layda yazar profili

layda kapak fotoğrafı
layda profil fotoğrafı
rozet
karma: 539.675 tanım: 279 başlık: 16 takipçi: 4
karma: 539.675 tanım: 279 başlık: 16 takipçi: 4

son tanımları


american beauty

kevin spacey yıllar sonra pedofili sknadalına karışımca anlaşıldığı üzre, çok içinden gelerek ve doğal davranarak performans sergilediği film. gül sahnesi bence, sinema tarihinde yapılmış en romantik sahnelerden biri.
devamını gör...

the sims

senelerdir bilgisayarıma yükleyip, aylarca çıldırmış gibi oynadıktan sonra birkaç yıl ara verip tekrar yüklediğim ve aynı şekilde gece gündüz oynadığım oyun. sims 4’ü çok büyük umutlarla oynamaya başlamıştım vakti zamanında ama büyük hayalkırıklığı oldu. sims 3 gibisi yok. hele bütün paketleriyle oynayınca manyak gibi başından kalkamıyorsunuz. eklenti paketleriyle gelen şehirler beni şu hayatta heyecanlandıran nadir şeylerden. hele supernatural pakediyle gelen şehirdeki victorian tarzı evleri gördüğümde aklımı oynatıyordum.
bunu sims delileri zaten çoktan fark etmiştir ama yine de söyleyeyim. şimdi eklenti paketleriyle gelen bir tatil pakedi var ya, bunlardan birinde paris’e gidiyorsun. orada tabii normal bir şekilde yaşama devam edemeyip sadece oyun içinde tatil amaçlı birkaç gün geçirebildiğin için oradaki evlere de yerleşmek için bir dünya puan zımbırtısı biriktirip, ancak yine tatilde gitmek için ev satın alabiliyorsun. dolayısıyla paris’te bulunan şatolarda da oynamak hayal oluyor. ama karakteri oraya gönderip edit moda geçerek evleri kaydet diyerek getirip istediğiniz herhangi bir şehre kurup oynayabiliyorsunuz. böyle yaparak paris’ten bir kale, bir tane böyle harabe gibili terk edilmiş bir malikane aldım. hatta benim orada en merak ettiğim ev, macera amaçlı gidilen, bubi tuzaklarıyla dolu bir malikane var, oydu. orada tuzakları etkisiz hale getire getire evdeki odaları açabiliyorsunuz. işte edit modda o evi de kaydedip, kendi şehrinize kurarken residential’a çevirdiğinizde ev olarak kullanabiliyorsunuz ve otomatikman bütün odalar da açılıyor. ama evdeki bütün bubi tuzaklarını kaldırmanız ve kapıları değiştirmeniz gerekiyor tabii eve kimseyi sokmadan :d
hatta paris’te bulunan kocaman resim ve heykel müzesini de aynı yöntemle eve çevirmiştim sfsfsfsfaga bir zor yanı şu ki; lot olarak 64x64 arsa gerekiyor. bazı şehirlerde var ama bazı şehirlerde community lot silmeniz gerekebiliyor.
devamını gör...

aslında havalı olmayan şeyler

(bkz: popüler kültür aşağılamak)
devamını gör...

11 kere üst üste fake hesap açan yazar

bir benzerine zamanında nightwish türkiye forumunda rastladığım yazar. bir arkadaş forumda farklı farklı hesaplardan farklı kişilikler olarak yazarak hepimizi kandırmıştı. hatta bir hesabıyla bizi norveçli bir birey olarak kandırmıştı. norveçce de biliyordu zira. ben şahsen kızın üç farklı hesabıyla da arkadaş olmuştum sfsgsgsf
devamını gör...

elma

her çeşidi çok lezzetli ve faydalı bir meyvedir. ayrıca uykunuzu açmak istiyorsanız da kahve içmek gibi etkili olacağı söylenir.
devamını gör...

dizi önerileri

(bkz: tom clancy’s jack ryan)
(bkz: 30 rock)
(bkz: that 70s show)
devamını gör...

sevilen şarkının en vurucu sözleri

“my fall will be for you
my love will be in you.
you were the one to cut me
so i’ll bleed forever.”

(bkz: nightwish)
(bkz: ghost love score)
devamını gör...

wacken open air

dünyanın en büyük metal festivallerinden biridir. her sene line-up’unu ağzımızın suyu aka aka, kalbimizde birgün gideceğimize dair umutlarla takip ederdik. üniversite bitti, iş güç sahibi olduk, bu sefer de bütün metalci arkadaşlarım türk popun kölesi oldu. bir gidemedim anlayacağınız. şu an fırsatım olsa gider miyim? bizden geçti yavrıım...
devamını gör...

şebnem ferah

doksanlar neslinin şebosu. z kuşağı pek bilmez kendisini. eğer ki kendisi bir iskandinav ülkesinde dünyaya gelseymiş dünyaca ünlü bir vokal olarak dinliyorduk bugün. zamanında rock and coke konserinde jonathan davis bile kulisten duyup çok etkilenmiş. kendisini iki kez canlı izledim, ikisi de beleş. canını yediğim üniversite şenlikleri sağolsun.
devamını gör...

lise son en arka sıra şu an ne yapıyor sorunsalı

insanların aklına kazınmış arka sıralar imajından farklı şekilde cevaplanabilecek soru. bizimkiler hep öğretmen oldu. bir tanesi boğaziçi’ye ilk yirmide girmişti, en son doktora yapıyordu. klasik dil sınıfı nerd tayfa anlayacağınız.
devamını gör...

kedi

hayatımıza renk katan canlılardır. genelde sokakta gördüğüm her kediyi sevmeye kalktığım için, gittiğim yerlere geç kaldığım görülmüştür.
devamını gör...

100 yıl sonra açılacak başlıklar

(bkz: mars yerel seçimleri) *
devamını gör...

insanlar bu fiyatlarla nasıl sağ kalıyor sorunsalı

yalnızca bedenen sağ kalıyor şeklinde son derece sığ ancak yerinde bir cevap verilebilecek soru. sizi bilmem ama ben, türkiye şartlarında gayet iyi bir gelirim olmasına rağmen yalnızca aylık giderlerimi ödeyip mutfak alışverişimi yaparak yaşıyorum son iki senedir. kimileri asgari ücretle nasıl da rahatça (!) geçinebildiği konusunda çok ısrarcı da olsa ben bunu gerçek anlamda hayatta kalmak olarak görmüyorum. ruhumuzu nasıl hayatta tutalım azizim?!
devamını gör...

hak ettiği değeri göremeyen müzik grupları

(bkz: sentenced)
tamam fazlasıyla popüler bir grup ama nedense hiçbir zaman başı çeken metal grupları gibi headliner olamadı.
devamını gör...

kafa store

enflasyondan nasibini almış tükkan. takipçileri görme özelliği 500 karma puan değil miydi arkadaşlar? ben mi yanlış hatırlıyorum? ne zaman 1500 oldu? ayıptır yahu! puh yazıklar olsun :(
devamını gör...

tumblr

blog yazma furyasının sürdüğü yıllarda aktif olarak kullandığım platform. zamanla kullanıcılar yazı yazmayı bırakıp, gif, resim vb paylaşımlar yapmaya başladı. sonra da zaten yavaş yavaş herkes bıraktı.
devamını gör...

chupa chups

doksanlı yıllarda spice girls şekerleriyle gönüllerde taht kuran şeker markası.
devamını gör...

kadın ayaklarında oluşan baş parmaktaki kemik çıkıntısı

eczanelerden, oradan buradan alınan çeşitli aparatlarla düzelmeyecek, herhangi bir ilaç tedavisiyle geçmeyecek bir durumdur. eğer ayağınızda vuku bulmuşsa bunun tek tedavisi ameliyattır. ameliyatı da farklı şekillerde yapılır. kemiği törpülerler ama ilerde dikkat edilmezse tekrar çıkar. çok ilerlemişse eğer platin takılmaya kadar gider. ama tekrar ediyorum; silikon destek koyarak falan düzelmez, sadece ilerlemesi durdurulabilir o da eğer düzenli takılırsa.
devamını gör...

friends (dizi)

bundan çok değil on sene evvel, henüz popülerliğinin bu kadar boku çıkmamışken, ağzından salya akıtarak övenlerin bugün itin bi tarafına sokup çıkarttığı dizi.
bu diziyi kötülemek resmen cool bir davranış oldu artık. çünkü aşırı popüler oldu bku çıktı ya. arkadaş sevmezsin, izlemezsin anlarım da hiç komik değil berbat bilmem ne demek nasıl bir andavallıktır ya? aynı şey emin olun birkaç seneye the office için de olacak. office çünkü herkesin seveceği bir dizi değil ya, “ya ordaki espiriler derin tabi herkes anlamıyor o yüzden gülmüyor”. hee anasını satayım bi siz anlıyonuz komediden! adam diyor ki hiç komik değil friends, ama sorsan izlememiş mesela. ya da iki bölüm izlemiş ve komik olmadığına karar vermiş. abi the office’de bir sezon mimik oynatmıyor dizi ona bakarsan. milyonlarca insan izlemiş, almadığı ödül kalmamış dizinin ve biteli yirmi sene olmuş neredeyse ve hala izleniyor ama komik değil he mi?
devamını gör...

istanbul normalleşmeye hazır

buna inanmayı yürekten isterim diyebileceğim haber. en son normalleştiğimizde okulları açıp ortalığın anasını si.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.