kimiraikkonen yazar profili

kimiraikkonen kapak fotoğrafı
kimiraikkonen profil fotoğrafı
rozet
karma: 259 tanım: 58 başlık: 6 takipçi: 2
karma: 259 tanım: 58 başlık: 6 takipçi: 2

son tanımları


herkes mahlasına yakışanı yapsın

imanım gevredi alfa romeoda. seneye bırakıcam ralliye başlıycam, yeter be.
devamını gör...

fahrettin koca’nın gizlice cenazeye katılması

malum bakanın iphone'un notlar sekmesine yazılan bir istifa paragrafının ekran görüntüsüyle twitter üzerinden göstermelik istifa twiti atması sonucu 12. cumhurbaşkanı tarafından istifasının reddedilmesi tiyatrosuna yol açmasını merakla beklediğim olaydır.
devamını gör...

selcuksportshd

trabzonspor - fenerbahçe maçı öncesi yayına girerken "2010 - 2011 şampiyonu kim?" diye soru soran ve trabzonsporu seçenleri "yanlış seçim uşağum" mesajıyla karşılayıp yaran yayıncıdır. vallahi senciyiz selçuk.
devamını gör...

sc tasmania berlin

alman futbolunun en garip olaylarından birinin baş aktörü olan, 1900 yılında kurulmuş ve 73 sene faaliyet göstermiş futbol kulübüdür.

1965'te bundesliga'daki tek berlin takımı olan hertha berlin'in lisansı, oyuncu maaşlarındaki kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle iptal edildi. o sırada ligin düşme potasında yer alan karlsruher sc ve schalke 04, ligden düşmemek için hertha'nın yerine hak iddia ettiyse de soğuk savaş siyasetinin çetrefilli yüzü ve baskıcılığından nasibini alan alman futbol federasyonu, bundesliga'da bir batı berlin takımı bulunması talebi geldiği için bölgesel ligde (o dönem regionnalliga bundesliga'nın alt ligiydi) mücadele eden üç kulübe yöneldi. biri bölgesel lig şampiyonu olan tennis borussia berlin'di, fakat promosyon turunda başarısız olmuştu. ikinci kulüp spandauer sv de yükselmeyi kabul etmeyince 65/66 sezonunun başlamasından sadece iki hafta önce tasmania berlin'in lige alınması kararlaştırıldı. karar ülke genelinde tepkilere neden oldu ve tasmania berlin'in lig seviyesinin çok altındaki oyuncu kadrosu ve lige alınma nedeninin politik olması nedeniyle karlsruher ve schalke'nin ligde tutulması ve yeni sezonun düşme olmadan oynaması kararlaştırıldı.

apar topar kendini ligde bulan tasmania berlin'de çoğu oyuncu birden profesyonel olmuştu ve diğer işlerinden vazgeçmek zorunda kalmıştı. soğuk savaş'ın gurur politikası nedeniyle şamar oğlanı edilen kulüp, bundesliga tarihinin en başarısız kulübü olarak tarihe geçti. bugüne kadar bundesliga'da mücadele etmiş 56 kulüp arasında sonuncu olan takım, deplasman galibiyeti alamayan tek bundesliga takımı oldu. 15 gol atıp 108 gol yedi ve tam 31 maç galibiyet alamadı (ki bu rekor az kalsın bu sene schalke tarafından kırılıyordu) ve iki puanlık sistemde sezonu sadece 8 puanla tamamlayabildi. sezon sonunda küme düşerek bölgesel lig'e geri döndü ve bir daha bundesliga'ya yükselemeyerek 1973 yılında iflas etti.
devamını gör...

jason kidd

aklımda şu pasıyla kalmış, 107 triple-double ile tüm zamanların en çok triple-double yapan üçüncü oyuncusu olan deli point guard.
devamını gör...

okuduğun kitaptan bir alıntı bırak

bazen sanki birçok insan için geniş ve ferah olan bir mezarın içinde yaşıyormuşuz gibi hissederim. hapishane dışarıda değildi, her birimizin içindeydi. belki de onsuz nasıl yaşanacağını bilmiyorduk.

olga tokarczuk - sür pulluluğunu ölülerin kemikleri üzerinde
devamını gör...

kafa sözlük yazarlarının sabah uyanma nedenleri

40 oranlı kuponumun akıbetini görmeden ölmek istememek.
devamını gör...

bir gün elbet okurum diye kitaplıkta bekleyen kitaplar

varlık ve hiçlik. sartre'ın diline ve otomatik tüfek gibi sağa sola saçtığı fikirlerine girmek oldukça zor. elbet bir gün.
devamını gör...

kafacıların okumakta olduğu kitaplar

olga tokarczuk - sür pulluluğunu ölülerin kemikleri üzerinde. masalsı bir anlatımı olsa da masal değil. cinayet var ama polisiye de değil. daha çok bir sistem eleştirisi olarak görülebilir. doğa ve hayvan katliamı, hayvan hakları, adalet sisteminin yozlaşması, din ve dinin topluma etkileri gibi konularda sağlam eleştiriler mevcut. güzel kurgulanmış ve sürpriz sonlu bir eser.
devamını gör...

gösteri peygamberi

chuck palahniuk'un 1999'da çıkan "the survivor" romanının türkçe adıdır. baş karakter tender branson, creedish tarikatının büyütülüp mezhebe para kazandırmak üzere dış dünyaya gönderilmiş son hayatta kalan üyesi. uçakta başlayan (biten demeli daha doğrusu, kitap terse akıyor çünkü) ve ilk sayfasının numarası 312, son sayfasının numarası 1 olan kitapta tender, zamanla bir plastik peygamber olup yozlaşan toplum ve popüler kültürü de gözler önüne seriyor. diliyle de yeraltı'nın rahatsızlığını yansıyan kitabı bir şeylerin yanlış gittiğini düşünen herkesin seveceğini düşünüyorum.
devamını gör...

konuşma şansım olsaydı denilen kitap karakteri

tender branson. (bkz: gösteri peygamberi)
devamını gör...

temizlik imandan geliyorsa otobüslerin ve metroların ahır gibi kokmasının nedeni

(bkz: temizliğin imandan gelmemesi)
devamını gör...

morphine

1989'da massachusetts'te kurulmuş bir alternatif rock grubu. caza kayan soundları ve şarkılarıdaki başarılı saksafon-bas uyumu yer yer seksi, yer yer badass havalar verir. mark sandman, kadife gibi sesi ve sıra dışı slide bass tekniğiyle gruba başka hiçbir yerde bulunamayan bir hava katar. bas gitara gitar telleri ekleyerek oluşturduğu "basitar" sayesinde eşsiz bir sound yakalamıştır. yürürken arkanızda araba patlatmış gibi hissetmek isterseniz en güzel parçalarından biri olan buena'yı buradan dinleyebilirsiniz.
devamını gör...

o ölünce asla üzülmem dediğiniz kişiler

o. bence hepimiz anladık.
devamını gör...

fransa'nın insanlığa katkısı

(bkz: thierry henry)
devamını gör...

akit tv sunucusunun uğur şahin'in türkçesiyle dalga geçmesi

tek seferde bezirksschornsteinfegermeister desin de göreyim.
devamını gör...

içinde çığlık olan şarkılar

death - painkiller. çığlık gibi çığlık.
devamını gör...

içilen en lezzetli su

evian içene kadar benim için saka su en iyisiydi. zamanında ligue 1'de de mücadele eden evian thonon gaillard takımından hatırladığım bu su markasını bir migrosta görünce deneyeyim dedim. biz gerçekten su içmiyormuşuz.
devamını gör...

eric cantona

1996'da sunderland'e attığı hasta aşırtma golünden sonra dünyanın en basit ama en karizmatik gol sevincini yapan futbolcu. uefa etkinliklerine tarzıyla damga vurmuştur. ayrıca dérapages isimli bir netflix dizisinde de oynamıştır.
devamını gör...

birbirine benzeyen ünlüler

liam neeson ve ralph fiennes. sinekkaydı halleri olacak ama.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.