barsel yazar profili

barsel kapak fotoğrafı
barsel profil fotoğrafı
rozet
karma: 3951 tanım: 1280 başlık: 260 takipçi: 12
karma: 3951 tanım: 1280 başlık: 260 takipçi: 12

son tanımları


biyoloji sınavlarının zorluğu

biyoloji dersi başlı başına bir dil öğrenmek gibi çünkü çokça terim içeriyor. o yüzden sınavları da çok zor oluyor.
devamını gör...

zenginlik belirtileri

verilen paranın üstü kalsın bile demeden bırakıp gitmektir.
devamını gör...

en sevdiğiniz yemek

içinde et olan her yemek.
devamını gör...

istisnasız herkesin sevdiği şey

yaşam. bu yüzden değil midir tüm çabalar? hep bir hayatta kalma çabası içindedir insan.
devamını gör...

yılan

deliğinden çıkarmak için dil dökeceğime deliği yıkarım kendisi çıkmak için yalvarır. hiç uğraşamam.
devamını gör...

kadın

kanser sonucu meme, yumurtalık ya da rahmi alındığında eksik olmayan tam olan güçlü kişidir.
devamını gör...

ebe

yeni bir başlangıca açılan tünelin sonundaki ışıkta sabırsızlıkla bekleyen taçsız kraliçedir.
devamını gör...

seni seviyorum demenin farklı şekilleri

o sevmediği için ya da hasta olduğu için sigarayı bırakmaktır.
devamını gör...

okuldan eve gelip kapı önünde bir sürü ayakkabı görmek

içlerinde çocuk olmadığı sürece baş göz üstüne. ama her misafir ikiler çocuk getirip onları benim odama göndermeleri tahammül edilemez bir durumdur.
devamını gör...

prison break

hapishaneden kaçış dizisidir. şuan izliyorum ve 2. sezonu yarıladım. mükemmel ilerliyor. hiçbir kopukluk hiçbir mantık dışı bir şey yok. gereksiz sahne gereksiz karakter yok. gelmiş geçmiş en iyi diziler listesinde ilk 5'te yerini alabilecek bir dizi olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...

üst komşuya söylenmek istenenler

bizim balkon çöplük değil sofrayı tepemizden sirkeleyemezsiniz.
devamını gör...

merlin (dizi)

merlin ve kral arthur'un arkadaşlığına ve şakalarına hayrandım her iki karaktere de aşıktım resmen. ama finali beni yıktı. bende derin izler bıraktı. hiç umduğum gibi bitmedi. çok başka bir final hayal etmiştim. kötü değildi. belki benim hayal ettiğim gibi bitseydi bu kadar etkilemezdi. o yüzden finali için çok üzgünüm. izleyicide iz bırakmak konusunda başarılı oldular. asla unutamayacağım dizi finalleri arasında 1. sırada şuan.
devamını gör...

meraklı_

güzel tanımları ve seri beğenileri için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. tanımlarındaki ilgi çekici fikirleriyle takipteyim.
devamını gör...

çalıkuşu

bu kitabın ününü çok duydum. her sorduğumda tavsiye edilen bir kitaptı. ama kalın olduğu için cesaret edememiş, kitaplıkta aylarca bekletmiştim. şimdi anlıyorum neden ısrarla tavsiye ettiklerini.

kelimeler özenle seçilmiş, cümleler inci gibi dizilmiş, sayfalar ilmek ilmek dokunmuş. kitabın edebiyatımızdaki yerini ve öneminin herkes biliyor. reşat nuri güntekin'e yakışır bir kitap. aşk, ihanet, özlem, üzüntü, sevgi tek bir kitapta ve tek bir insanın duyguları. bu kadar duyguyu üst üste kaldirabilmek zor, bunlarla birlikte yıllarca yaşayabilmek daha zor. bunların üstüne bir de geçim sıkıntısı yüklendimi feride'nin omuzlarına...

çalıkuşu'na açılan bu kitapta bizi feride'nin günlükleri karşılıyor. onun mutlulukları, onun hayal kırıklıkları.. yeri geldi feride'yle sevdim, çalıkuşu'yla daldan dala atladım, gülbeşeker'le kaçtım. nerden bakarsam bakayım kamran'ı suçlu buldum, kitabı okumadım hissettim.

tek suçu ölesiye sevmek olan, naifliğiyle gönlümüzde taht kurmuş bir ipekböceği'ydi o. nasıl kıydılar ona, insan acıtırım diyerek parmaklarının ucuyla okşarken saçlarını, kamran nasıl ihanet etti? nasıl üzmeyi başardı?

feride'nin neredeyse bütün hayatı kaçmakla geçiyor; kendisinden, kamran'dan, geçmişinden. ama kaderinden kaçmayı başaramıyor "aynı duayı birbirinden habersiz eden iki insan er ya da geç kavuşurmuş" birbirlerinin kaderi olurlarmış. evet, feride sarı çiçek romanından sonra kamran'dan nefret etti. ama vazgeçemedi, içinde bir yerlerde onu yaşatmaya devam etti.

her sayfasında kendimden bir parça bulduğum bu kitabı herkese tavsiye ederim.
devamını gör...

tuba büyüküstün

asi dizisiyle tanıdığım tuğba büyüküstün bir çok sektörde başarıya imza atmıştır. saçlarını lösemili çocuklar için bağışlamış olması sevindirici bir örnek olmuştur.
devamını gör...

üşümemek için öneriler

odun sobası indirin, yakın bir de portakal kabuğu indirin üstüne. nostajiyle sıcacık olursunuz.
devamını gör...

yazılı olmayan kurallar

her kız kötü bir ayrılıktan sonra güzelleşir. doğanın yazılı olmayan kuralıdır bu.
devamını gör...

baba

hem en çok kırılan hem en çok sevilen, bankamatik yerine koyulan, evin direği, kahraman, küçükseniz akşamları eve çikolata getiren, büyükseniz arada bir telefon bekleyen, iyiliğin ve huzurun sembolü, güven kelimesini sırtında taşıyan kocaman çok sevilen ve anne ile evli kişidir.
devamını gör...

gıybet

bir kişinin arkasından konuşmak kadar basit bir açıklamadan ziyade hucurat suresinde de anlatıldığı gibi "ölü kardeşinin etini yemek" olarak belirtmenin daha uygun olacağı sözcük.
devamını gör...

kâfi

yeterli, yetecek ölçüde olmak anlamına gelir. bardağına bir içecek doldurduğunuz kişinin söylediği, daha bardak dolmadan aniden durmanızı sebep olan sözcüktür. ince "a" ile telafuz edilmediğinde anlamını yitirir. kağıt derken kullandığımız "â" ile kullanmalısınız. sanırım bu kadar açıklama kâfi.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.