lotte yazar profili

lotte kapak fotoğrafı
lotte profil fotoğrafı
rozet
karma: 2413 tanım: 672 başlık: 68 takipçi: 17
karma: 2413 tanım: 672 başlık: 68 takipçi: 17

son tanımları


yazarların psikolojik durumunun 3 kelime ile özeti

limbik sistem arızası
devamını gör...

hayat kalitesini arttıran küçük detaylar

filtre kahve makinesi.
devamını gör...

yazarların yaşlandıklarını hissettiği ilk an

oturduğum yerde uyuyakalabildiğim ilk sefer.
devamını gör...

elin sıkça gittiği yer

alnım. özellikle masabaşında bir işle uğraşırken tek elimle sürekli alnımı kaşıdığımı farkediyorum. bu alışkanlık cildimi mahvediyor.
devamını gör...

kafasındaki olayı herkesin bildiğini sanan vatandaş

çağımızın tipik vatandaş örneğidir. facebookta babasının öldüğümü paylaşır. telefon edip baş sağlığı dilemeyenlere küser. mesajda müsait değilim sonra konuşalım der. senin arayıp neyin var nasılsın demeni bekler. bir şeyler benim bildiğim gibi işlemiyor. ben birine müsait değilim desem işim bittiğinde ondan dönüş beklemek yerine kendim dönüş yaparım. normali bu değil midir? ya da allah vermesin bir yakınım vefat etse kendim duyuramayacak durumda olsam bile benim yerime milleti arayacak birini bulurum. hayatınızda olan olumsuzluklar hakkında karşınızdakilere vahiy inmiyor. derdini paylaşmayıp sonra zor zamanımda yanımda değildin tribine girmek nedir? işimiz var gücümüz var ya sizin sosyal medyada ağlak ruh hallerinin peşine düşüp duygusal analiz yapmaya mı uğraşalım.
devamını gör...

kadın ve erkeğin arkadaş olması

aslında normal olması gereken ama maalesef toplumumuzda özellikle belli yaşlardan sonra çirkin yaftalamalar yapılması mümkün olan arkadaşlıktır. normal olmadığını düşünen cinsiyetçi vatandaşlar ise benden uzak, kime yakın olursa olsun.
devamını gör...

yazarların kişisel çöküşünün başladığı yıl

tüm çevremden kopuş, akademik başarısızlık, maddi sıkıntılar gibi olaylar silsilesinin başladığı 2019 yılıdır.
devamını gör...

oku iş bul evlen çocuk yap öl

herkesin eleştirdiği ama sonunda çok az kişinin bu kalıp dışına çıkabildiği standart bir yaşam şeklidir.
devamını gör...

kendi tanımını favorilemek

az evvel ne zaman yaptığımı hatırlamadığım bir tanımı okuyup ne güzel demiş diyip beğenmeye çalıştım ve neden olmuyor derken tanımda kendi mahlasımı farkettim tam olarak.
devamını gör...

kızgınlığa giren dişi kedi

erkek kedilerim olana dek dişi kedimin kızgınlık döneminin zor geçtiğini sanıyordum. fakat erkek kedilerin kızgınlık dönemi huyları öyle zor ki. ses çıkarmaları en önemsiz sorun haline geliyor. evde koku bırakmadıkları yer kalmıyor. tek tek her yerin tespit ve temizliğini yapıyorsun ertesi gün yine aynı olay. neyseki şimdi üç kedim de kısır ve o zor zamanlar geride kaldı.
devamını gör...

bir insanın kaybetmemesi gereken şey

kendisi hariç çantası cüzdanı her şey arabadayken çıkıp kitlediği arabasının anahtarı. yok böyle bir mağduriyet.
devamını gör...

gizli müfredat

maalesef çoğunlukla yanlış ve olumsuz şeyler öğreten, biraz öğretmenin inisiyatifinde olan müfredattır. bu yanlışları öğretmenin bilinçli yapması da gerekmiyor, branşı dışında bir alanda çalışması ya da öğrenciler tarafından davranışlarının örnek alınması kaynaklı olabilir.
devamını gör...

patatesli mantı

yokluk mantısıdır. kıyma ateş pahası kardeşim..
devamını gör...

kültür

şuraya şu linki bırakayım. kültür nedir ne değildir anlatılıyor.

devamını gör...

kırmızı oda

düzenli izlediğim söylenemez fakat sevdiği adam tarafından borç karşılığı başka adamlarla ilişkiye girmeye zorlanan kumru karakterinin hikayesini takip ettim. hikayesini dinlemek bile o kadar zor ki başına benzer olaylar gelen kadınları düşündürdü. dinlemek bile bu denli zorken yaşamak.. dilerim bir şekilde ya bilinç sağlansın ya gerekli yaptırımlar gelsin ve kadınlar şu toplumda zarar görmek yerine hak ettiği saygıyı görsün artık.
devamını gör...

kardeş meseleleri

kardeş sahibi olmayı lütuf göreni mi dersiniz, varsın arkadaşım olmasın bana kardeşim yeter diyeni mi yoksa kardeş ne başa beladır diyeni mi. kardeş sahibi olan herkesin vardır elbet birtakım kardeş meselesi. mesela benim her şeyini organize ettiğim sevgili kardeşimin benim doğum günümü hatırlamaması ama sevgilisinin doğum günü için benden yardım istemesi meselesi içimde bir şeyleri ezmiştir ama oturup kardeşime yaprak sarması yapmışımdır.
devamını gör...

unutulanlar

doğum günüm demek istediğim başlıktır. meğer ne çok odun barındırmışım hayatımda.
devamını gör...

vazgeçilen olmamak için yapılması gereken şey

elbette madde madde bir şeyler sıralanabilir ama lüzumsuz bir uğraş olacaktır. kendinize inanmaktan vazgeçmemeyi deneyin. o vakit başka birinin ya da birilerinin vazgeçilmezi olmak umrunuzda olmaz.
devamını gör...

kırklar cemi

islamiyet öncesi de benzer dini ritüellere sahip olan bir kültürümüz var ve 40 sayısının önemi de mitolojik dönemlere dayanır ama ilginçtir ki çoğu gelenek gibi bu da islamiyetten sonra farklı bir anlam yüklenerek devam etmiştir. mühim olan böyle geleneklerin zamanla şekil değiştirerek de olsa yaşatılmaya devam etmesidir.
devamını gör...

evlenilecek kız

her şeyden evvel çalışayım edeyim demeyip evinin uşağı olmayı bilecek. her sabah kocişine yağı balı eksik olmayan bir kahvaltı kurup onu işe gönderecek. sonra ev işlerine başlayacak ses çıkaran aletler kullanmadığı sürece işlerini yaparken karşısında tv nin açık olması ve gündüz kuşağı programların hepsini seyretmesi gerekiyor. akşam yemeği yapmayı yuvasının direği gelmeden sofrayı hazır etmesi ve erkekini karşılamak için kendine bakmayı da unutmaması lazımdır. neyse neyse konuyu burada noktalayayım.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.