leaf yazar profili

leaf kapak fotoğrafı
leaf profil fotoğrafı
rozet
karma: 496 tanım: 116 başlık: 31 takipçi: 3
karma: 496 tanım: 116 başlık: 31 takipçi: 3

son tanımları


siyah nokta bandı

kafayı kızlar kulübüne çevirmeden 2 3 bilgi vereceğim başlıktır.

öncelikle arkadaş 12 13 yaşlarından beri cildimde bir yağlanmadır bir sivilcelenmedir siyah noktalardır gidiyor sivilceleri kabullendik yaş ilerledikçe azaldı da tabi ama bence siyah noktalar daha büyük bela çünkü cilde resmen kirli bir görüntü veriyor.

neutrogena nivea watsons'ın kendi markası ve daha 3 5 değişik ürün denedim bu alanda ama hem fiyat nedeniyle (watsons hariç) hem de tek tuk siyah nokta çıkarması nedeniyle bu ürünlerden memnun kalmadım ama allah tuttuklarını altın eylesin gratis denen kurumun kendi ürünü olan cettua silky & clear siyah nokta burun bandı imdadıma koştu. sanırım stoklarda artık yok ama bir bakın yine de.

2 haftaya yakın bir süreç ile çok ciddi sonuçlar alınabiliyor.
devamını gör...

evim ol

nilay özer'e ait bir şiirdir.


devamını gör...

aydındır şiir dili

resul rıza'ya ait bir şiirdir,

kim ne derse desin
aydındır şiir dili
ister isen sevinci
ister isen gamı yaz
nâdan yüz yıl okusa
yine bir şey anlamaz

(1958)
devamını gör...

ekşi sözlük'ün mesaj okuması ve başlıkları sansürlemesi

başlık altında yazılanlara göre yazarlar iyice kanıksamış, esas skandal olan bu bence.

tanım : bir sözlüğün açığını kapatmak için katı sansürler uygulaması durumu.
devamını gör...

imarsız arsada konteyner ev sorun olur mu

merhaba sözlük. arkadaş grubu olarak tekirdağ yakınlarından imarı olmayan tam istediğimiz konumda bir arsa bulduk ve bu arsayı satın almak için de çok niyetliyiz. fiyatı için dahi anlaşma sağladık, her şey hazır. bu arsa üzerine konteyner bir yaşam alanı inşaa etmek istiyoruz. burada 7 gün 24 saat oturulmayacak, bazı hafta sonları kaçıp hem eğlenmek hem de kafa dinlemek için bir yer olarak bakıyoruz. güneş panelleri ile elektriği halledeceğiz, su tankı işini de çözdük. tek sıkıntı taşınabilir olmadığı gerekçesi ile belediye tarafından yıkılabilir diyor bilirkişiler. ne yapmalı ? nasıl bir yol izlemeli ? teşekkürler.
devamını gör...

23 aralık 2020 t24 kafa sözlük röportajı

ağzına sağlık yiğidim dediğim röportaj.

--! spoiler !--

kapitalizmin o sıcak, şehvetli bakışlarına kanmış yarim.

--! spoiler !--
devamını gör...

bülbülü altın kafese koymuşlar ille de format demiş

iki kelime de olsa tanım tanımdır.
iki kelime deyip geçmemekte fayda var, farklı bir yazar senin 2 kelimelik tanımına bakarak formatı hatırlar ve gireceği tanımını ona göre hazırlar.

kafana göre yazmak istiyorsan forumtr'ye ya da donanımhabere gidebilirsin.

(bkz: formata uyalım uymayanları uyaralım)

tanım : kaynımın ve benim çok sevdiğimiz atasözü.

ek olarak : kaynım değil, kayınım.
devamını gör...

kenan birkan

mükemmel tiratlara imza atmış bir karakterdir aynı zamanda.
devamını gör...

allah'ın büyük harf ile başlaması üzerine

bu öneride bulunan ateist kitleden birisi de benim.
soru varsa gelen kutuma portakal atabilirsiniz.

tanım : beklenen, kafa sözlük'ü diğer sözlüklerden ayıran hede.
uğraşmak istemiyoruz ocuyla bucuyla, dümdüz sözlük olmak bilgiyle kaplı olmak istiyoruz.
so what ?
devamını gör...
10.

venom

bazı sürüngenlerin salgıladığı zehir. örneğin; yılan zehri yerine ''yılan vemonu'' kullanılır. yılanlar venomunu tükürük bezlerinde saklarlar.
devamını gör...
11.

eğlenmek için seks yapan kadın

seksi illa ki "ciddi olmalıyız, aşık olmalıyız, ölesine birbirimizi sevmeliyiz" tarzı duygulara bağlamayan ancak "eğlence" gibi belli bir kapsam içine sokmuş kadındır. tıpkı dünya genelindeki erkek mantığı gibi.

dünyadaki anlayışa bakarsanız seks, uyuşturucu, içki, kumar ve çılgın danslı eğlencelerle birlikte anılır. zihinlere sokulmaya çalışılan kötü bir yönlendirme...

oysa seks ciddi bir iştir. bir vecd halidir. kendinle her yönden uyumlu insanlarla yapılması güzel olur, ruhu ve bedeni arındırır.
devamını gör...
12.

intihar etmek

hayattaki bütün meseleleri bir kenara, intihar kavramını bir kenara konup değerlendirmek gerekir. umutsuzluk, çaresizlik, acı, ölüm, yokluk, vazgeçmek ve ''son''.
tek bir kelimeye nasıl da sığabiliyor bu kadar anlam ve kendi içinde ne kadar geniş açıklamaları var bu anlamların...
hangimizin aklından geçmemiştir ki bu illet? kimi daha aklı ermemişken yan sınıftaki kızın bir erkeğin elinden tutmasıyla iter kendini buna, daha aklı ermezken... ne garip değil mi?
bu yüzden intihar kavramının insanın yaşadıklarıyla değil doğuştan gelen bir şey olduğuna inanırım.

doğuştan vardır her insanın benliğinde. bir öğreniş, bir duyuş, bir kıvılcım tetikler bunu. kimisi yenik düşer kimisi galip gelir bu olayda.
ve çoğu kez galip gelir insan, işin ucu ''cana'' dayanır.
devamını gör...
13.

aşk olmadan seks

içgüdüsel olay. doğaldır.
devamını gör...
14.

acıya bağımlılık

aslında capsaicin bağımlılığıdır. zira acılı yiyeceklerin içindeki temel madde capsaicindir. bu madde metabolizmayı hızlandırır, zihni açar ayrıca dildeki tat tomurcukları zamanla bu maddeye karşı körelmeye başlayarak zamanla acıya duyarlılık azalmakta ve insanlar da bundan ötürü daha fazla acı yemeye başlamaktadır. şahsen benim sahip olduğum bir bağımlılıktır. bazen canım sıkır kaşığa pul biber döküp yerim yani o derece.
devamını gör...
15.

kendinden 10 yaş büyük erkekle birlikte olmak

para ya da çıkar karşılığı yapılmadığı sürece hiç bir ayıbı sakıncası olmayan durumdur.
devamını gör...
16.

blue curaçao

acı tatlı portakal çiçeklerinden yapılmış likör. masmavi renklidir ve oldukça tatlıdır. genellikle hazırlanan kokteyllerin lezzetinin sertliğini bastırmak ve kokteyle renk vermek için kullanılır.
devamını gör...
17.

seks

alan watts'ın taoculuk zen ve batı kültürü adlı kitabın "seks yogası" bölümünden;

--- alıntı ---
...beden adını verdiğimiz şey bir soyutlamadan başka bir şey değil aslında. bedenden söz ederek bir nesnenin evrenle olan ilişkilerini, bu ilişkiler bütünlüğü olmadan var olamayacağını görmezlikten gelerek herkesçe benimsenmiş bir düzmeceye uymuş oluyoruz. ama o gizemli, beklenmeden, aranmadan aşk denen olayın ortaya çıkıvermesiyle yalnız o kimseyle yoğun bir ilişki içine girmiş olmakla kalmıyoruz, tüm dünyayla olan ilişkilerimizde de büyük bir değişim oluyor. yalnız sevgilimizi başka türlü görmekle bitmiyor bu değişim, dünyayı da bambaşka görmeye başlıyoruz...
...iki varlık arasındaki ilişkiyi yalnız bedenleri arasındaki ilişki olarak değil, ondan daha da önde, özleri arasında bir ilişki olarak farkedebilmeliyiz.
...alışılagelmiş maneviyatçı anlayışın erkekle kadının bedensel birleşmesini insan yaşamının en kaba, en hayvansı ve en aşağı etkinliği olarak yadsımasının yabansılığı büsbütün ortaya çıkıyor. bu yadsıma karşısında doğal dünyanın ne derecede yanlış algılanıp yorumlandığını açıklıkla görüyoruz. bu yadsımayla insanın kendi bireysel varlığının dışındaki dünyayla en somut, en yaratıcı ilişkisi karalanmış oluyor. çünkü insan ancak bir kadınla seviştiği sırada yalnız kadının bedeni için değil, kendi dışındaki her şeyi de içine katarak "bu benim bedenimdir" diyebilir.
--- alıntı ---
devamını gör...
18.

yazarların duydukları enfes cümleler

kötüler koşuyorsa iyiler en azından yürümeli.
devamını gör...
19.

sevgilisi olmayan erkeğe aşık olamamak

"beğenilmiş olan bir insanı" beğenme olayıdır ve insan psikolojisi ile yakından ilgilidir.

ve tabii ki kadınların "erkektir yapar, bize haşa olmaz, birden fazla erkekle yaparsak doğru olmaz, kötü/yollu/motor kadın oluruz ama biz sevgilisi olan erkeğin ikincisi olabiliriz" mantığına da ters düşmez.

ancak şu da vardır, acaba o beğenilmiş ve pek çok kişi tarafından da beğenilen, bu beğenileri de her fırsatta değerlendiren -yani çapkın- erkek, talip olan kadının kendi ilgi alanına, karakterine, yapısına, beklentisine uygun mudur? işte bu çok tartışılır...

çoğu zaman insanlar ilişkileri "pazar tezgahı mantığı" ile yaşar: pazarda bir tezgahın başına üşüşmüş kadınlar gibi, sırf orada "iyi mal" var diye o kalabalık içine girer ve kendine hiç uygun olmayan bir şeyi satın alır. yani sırf almış olmak için, sahip olmak için alır ve sonunda da kullanmaz, yani hüsran…
devamını gör...
20.

iz bırakan kitap cümleleri

ah maria,niçin seninle bir pencere kenarında oturup konuşamıyoruz? niçin rüzgarlı sonbahar akşamlarında,sessizce yan yana yürüyerek ruhlarımızın konuştuğunu dinleyemiyoruz? niçin yanımda değilsin?

(sabahattin ali / kürk mantolu madonna)
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.