elbarto yazar profili

elbarto kapak fotoğrafı
elbarto profil fotoğrafı
rozet
karma: 13069 tanım: 3259 başlık: 406 takipçi: 86
elbarto (gardiyan)
karma: 13069 tanım: 3259 başlık: 406 takipçi: 86
elbarto was here

son tanımları


biontech aşısının 6'lı şekilde paketlenmesi

aşı sonrası paket içerisindeki aşıların yapıldığı insanlarda bluetooth bağlantısının etkin olabilmesi için 6 aşının yan yana bulunması gerektiğindendir. 5 olsa olmuyor. 7 olsa yine olmuyor. 6 olmasının sebebini de 666 sayısının gizemi ile bağdaştıranlar da var ancak teyite muhtaç.

görsel

hatta yine bir rivayete göre aynı paketten aşı olmuş 6 kişinin bir araya gelerek voltran'ı oluşturabilecekleri düşünülüyor. eğer bu rivayet doğru ise dünya için gerçekten büyük bir tehlike ve yıkımın habercisi olabilir.
devamını gör...

17 haziran 2021 danimarka belçika maçı

danimarka'nın "kaybedebilirsin ama nasıl kaybettiğin önemli" oyunu oynayarak kaybettiği maç. şöyle oynayıp mağlup olan takıma kimse laf etmez.
devamını gör...

moderatör olunca ilk yapılacak şey

"moderatörlüğü bırakmak" oldukça cool bir harekettir.
devamını gör...

serumlu kol fotoğrafı paylaşmak

mallıktır. zaten kolunda serum varken fotoğraf çekebiliyorsan çok bir şeyin yoktur. acildeki abiler ya da ablalar için rahat etsin diye takmıştır koluna o serumu. *
devamını gör...

doğarken kaç kiloydun sorunsalı

valla aklım ermiyordu o yüzden bilemiyorum. evde doğduğum için de kaydı kuydu yok. bu sebeple ebeveynlerim bildirmesi aslında hiç var olmayabilirmişim. sağ olsun peder bir güzellik yapıp nüfusa yazdırmış.
devamını gör...

feyza altun

muhtemelen mesleği gereği yazdığı gibi bir davanın içerisinde kaldığı için ironik bir şekilde atılmış gibi duruyor. düşününce insan eşinden ne şekilde ayrılırsa ayrılsın çocuğu için ödeyeceği nafakaya fahiş diye itiraz eder mi? bence etmemeli.
devamını gör...

türkiye'nin euro 2020'de üst tura çıkma olasılığı

yok denecek kadar azdır. zira ilk iki şansı kalmadı ve tek çıkış yolu en iyi 4 üçüncüden biri olmak. ama ilk iki maçta gördük ki isviçre maçında tek farklı galibiyet bile yetecek olsa bu takım bunu başaracak kafa yapısına da sahip değil, fizik güce de sahip değil ve en önemlisi oyun anlayışına sahip değil.

gruptan çıkmayı geçtik, kuvvetle muhtemel 0 çekeceğiz. hem puan olarak hem de atılan gol olarak.
devamını gör...

demetevler

kaçak yapıların parisi. tabii imar barışı, şu barışı, bu barışı falanla çoğu yasal zemine oturtulmuş binalardan oluşan mahalle.
devamını gör...

yoldaş'ı oy birliği ile sözlükten atmak

yoldaş'ın "ben yazar değil kurucuyum" diyerek sıyrılacağı hadise. öyle bir demokrasi anlayışı ve eşitlik mevcut sözlükte.
devamını gör...

ceza ile tehdit eden moda only yoldaş can judge me demek

ülkenin resmi dili ingiliççe olduğu için gayet normaldir.
devamını gör...

103 milyon tl prim alan a milli takım

konuya çok vakıf olmamakla birlikte turnuvaya katılım için prim almış olmaları doğal. dünya kupası elemelerinde aldıkları 2 galibiyet 1 beraberlik için prim almaları doğal. ama bu turnuva özelinde bir prim dağıtılacaksa hemen iptal edilmeli. dağıtıldıysa "karakterli" futbolcularımız, bizim çocuklar tarafından özür mahiyetinde iade edilmelidir.
devamını gör...

16 haziran 2021 türkiye galler maçı

turnuvaya katılan 24 takımın 16 tanesi gruplardan çıkacak ve biz muhtemelen onlardan biri olamayacağız.
devamını gör...

16 haziran 2021 türkiye galler maçı

takımı ateşlemek için içeriden yapamadığımızı penaltı kaçırarak bale yapmış olsa bari. hadi bakalım.
devamını gör...

16 haziran 2021 türkiye galler maçı

yediğimiz gole bak hele ya. 1 puan fena olmaz demiştim ama 1 puan alabilirsek çok şükür.
devamını gör...

kenan karaman

beşiktaş ile 3 yıllık anlaşmaya vardığı söylenen futbolcu. haydi hayırlısı.
devamını gör...

16 haziran 2021 türkiye galler maçı

trt'den takip etmek yerine yukarıda bir yazarın verdiği infodan estonca izlemekte fayda var. duayen spikerlerimiz insanı futboldan soğutuyor. hoş çok futbol oynadığımız yok ama...
devamını gör...

şenol güneş

trt spikerlerine göre bu turnuvada veya 2022 dünya kupasında bir şey taçlandırmak istiyormuş. taçlandırmaktan kasıt şampiyonluksa sadece hayaldir. öyle şampiyonluk kazanacak bir takıma sahip değiliz ve dünya kupasına kadar da öyle bir kadroya sahip olabileceğimizi düşünmüyorum. ayrıca şenol güneş'in tacı 2002'den var zaten. onun üstüne çıkamadık henüz.
devamını gör...

çöp toplayarak biriktirdiği 40 bin lirasını kaptıran genç

hala 29 bin lirayı 300 lira ile kazanabileceğini düşünen insanların olması şaşırtıcı. evet bazı yatırım araçları vardır ve paranızı buralarda değerlendirebilirsiniz. ancak insan biraz düşünür. o yeteneğe sahip olduğunuz anlaşılıyor. adam 29 bin lira kazanacak bir kupona sahipse ne yapsın senin 300 liranı? öyle değil mi? bir kupondan kazanacağı para kadar para kazanması için haberdeki kişi gibi yaklaşık 100 kişi bulması lazım. ne gerek var? kuponu 2 kere oyna al 58 bini, 10 kere oyna al 290 bini.

kurban olayım artık şu para ile satılan bahis kuponları tufasına düşmeyin.
devamını gör...

16 haziran 2021 türkiye galler maçı

#gündem olması gereken başlık. grubun bizim adımıza belirleyici maçı olacak. alınacak bir galibiyet gruptan çıkmamızı sağlar. ama en kötü 1 puan almalıyız. kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. galler veya isviçre maçlarından en az 4 puan çıkarmalıyız. dünkü basın toplantısında o havayı alamadım ama ne burak yılmaz'dan ne de şenol güneş'ten. o yüzden beklentim bu maçtan 1, isviçre maçından 3 puan alacağımız yönünde. vurduğunuz gol olsun aslanlar.
devamını gör...

16 haziran 2021 italya isviçre maçı

italya'nın favori olduğu karşılaşma. umarım sonuçta bu yönde olur. ispanya-isveç maçındaki gibi bir senaryo olmasın. mağlup olduğumuz italya bu maçı da kazanıp çıkmayı garantiler umarım. isviçre'ye puan verip onları da potada tutmasınlar. isviçre seyahat bakımından grubun dezavantajlı takımı. ilk maçlarını azerbaycan'da oynadılar. şimdi italya'da oynayacaklar ve son maç olan türkiye maçı için yeniden azerbaycan'a gelecekler. bizim adımıza bir şans bu. ama tabii önce galler'den en kötü 1 puan almalıyız. italyanlar bu maçı da kazanırsa son maç sıkmayıp galler'e puan verebilirler. o yüzden bu akşam italya ve türkiye galibiyetleri ile biter umarım.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.