nickimicalmislar yazar profili

nickimicalmislar kapak fotoğrafı
nickimicalmislar profil fotoğrafı
rozet
karma: 2503.1 tanım: 1088 başlık: 243 takipçi: 13
karma: 2503.1 tanım: 1088 başlık: 243 takipçi: 13
Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim

son tanımları


oylebirileri

musmutsuz olduğu yetmezmiş gibi bir de fenerli olan* sevilesi bir yazardır kendileri. arada bir gidip geliyor da neyse ki arayı çok açmıyor.
devamını gör...

samsun’da sokak ortasında eşi tarafından şiddete uğrayan kadın

şu saate kadar ısrarla videoyu izlememiştim. artık içim almıyor bu vahşeti. anneleri için feryat eden çocukları görmeye dayanamıyorum. kimsenin cezadan korktuğu falan yok. istediğimi yaparım başıma da hiçbir şey gelmez diye rahat rahat suç işliyorlar. valla helal olsun bu sisteme. hangi birine sitem edeyim zaten. videoyu çeken mi dersin aşağıdan izleyen mi... bir kişi bile gidememiş mi? anne diye bağıran çocuğa acırda insan düşünmeden koşar. ne hale geldik bilmiyorum.
öyle bir durumla karşılassam hayatta izleyici kalmam diyorum, çok net diyorum bunu hem de. ama olay anında insan başka şekilde düşünüyor herhalde. o vahşete seyirci kalmalarını izah edecek başka bir şey bulamıyorum maalesef.

yardım etmezler tabi bak x yardım etti tutuklandı diye birilerini örnek vererek her şeye susarsak bizi daha çok döverler ezerler ahali. adamın elinde ne bıçağı gözüküyor ne de silahı ? olsa hadi neyse insan bir korkar ama o da yok. her karışan da gitsin birini öldürsün demiyoruz. savunmak öldürmek demek değildir. sürekli x kişisini örnek vererek saklanmayı savunanlara hayret ediyorum. kadını koruyamasa da video sayesinde en azından şahsın tutuklanmasına vesile oldu çeken kişi. buna da şükür!
devamını gör...

şaka yapıyorum diyerek laf sokan insan

beni çok sinir eden insandır boğasım gelir. ruh sağlığınız için de uzaklaşmanız gerekir bu tiplerden. bunu yapan yakın bir arkadaşım vardı mesela artık yok.
devamını gör...

xiaomi

kullanmayı düşünmediğim markadır. kullanıcıları her ne kadar bayılsa da bana dandik gelmektedir.
devamını gör...

dolar aniden 1 lira olursa yapılacak şey

(bkz: heyecandan hiçbir şey yapamamak)
devamını gör...

bu yazar çaylaklardan mesaj almak istemiyor

ben de diyorum neden sürekli çaylak tacizine uğruyorum. meğerse bu ayarı yapmayı unutmuşum. büyük bir sorundan kurtulmama vesile olan başlıktır. hemen kapattım.
devamını gör...

kafa sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şey

tedavi. keşke doktor bana gelse şu an.
devamını gör...

vesikalı yarim

'çok eskiden rastlaşacaktık' repliğiyle bir neslin unutulmayan filmlerindendir. türkan şoray ve izzet günay başrollerini üstlenmiş, iyi ki de üstlenmişler ikisi de harika iş çıkarmış. evli olduğu halde sabihaya aşık olan halil'i ve sabihayla olan aşklarını anlatır film. türkan şoray'ın gözlerine bakıp da aşık olmayan adam mı olur zaten.

ister sen filmden anlamıyorsun deyin ister filmin olayı bu deyin ama ben bu filmde sadece sabiha'nın aşkına yanarım. halil evde 2 çocuğuyla karısını bırakmış bir adamdan başkası değil gözümde. ister aşık olsun ister başka şey. zaten boyalı, güzel kokulu kadın sevdasıydı onunki.
fakat sabiha öyle mi ? ailesi olduğunu öğrenince onurlu hareket etti de acı çeke çeke uzak durdu. yine de filmin sonunda insan ikisine de acıyor. hele de sabiha'ya, gözlerinde o acıyı görüyor hissediyorum adeta.

tabi şükran ay 'ın hakkını yememek lazım. film güzelse bunda çok büyük bir payı var. o ne güzel ses, ne güzel şarkı. son sahnede kalbimi kıra kıra giriyor ya ben bitiyorum zaten.
ah sabiha...
devamını gör...

elle yemek

evde kendi kendimeyken tercih ettiğim yeme tarzıdir. iğrenç gelebilir falan filan ama elle yerken ben daha çok zevk alıyorum şahsen. daha çok doymuş hissediyorum. yine de toplum içinde tercih edilmemesinden yanayım.
devamını gör...

ağza sıkmalık çikolata

hala çocuk gibi şen şakrak yediğim çikolatadır. 3 tl yapmışlar onu da. içim yana yana yiyorum.*
devamını gör...

en kullanışlı ev gereci

süpürgedir. bir şey mi döküldü bir şey mi kırıldı hemen süpürgeni kap ve aramıza katıl.
devamını gör...

ezilenler

dostoyevski tarafından yazılmış harika romanlardan birisidir.
nikolay sergeyiç'in yanında büyümüş vanya isimli gencin 25 yaşında hasta yatağında yatarken bize anılarını anlatmasıdır aslında kitap. vanya, beraber büyüdüğü, nikolay sergeyiç'in kızı olan nataşa'yı sevmektedir. nataşa ise babasıyla husumeti olan prensin oğlu alyoşa'yı sevmektedir. işte ay parçası gibi bir aşk üçgeniniz oldu.*

kitabı okurken bolca sinirlenmiştim asla unutmayacağım en önemli detaylardan birisi budur. nataşa'yı asla anlayamadım yok böyle salaklık. bu kitapta vanya ezildi, sergeyiç ezildi hatta alyoşa bile ezildi de nataşa ezilmedi. ne ettiyse kendi etti de olan güzelim vanya'ya oldu.

gücü olan parası olan hemen altındakini ezmiyor mu zaten. dosto kitabında binlerce yıl da geçse değişmeyecek bir şeyi anlatmış. ezilenleri ve ezenleri. öyle de evrensel bir kitap haa.

şimdi alta çok güzel bir alıntı bırakacağım. nataşa'nın aptallığını açıklayan bir alıntı.

halbuki ben, inanır mısın, en çok bu hallerini seviyordum; ama yalnız bunlar için mi seviyordum, bilmem. olduğu gibi seviyordum işte. kim bilir, belki başka türlü kuvvetli, karakter sahibi, akıllı bir adam olsa böyle sevemezdim.

en sevdiğim cümle son cümle olduğu için spoiler diyelim hadi.

gözlerinden; "hâlbuki ömrümüzün sonuna kadar mutlu olabilirdik." düşüncesini okudum.
devamını gör...

şeker portakalı (kitap)

jose mauro de vasconceles'in 12 günde yazdığını söylediği kitaptır. elimde eski bir basımı bulunan bu yönüyle de beni ayrıca mutlu eden bir kitaptır hem de.
kitabın kapağını her açtığımda ilk kez okuyormuşum gibi hissederim. kötü şeyler, üzücü şeyler anlatıyor aslında ama zeze'nin tatlı dünyası kitabı güllük gülistanlık yapıyor benim için.
ortaokula giderken okumuştum ilk galiba şimdiki gibi popüler değildi tabi o zamanlar. birilerine tavsiye veriyordum heyecanla zeze'nin hüznünü başkalarıyla da paylaşmak istiyordum. kimse okumamıştı. ilk okuduğum zamanki kadar büyülü bir kitap değil benim için çok daha etkileyici kitaplar okudum çünkü. ama şeker portakalı kadar her yaşa hitap edeni zor bulunur.

portekizlinin öldüğü kısımda zeze gibi yıkılmıştım.
ve şeker portakalının olmadığı bölüm bende de yok.*
devamını gör...

kafa sözlük bahar etkinliği

işte benim etkinliğim dediğim etkinliktir. ya allah!
devamını gör...

yaşlanınca gelecek kaygısından kurtulmak

(bkz: ununu elemiş eleğini asmış)
devamını gör...

idam güzellemesi yapan ilkel kitle

gerçekten ilkelliktir. hayatına son vererek çekeceği ızdırabı da sonlandırmış olurlar üstelik. idam isteyeceklerine müebbet istesinler, tak ömür boyu hapis.
devamını gör...

bunu yapan insan olamaz olsa da yaşamasına gerek yoktur

görseli görünce bir minik ne?? olabilirsiniz. hayret edilesi gerçekten. inanmıyorum neden böyle bir şey yapma gereği duyabilir bir varlık.
devamını gör...

peri bacaları

görülmeye değer harika bir yer. ayrıca hala arkadaş olduğum birkaç insanla tanışmama vesile olmuştur.
devamını gör...

köpekten korkmak

çok tatlı hayvanlar olduğunu düşünüyorum ve saldıracak gibi duranları hariç korkmuyorum. ama bazı köpekler var ki tuttu mu koparmadan bırakmayan cinsten tabi onlardan korkuyoruz. minicik tatlı bir köpekten de korkulabilir tabi garipsenecek bir durum değildir genel itibariyle.
devamını gör...

sözlükte yaklaşan bir fırtınayı hissetmek ama emin olamamak

beğeni olayına takılıp kalmış arkadaşların taraftan esen rüzgardır o. sözlüğün asıl olayını kaçırmış yazarlara da vurabilir tabi.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.