delirmiş_psikolog yazar profili

delirmiş_psikolog kapak fotoğrafı
delirmiş_psikolog profil fotoğrafı
rozet
karma: 3376 tanım: 1295 başlık: 286 takipçi: 22
karma: 3376 tanım: 1295 başlık: 286 takipçi: 22
Gerçekten delinin tekiyim. Sahi insan nedir? Ben birazcık senim. Memlekette karanfiller açmış mıdır? Sen de birazcık bensin. Hava kaç dereceydi dün. Sahi insan nedir? Delirmek makamına ermek. Atiba futbolu bırakmış mı? Şüphesiz insan olabilmektir delirmek. Sahi insan nedir?

son tanımları


kadir korkut

sakaryalı yaşayan genç şairdir. aynı zamanda ingilizce öğretmenliği yapmaktadır. birebir eğitim alma şansı bulduğum şairin çok uzun yıllar içinde değerleneceğini umuyorum. imgesi üslubu sohbeti çok güçlüdür. çok nazik biri ve iyi bir futbol taraftarıdır. yolu açık olsun. dünya da iyi insanlar dolsun!
devamını gör...

fahri tuna

sakaryalı yaşayan deneme ve portre yazarı. çok samimi, çok içten anadolu insanıdır. aktif olarak deneme atölyelerinde ders vermektedir. ömrü uzun kalemi keskin olsun.
devamını gör...

kültürtröger

almanların deyimi ile uygarlık öncüsü anlamına gelen kelime.
devamını gör...

kâgir

taş ve tuğladan yapılan yapı.
devamını gör...

tağşiş

süte su katmak örneği ile pekiştirilebilecek kelime.
devamını gör...

the murders in the rue morgue

ilginç bir üslubu ve akıcı denilebilecek bir anlatısı var. çok şaşırtıcı değil. büyülenmedim ama çerezlik bir hikaye denilebilir.
devamını gör...

olimpos dağı

eteklerinde tarih yazılan kutsal taş topraktır. olimpos dağının etekleri diye bir şiirim vardı...
devamını gör...

yazarların küçükken yapmak istediği meslekler

cumhurbaşkanı olmak isterdim. hala istiyorum...
devamını gör...

geceler mi uzadı bu karanlık ne

sezen aksu'nun seni kimler aldı şarkısının en vurucu cümlesi.
devamını gör...

kırmızı oda'ya fakir danışan gelmemesi

(bkz: pahalı olduğu için psikoloğa gidememek)
devamını gör...

sözlüğü bıraktıktan sonra bile bildirimlerin durmaması

sözlüğün ilk adımlarında güzel işler yaptığını gösterir. beğenen ve varlığını hatırlatan dostlarıma sevgiler.
devamını gör...

rıdvan dilmen'in yorumculuğu bırakması

fenerbahçe teknik direktörü olarak devam edeceğini düşündüğüm durum.
devamını gör...

psikolog yazarlar veri tabanı

pandemiden merhaba :) yaşıyor muyuz diye sorgulatan başlık.
devamını gör...

tembellik hakkı

paul lafarguetembellik hakkı.. kayınpederi karl marx'ın komünizm manifestosunu özetlemiş sanki 45 sayfada. işçi-köle, patron- işçi kavramları büyük sorgulamalara itti yine beni. tembelliğe bu derece övgü neşter ile yazmak parçalamak için bence. yunan ve roma'da çalışma algısı analizi önemli.. okuyun okutturun ancak çokta etkilenmeyin derim:)
devamını gör...

martı (kitap)

çehov'un finaliyle beni titrettiği kitaptır. yazmak, ün ve duygu 3 lüsü içinde sürüklenip giderken gerçekten yılanların öcü kitabından sonra tekrar bir finalden sonra tüylerim diken diken oldu. titredim. kesinlikle okuyun.
devamını gör...

antıgone

sopheklesin yazdığı bir devam tragedyası olan. mö 476 yılında yazıldığı düşünülen çok güçlü karakterlere sahip oyun. temel bir çatışma altında uzun soluklu diyologlar ve güçlü üslubu var. kısa olması duyguyu hoş tutuyor. okunabilir ayrıca oynadığında güçlü karakterler ile ayrı keyif verir.
devamını gör...

nasıl ölünür

émile zola'nın en zengininden en fakirine kadar 5 kişinin ölüm sürecini en doğal haliyle anlattığı çerez kitap. natüralist yapımlar garip geliyor. aslında betimleme yapılsa çok güçlü bir hava bırakacak ama tüm kitap boyunca ölüm gibi güçlü bir duyguyu bile okurken bilimsel makale gibi hissediyor.
devamını gör...

bir delinin anıları

kimi rivayetlere göre 17 kimi rivayetlere göre ise 20 yaşında yazmış yazar bunu. kitap içinde yıl durumlarına bakarsak 20 gibi duruyor. korkutucu bir kitap. bir insanın, bir gencin sorgulamasını, aşkını, ruh halini okuyacaksınız. yüzyıllardır felsefede yapılan o sorgulamayı, sosyoloji de çırpınan o özgürlük nidalarını ,aşkın o pis ve çarpıcı yanını duyacaksınız. korkutucu çünkü eğer yazıyorsanız sanki gustave tüm imgeleri tüm duyguları kullanmış gibi bu kitapta.
devamını gör...

karlist

1830'larda ispanya'da ortaya çıkan ayrılıkçı hareket
devamını gör...

bademcik ameliyatı

yılda en az 2 kere tonsilit yaşayıp çok zor zamanlar geçirdiğim için artık olmaya karar verdim. eksi de okuduğuma göre aşırı zor bir süreçmiş sonrası. 18 yaşındayım ama kalçam tutuşmuyor değil korkudan. ciddi tırstım o 1 hafta su bile içerken cehennem olacak tarzı söylemlerden. 1-7 şubat arası net bir tarihte olacağım. burayı düzenler tüm süreci gün gün anlatırım. olan varsa yazsın:)

1 şubat ameliyat öncesi: 1 gün önceden hastaneye yatırıyorlar. şuan aşırı rahatım lahmacun söyledim:d 4 tane gömüp uyuyacağım bu gece yarın sabah ameliyat olacağım.

2 şubat ameliyat akşamı. ameliyat anında hiçbir şey hissetmedim. uyandığımda odaya gelmiştim bile. ameliyattan 3 saat sonraya kadar ağrı sızı yoktu rahat rahat yutkunuyordum. sonra ağrımaya başladı.
ameliyattan 12 saat sonra. saat 21.00 şuan ağrım çok arttı. ama dayanılamayacak bir şey değil. tek sorun açlık sanırım. dondurma bile yemek zor.

3 şubat ameliyatın ikinci günü. sabah çok kötü uyandım 7 de taburcu ettiler. yutkunmak diye bir şey yok en kötüsü de bu. açlık biraz sardı ama dayandım. prison break izleyerek evde geceyi ettim. artık konuşamamaya başladım.

4. şubat ameliyatın 3. günü. açlık ve susuzluk artık çok üst seviyeye ulaşıyor. survivor gibi. tüm gün sızlandım. geçmedi hiçbir türlü. 2 rulo kağıt bitirdim ve tüküre tüküre poşetleri doldurdum. geceye kadar ciddi zor geçti. gece artık dayanamadım ve 5,6'ya kadar uyuyamadım ve hastaneye gitmek zorunda kaldım. biraz uyudum ve acı tükürük ile uyandım.

5 şubat artık dayanmak kelimesinin son anlarına geldim. hiçbir şey yiyememek bir yudum su içince ölücek gibi olup o acıyla öksürmek inanılmaz zordu. ama bir şey oldu. kan kusmaya başladım. yaklaşık 3 saat tüküre tüküre öğürerek boğazımda kalan ameliyatta icime giden kanları kustum. biraz rahatlattı. patates püresi yiyebildim. tüm olay o kanmış. sonra yoğurtlu makarna falan yiyip kendime geldim. ağrı ve kan devam ediyor o lanet kan tadı ama güçlüyüm.

6 şubat stabil geçti zorda olsa bir şeyler yedim. sabahları uyanınca hala zor oluyor. prison break 3. sezondayım kesinlikle izleyin. kan ve balgam gelmeye devam ediyor. püre ve makarnadan başka bir şey yiyemedim hala. geçecek gibi.

7 şubat. sabah yine zor oldu ama artık atlattım gibi. ağrı ve sızı illa olacak. 10 gün katı ve sıcak bir şey yemeyeceğim.


özetle ameliyat olmak isteyen kardeşlerim tercih sizin. illa olacaksanız tonsilit ve apse olmuştur sizde. o hani en max acı çekilir ya bu hastalıklar olunca 1 gün hayattan koparsınız. o en zor bir günü 3 gün yaşıyormuş gibi bir şey. eğer katlanırım diyorsanız olun. umarım buna değer.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.