gomercan yazar profili

gomercan kapak fotoğrafı
gomercan profil fotoğrafı
rozet
karma: 2718.9 tanım: 661 başlık: 144 takipçi: 23
karma: 2718.9 tanım: 661 başlık: 144 takipçi: 23
may the force be with you

son tanımları


3 mart 2021 olympia milano fenerbahçe basketbol maçı

saati uygun olmadığı için izleyemediğim, özetine baktığımda fenerbahçe beko'nun her periyotta ayrı kahramanlar çıkartarak kazandığını gördüğüm basketbol müsabakası. bir obra fenerbahçesi olamasa da, skor yükünün bir kaç oyuncu yerine tüm takıma dağılması ve 100 sayı atmış olmamız gelecek adına da çok umut verici.

geçen haftaki yenilgiden sonra takım iyi toparlamış. euroleague'deki çift maç haftasında, deplasmandaki maçı kazanmak gerçekten çok iyi oldu. şimdi yeni seriler zamanı.
devamını gör...

öksürüğe iyi gelen şeyler

keçiboynuzu reçeli.
devamını gör...

kendini charizard zannedip camdan atlayan çocuk

çocukluğumdan bugüne en çok küfrettiğim insanlardan biridir. okuldan eve koşa koşa gelmemizi sağlayan yegane çizgi film olan pokemon'un yayından kaldırılmasına sebep olmuştur.
devamını gör...

joker'e benzemek için şişli'de boğaz kesen afgan

kendini charizard zannedip camdan atlayan çocuktan sonra pokemon'u yasaklayanlar, joker'e dokunmasa bari diye düşündüren olaydır.
devamını gör...

3 mart 2021 müslüm gürses'i anma gecesi radyo yayını

bugün fularları kenara bırakıyoruz dostlar.

"toplumsal konumu gereği proletarya, sınıflı toplumsal yapıyı sona erdirecek olan iradedir" yok. yakarsa dünyayı garipler yakar var.
devamını gör...

3 mart 2021 konu neydi radyo yayını

çaydanlığın üstünü yıkamama konusunda yalnız olmadığımı görüp mutlu olduğum programdır.
devamını gör...

3 mart 2021 müslüm gürses'i anma gecesi radyo yayını

merhaba arkadaşlar.

bugün toplumumuzun her kesiminden insanlar tarafından sevilen büyük ses sanatçısı müslüm gürses'in vefatının 8. yıl dönümü.

sözlüğümüzde ilk olarak kurt cobain için yaptığımız anma gecesi formatını bu gece müslüm gürses için devam ettireceğiz. zamanla neşet ertaş'tan fredie mercury'e, bob marley'den cem karaca'ya bir çok sanatçı için bu tarz anma programları yapmayı planlıyoruz.

22:30'da başlayacak ve yaklaşık 90 dakika sürecek programda herhangi bir sunucu olmayacak. müslüm gürses'in yolculuğunu ilk şarkılarından son şarkılarına doğru, sadece onun sesini dinleyerek hissedeceğiz. bazen gözümüz dolacak, bazen neşemiz yerine gelecek. ama güzel gece olacak.

bu gece sahne müslüm gürses'in! herkes hazırlığını ona göre yapsın. *
(bkz: bir bilet alana, bir jilet bedava)
devamını gör...

çin'in eşcinselliği zihinsel bozukluk olarak adlandırması

tam bir clickbait habercilik örneği. çin, eşcinselliği zihinsel bozukluk olarak tanımlamamış ki. öyle tanımlayan, başkası. çin mahkemesi de, edilen şikayetler üzerine yaptığı açıklamada "kendi akademik görüşüdür, müdahil olamayız" demiş.
devamını gör...

müslüm gürses

ölüm yıldönümünde saygıyla andığım, cenazesinde de bulunduğum babaların babası müzisyen. tutunamayanların ortak noktası. otursam hakkında saatlerce yazabilirim bendeki yerini; ancak bir video yeterince iyi açıklamış:

devamını gör...

2 mart 2021 makinist ile son istasyon radyo yayını

üniversite hayatım boyunca ev arkadaşlarım litvanyalıydı. birlikte geçirdiğimiz uzun sürenin sonunda, milletimizdeki bazı duyguların başka dillerde tam karşılığının olmadığını net bir şekilde öğrendim. ama anlatmanın bir yolu olmalıydı. o noktada müzik devreye girdi. şarkıda ne söylendiğini anlamasalar da, ruh halimi anlatan bir şarkı açtığımda, beni anlamayı başarıyorlardı. bence siz de bi müzeyyen senar, bir neşet ertaş açarak şansını denemeliydiniz.

edit: abi senin de nasıl bir ruh halin varmış. ankaralı yasemin hangi ruh halini yansıtmış merak ettim *
devamını gör...

2 mart 2021 makinist ile son istasyon radyo yayını

annem 3 sandık çeyizi hazırda bekletiyor. ben nasıl minimalist olayım? ne yazık ki çok güzel bir şey olsa da, memleketin kültürüne ters.
devamını gör...

sevgi eylem gerektirir

fenerbahçe tribün derneklerinden "feder" tarafından 3 temmuz olayları başladığında ortaya koyulmuş ve kült olmuş tribün felsefesidir. takımın 3 temmuz mücadelesi sırasında bu felsefenin taraftarların organize olmasında çok büyük katkısı olmuştur. mücadele edildiğinde bir şeylerin değişebildiğini gören benim gibi insanlar, sadece tribünde değil, kişisel yaşamlarında da bu felsefeyi uygulamaya başlamıştır.
devamını gör...

2 mart 2021 makinist ile son istasyon radyo yayını

hayatın anlamı kişinin arayışına bağlı biraz. benim için sevdiğim insanda duygularının karşılığını bulmak, hayatımın anlamlı olması için yeterli. bunu bulduğum için pek anlamlı geliyor hayat.

hayat felsefesine gelince, şikayet etmeden etrafına güzellik katmak gelir. seviyorsan çabala, gölge yok diye şikayet etmek yerine ağaç dik. bir şeyle ilgiliysen peşinden koş.

(bkz: sevgi eylem gerektirir)
devamını gör...

2 mart 2021 makinist ile son istasyon radyo yayını

gavurca öğrenmemde büyük katkısı olan avril lavigne ile programa başlayarak, beni ilkokul yıllarıma götürmüştür. abi çocukluğuma inmek bu kadar kolay olmamalıydı.
devamını gör...

2 mart 2021 makinist ile son istasyon radyo yayını

beni filtreli dertlere gark ettirecek program. gizemli kısmı, ne konuda konuşulacağının bilinmemesi. gizemli olmayan kısmı ise, her türlü keyifli olacağı. başarılar diliyorum.
devamını gör...

iyice eğil hepsini alırsın

yarumlara bakınca "ne oluyoruz?" dediğim tweettir.

insanlar gösterilen tepki "kadına" olunca, ne kadar saçma duyarlar kasıyor. pervin buldan, pkk ile iş birliği içinde olduğu açık ve net bir şekilde bilinen bir partinin yöneticisi. yani bebek, asker, öğretmen katili. dağda kurşun atmasa bile, elleri kanlı. teröristin kadını erkeği mi olur? terörist teröristtir. tüm teröristler de, edilebilecek en ağır küfürleri hak eder.

kendisine gelen bu küfürlü/sert yaklaşımlar, ülkemiz yargısının düzgün çalışmamasının sonucudur. eğer bu terör yanlıları düzgün bir şekilde cezalandırılsa, halkın küfür etmesine, tepki göstermesine gerek kalmaz. keşke yargılansalar, hak ettikleri gibi sürünseler de, halkın yüreği bir nebze soğuyup, daha yumuşak söylemlere dönebilse.
devamını gör...

alex de souza heykeline araba çarpması

arkasındaki listede benim de adımın olduğu, yapılsın diye büyük emek verdiğimiz heykele zarar gelmememiş olmasını umarak üzüldüğüm haberdir.
devamını gör...

2 mart 2021 kafa rock radyo yayını

önce riders on the storm ile beni need for speed underground 2 oynadığım yıllara götürdü, şimdi hayat felsefem another brick in the wall part 2 ile mest ediyor. muazzam.
devamını gör...

2 mart 2021 kafa rock radyo yayını

benim gibi headbangciler için canavar gibi programdır. metallica'dan başladık, çeşit çeşit grup dinledik. ama sweet dreams gecenin sonuna saklanmalıydı bence.
devamını gör...

1 mart 2021 pervin buldan tweeti

boş bir tweettir. tweetin altına gelen tepkiler de normaldir. esas kötü olan, bu insanların hala tweet atabiliyor olmasıdır.

kendince espri yapmak istemiş olabilir ama bu kadının hiç bir hareketi, sadece o anki söylemi ile değerlendirilmez. insanlar bu tweetin altında pervin buldan'ın geçmişteki söylemlerini ve partisinin terör sevici duruşunu bir kenara bırakarak gülüp eğlenemez. ülkemi seviyorum dese de küfür yiyecek, en büyük lider atatürk dese de yiyecek, allah birdir dese de. bu yolu kendisi seçti. seçtiği yolda sürünmesini diliyorum.

hükümetle paralel olmayan bir görüşe sahip olsam da, ülkesini seven her insanın teröre en ufak sempati gösteren kişiye karşı aynı hassasiyeti göstermesini umuyorum.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.