elbarto yazar profili

elbarto kapak fotoğrafı
elbarto profil fotoğrafı
rozet
karma: 5970.8 tanım: 1561 başlık: 208 takipçi: 38
karma: 5970.8 tanım: 1561 başlık: 208 takipçi: 38
elbarto was here

son tanımları


kafa sözlük'teki 16. format maddesi kaldırılsın kampanyası

kaldırılmasına gerek olmayan, kaldırılması için kampanya yapmaya gerek olmayan kuralın kaldırılması için başlatılan kampanya.

bazı kanunlar ya da kurallar vardır. evet vardır ama uygulanmaz. ben bu kuralın sözlükte işletildiğini düşünmüyorum. sadece var. *
devamını gör...

ne oldu paşinyan yol çekiyordun cebrayıl'a

(bkz: n'oldu paşinyan)
devamını gör...

yanginiseyretti

zamanın nasıl da hızlı avuçlarımızdan kayıp gittiğini sözlük vasıtasıyla bizlere hatırlatan birinci nesil yazar. son olarak 2021 yılı için %15'e geldiğimiz bilgisini #484619 numaralı tanımı ile verdi.

yalnız bu başlıkları gerçekten takdir ediyorum. bir insan bunu takip etmeye nasıl üşenmez aklım almıyor. ben bu işe girişsem her dakika zihnimi meşgul edip hayattan soğutur. o yüzden bu çabasını alkışlıyorum. *
devamını gör...

sabah aç karnına tatlı yemek

diyabetik bir rahatsızlığınızın olduğunu da gösterir. açlık şekeriniz düştüyse bir tane kesme şeker bile işinizi görür.
devamını gör...

bu yazara yakın zamanda çok fazla beğeni yaptığınız için oyunuz kaydedilmedişeklinde açıklaması yapılan durum. yine ne detay var, ne işleyiş hakkında bir bilgi var, ne neden var vs. sözlükte yapılan bu "güncelleme"lerdeki bu yaptım oldu havasını sevmiyorum. madem açıklamada detayları verilmemiş biz soralım.seri beğeniden kastınız nedir? ve yapılan eylemin seri beğenme olduğuna nasıl karar vereceksiniz? seri beğenmeden kastınız yazarın profiline girip önüne geleni beğenmek ise yazarın profiline girip yazdıklarını okuyan diğer yazarlar gerçekten beğendiklerini oylarken bu kotaya maruz kalmaları biraz haksızlık olmayacak mı? başlıktan anlaşılacağı üzere bir kota getirdiniz. aynı yazara kaç taneden fazla beğeni atamıyorum? bu beğeniler gün boyu mu geçerli oluyor? yoksa atıyorum her saat şu kadar beğeni atma hakkı mı veriliyor?

ve en önemli soru, neden?
bırakınız herkes istediği gibi beğensin, beğenmesin. biz ya da siz buna neden karışıyorsunuz? gerçekten bu uygulamanın nasıl bir amaca hizmet etmesi düşünüldü ve devreye sokuldu? sözlük için kazanımı ne olacak? şahsım adına gereksiz bir uygulama olmuş.

sorulara bu başlık altında ya da güncellemeyi yayınladığınız başlık altında herkesin görüp okuyacağı şekilde cevap verirseniz biz de öğrenmiş olacağız detayları. ve bir ricamdır bundan sonra yapılacak "güncelleme"lerde bir neden sonuç ilişkisini ortaya koyup ne şekilde çalışacağını bizlere kısaca anlatın.

okuyan ve cevapları vermeye tenezzül edecek olan herkese teşekkürler.
devamını gör...

yoldaş benjamin franklin'in çevrimiçi yazarlara tantuni ısmarlaması

online olan vegan yazarları üzmüştür.
devamını gör...

mehmet aydın

adına ve kurduğu saadet zincirine kitap yazılan abi.

(bkz: tosun bank (kitap))
devamını gör...

allah'ın sadece arap yarımadasının tanrısı olması

inanan için yanlış, inanmayan için doğru bir söylem. buradan da anlaşılacağı üzere tamamen inanç meselesi. ancak inanmayıp bunu kafaya takmanın da, inanıp inanmayanların bunu söylemesi de pek kafaya takılmamalı.

varlığı, yokluğu, emirleri, vadettikleri tartışılan allah'ın yok olduğunu var sayarsak, ölümüne kadar ona inanıp ibadet eden bir insan en fazla yaşayacağı 100 seneyi kaybeder. ama ya varsa ve vadettiklerine ölümden sonra kavuşulacaksa? oradaki kayıp biraz daha fazla olur sanırım. *
devamını gör...

tekirdağ şehitliğinde bayrak direklerinin çalınması

pirinç hurdasının kilosu epey para ettiğinden gayet normal karşılanması gereken durum. olayın şehitlikte gerçekleşmiş olması olayı daha değerli kılmıyor bence. hırsızlık yapacak adam neyi nereden çalacağı ile ilgilenmez. adamlar içerisindeki bakır sebebiyle canlarını hiçe sayıp elektrik şebekesinin kablolarını kesiyor. ona göre daha az riskli bir eylemi mi yapmayacaklar?

tabii bu onların hırsız, namussuz olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.
devamını gör...

acil durum numaraları

112 numarası altında birleştirilmesi projesi olan numaralardır.

kaynak
devamını gör...

tanımı beğenmeden önce gelen acaba yazar yobaz mı fikri

yazarın belli kriterlere göre yobaz olarak yaftalanması yazdığının doğru olduğunu değiştirmediğinden gereksiz bir hassasiyettir.

sizin gibi düşünmeyenler de size göre doğru olan şeyler yazabilir. elinizi korkak alıştırmayın. *
devamını gör...

süleyman soylu bütün pkk'lıları öldürmek istiyor

"hiç muhatap alınır mı terörist?" cümlesine sonuna kadar katılıyorum. o yüzden muhatap alınmıyorsunuz. diğer taraftan bakınca mevcut iktidar düşürülüp, şimdiki muhalefet iktidara gelirse yaşamlarını sürdüreceklerine inanıyorlar sanırım. yalnız bir garip geldi bu açıklama bana. mevcut iktidar kötüleniyor gibi görünse de bu açıklama mevcut iktidarın elini güçlendirir. hangi amaca hizmet ettiğine dair kafam karıştı biraz.
devamını gör...

makbule geçer

türkiye'nin en çok tanınan kadınıdır.

(bkz: iğrenç espriler)
devamını gör...

fahrettin altun'un futbol yorumu yapması

hepsini toplayınca bir cristiano ronaldo etmeyen yorumlar bütünü.
devamını gör...

din dersinde kopya çekmek

caiz değildir.

liseleri geçtim ilahiyat fakültelerinde neler dönüyor bir bilseniz bu derste çekilen kopya gözünüze gözükmez. *
devamını gör...

başlık altında tanım sabitlemek

bu sabah ismini vermek istemediğim bir yönetim personeli tarafından var olduğunu ya da sözlüğe yeni eklendiğini öğrendiğim uygulama. aşağıya bırakacağım iki tanımımın sabitlendiği konusunda bilgilendirme yaptılar sağ olsun.

ancak sanırım şu an sadece #sözlük içi kategorisi için uygulanmış. mutlaka belirlenmesi gereken koşullar altında -burası çokomelli- her başlığı uygulanabilir kanısındayım. başlığı tam manasıyla tanımlayan yazıya erişimi kolaylaştırır. böylece başlık için çok faydalı olacak tanım arada kaynamamış olur.

yukarıda bahsettiğim tanımlar #442900 ve #465789 numaralı tanımlardır.

(bkz: yönetim çalışıyor)
devamını gör...

güzelliğin göreceli bir kavram olmaması

güzellik insanın kendi ile alakalı olmayan bir durumdur. güzellik karşıdan bakan gözün sizi nasıl gördüğüdür. biri dünyalar güzeli görür, diğeri dünyanın en çirkini olduğunuzu söyleyebilir. o yüzden görecelidir.

haa derseniz ki büyük çoğunluğun güzel dediği güzeldir. ona lafım yok. ama ona da güzel demeyen biri çıkarsa kesinlik bozulur. dolayısıyla göreceli olmuş olur.

hepinizin karşısına size güzel bakan biri çıkar umarım. *
devamını gör...

one minute

(bkz: daha da gelmem davos'a)
devamını gör...

daha da gelmem davos'a

one minute çıkışıyla hafızalara kazınan 2009 dünya ekonomik forumu'nda dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan'ın tehditkar cümlesidir.

haber linki
devamını gör...

tövbe olsun daha aramam seni

(bkz: daha da gelmem davos'a)
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.