bari.. annem gelip görse şu memati'yi evlatlıktan reddeder yemin ediyorum cami avlusuna bırakıldım az önce.
devamını gör...

negatif diyalektik

adorno son büyük sanat ve estetik kuramcısıdır. çağdaş materyalizmin odağına aldığı hegel'in diyalektiğini kendi kuramına zemin yapsa da hegel'in sentezle aştığı identisch* ters çevirir ve das nichtidentische*'i merkeze alır. kaba ifadeyle hegel ve kant eleştirilerinin materyalist bir konsensusudur bu. mevzunun başında anlaşılması gereken en kritik önkabul, adorno'nun dünyada insanın hakikatla değil ''hakikat olmayan'' ile muhatap olduğunu söylemesi.. bu adorno'nun dogmasıdır. hegelyen diyalektikte bütün çelişkiler özdeşlik içinde eritilir lakin adorno için böyle bi özdeşlik söz konusu değildir ve özdeşliğin olmadığı yerde çelişkiler vardır. işte bu çelişkinin olduğu yerde adorno'nun das nichtidentische devreye girer.

adorno kitap boyunca idealizmin tahtında hegel'in* diyalektiğini farklı bi açıdan ters çevirip kant'ı* tokatlar. a priori unsurlara saldırır. gerçekliğin deneyimi kant'ın verstehen'ini aşan bir şey. ancak bu deneyimin bilgisini adlandırırken tabi ki ding an sich olarak adlandırmaz. bu şekilde adlandırsa yine idealizme kapı açılacak. o sebeple adorno buna das nichtidentische der. burdaki ilginç nokta hegel'in varsaydığı akıl, özne ve nesne arasındaki birlik* adorno tarafından kabul edilip ters çevrilir. bu ters çevirme negatif diyalektiktir. hegelyen diyalektik özdeşlik uğruna farklılıkların olmadığı anlayışı nesneye dayatmıştır. zaten materyalist bir sistem için asıl hedef nesneyi bağımsız kılmak ve idealizmi nesneden kazımak. öznenin kurucu olduğu her sistem idealizmdir adorno'ya göre.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.