bahattin abi tam ölmüş mü yazar profili

bahattin abi tam ölmüş mü kapak fotoğrafı
bahattin abi tam ölmüş mü profil fotoğrafı
rozet
karma: 1432 tanım: 217 başlık: 35 takipçi: 34
karma: 1432 tanım: 217 başlık: 35 takipçi: 34

son tanımları


mum

eskiden alarm niyetine kullanılan eşya.
şöyle ki, mumların ne kadar sürede, ne kadar eridiklerini hespalar uygun yerlerine çivi çakarlar.
mum yanıp erir ve sıra çiviye geldiğinde çiviyi düşürür, düşen çivi sesi alarm görevi görür.
devamını gör...

radyodan kasete şarkı çekmiş nesil

kısmen benim bu. deu rock radyosunu heyecanla beklediğim günlere denk gelir. radyodan emperor çalan insanlardan bahsediyoruz.
devamını gör...

aşk

tanrı gibi, herkesin dilinde olan, herkesin farklı bir anlam verdiği, ne olduğu konusunda fikir birliğine varılamayan, etkisi de kişiden kişiye değişen kavram.

dedim ya, tanrı gibi bir şey.
devamını gör...

ne olacak bu memleketin hali

dost meclislerinin alkolün etkisiyle trendi yükselen vazgeçilmez konusu. sahi, ne olacak bu memleketin hali arkadaşlar?
devamını gör...

ikinci dünya savaşı

yeni nesil genç dimağlarda antisemitizm olduğu için kendilerinin büyük hayran duydugu adolf hitlerin gerek hitabet olarak gerek politika olarak yürüttüğü savaştır. burada hitleri ne kadar kötülesekte adamın hitabet yeteneği o kadar iyiymiş ki almanya gibi bir ülkeyi toptan galeyana getirmiştir bu azımsanacak bir şey değildir. ayrıca bu savaşın kattıklarına sadece savaş teknolojisi olarak bakmamak lazım bu dönemde alman bilim adamları her ne kadar iğrenç, insanlık dışı, ahlaksızlık olarak görülse de tıbba önemli katkılar yapmıştır özellikle insan vücuduyla ilgili bu katkıları nasıl yaptıklarını anlatmama gerek yok.

komplo teorisi mod on

balfour deklerasyonunu bilen bilir büyük israil devletinin kurulmasıyla alakalı bir mektuptur. rothschild'lere gönderilmiştir ve ortadoğu'da vadedilmiş topraklara yahudi devleti kurulması istenir fakat avrupa'daki yahudiler mutlu,zengin,güvenlikleri yerinde bu adamlar düşünmüşler olm tamam devlet kurucaz da kim gelmek ister böyle bir yere diye daha sonra bebek hitler düşmüş gökten rotschild demiş vardır bunda bir keramet çocugu büyütüp eğitelim falan demişler daha sonra hitler büyüyormuş falan işte hitleri görür görmez anlamış herifler ulan bu çocuk büyüyünce çok can yakacak falan diye. sonra hitleri eğitmişler hitabet ve diksiyon öğretmişler sıra geldi savaşa adamlar demiş buradan yahudileri ancak bir şekilde çıkarırız diye savaş başlamış yahudilerde bakıyor bu hitler harbiden bizi kesecek hemen yeni kurulan yahudi devletine koşuyorlar böylece bizimkiler istediklerini elde etmiş oluyorlar.

komplo teorisi mod off
devamını gör...

gemide

hayatımda 3 defadan fazla izlediğim nadir filmlerden biridir bu başyapıt. hikaye ne kadar gerçeküstü gibi dursa da diğer absürt filmlerle karşılaştırınca yaşanılabilitesi çok daha olası bir film kesinlikle. ilgili sahnedeki realizm ve mantık sarmalını hayatımın her alanında uygulamaya çalışırım... filme mutlaka ama mutlaka bir kere de kafa iyi eşlik ediniz…

ayrıca filmdeki o kaptanın viskisi glenfiddich'dir
devamını gör...

hayatını mario gibi yaşayan insan

mal mülk ganidir. topladığı altınlardan yaptırdığı yüzme havuzu vardır.
'varyemez amca' nın dıdısının dıdısıdır.
devamını gör...

ben bir küçük cezveyim

necip mirkelamoğlu'nun hem sözünü, hem de bestesini yaptığı türkü tadındaki ezgi.

ilk olarak bunu kendi adıma yavuz bingöl'den dinlemiştim ta ki 1966 tarihli yeşilçam'ın efsanevi filmi ah güzel istanbul'da ayla algan'dan duyana kadar eski bir şarkı olduğunu ne yalan söyleyeyim bilmiyordum.

çöpçüler kralında da çalmıştı sanıyorum hatta.

devamını gör...

9 mayıs 2021 çiçeksepeti'nin yaşattığı utanç

hadi önceden yaşatırdı bunu müşterilerine de, bugün sokağa çıkma yasağı var yahu. trafik namına hiçbir şey yok.
bu ne acele saat 6 da dağıtıma başlıyorsun.

kapasitenin üstünde müşteri alma o zaman sevgili kardeşim !

tanım : bir yandan güldüğüm, gülerken ulan benim de başıma gelebilir dediğim, sonra ise eşine çiçek aldığın mı var ulen hırtapoz bırak bu işleri diyerek gülmeye devam ettiğim utanç anısı.
devamını gör...

500 bin dolarlık tabloyu kafasına göre boyayan cahil çift

eserin bir parçası olarak fırça ve boyalar duruyor. pek zeki çiftimiz de katılımcı sanat sandık diyerek sergide tabloyu kafalarına göre boyuyorlar. sabah sabah gülmeme vesile olmuş durum. (bkz: sanatı sizden öğrenecek değiliz)buradan
devamını gör...

forrest gump

abd'nin vietnam savaşı için algı çalışmalarını en başarılı şekilde yaptığı filmdir aynı zamanda.
devamını gör...

10 yaşındaki çocuğa tecavüz etmeye çalışırken yakalanan kişi

yargı ceza veremiyor mu? peki öyleyse bu namussuzları tüm haber kanalları ifşa edecek. halk üzerine düşeni yapacak. hiç bir mahallede sokakta rahat gezemeyecekler. toplum ismini cismini bilsin yeter.
devamını gör...

128 milyar dolarla yapılabilecekler

arkadaş parayı iç edenleri mi savunuyor tam çözemediğim için net bir şey söyleyemiyorum ama en kötü durumda bile yoksul ve durumu olmayan insanlar için kullanılması, üç beş kişiyi milyarder yapmaktan iyidir diye düşünüyorum.
devamını gör...

canlı ders anlatan öğretmeni döverek hastanelik etmekakşam saatlerinde 8 kişi bir kadının evine dalıyorsun. ailesi dahil hastanelik edene kadar dövüyorsun. sonuç mu ? göz altına alınıp serbest bırakılıyorsun. mesela bu ülkede birinin tutuklanması için tam olarak ne yapması lazım ? bunun bir tık ötesi nedir ki zaten ?

buradan

milas milli eğitim müdürlüğü de olayı kınamıştır

kınama
devamını gör...

serilancer

ayrıca web ile alakalı da bir çok hizmet bulunan uygulama.
tutma ihtimali yüksek.
işverenler talep göstermemiş gibi gözüküyor, genelde iş arayanlar mevcut.
gerçi ülke böyle, adamlar napsın...
devamını gör...

borsa için banka önerileri

selam sözlük, bu aralar borsaya niyetlendim. öyle büyük paralar ile oynamayacağım için komisyon oranları çok önemli. aynı zamanda mobil olacağım için uygulaması en işlevsel banka da önemli. önerileriniz var mıdır ?
devamını gör...

yozgat barlar sokağı

biranın bazı mekanlarda sulu olduğu sokaktır. ayrıca kokteylleri güzel olsa da asmalı mescit fiyatlarında olduğu için cep yakar.
devamını gör...

en büyük aşklar nefretle başlar

birbirinden nefret eden insanların sırılsıklam aşık olabilecek olma olasılıklarını ifade eden cümle. bu klişe ilk nerden hortlamıştır merak içindeyim.
devamını gör...

konsomatristlik yapan ilham perisi

izbe, virane harab bir pavyonda o bir zamanlar sınıfın en popüler perisi olan naciye ile karşılaşmak, ah o güzelim başak sarısı saçların pırasa gibi, o okyanus mavisi göz altlarının morarmış olduğuna, bilumum kamillerin masasına meze olduğuna tanık olmanın akabinde kendini bir an deli kadir gibi hissedip, kükreyerek çekip onu o hayattan almaya teşebbüs etmek, buna rağmen kendisinden gelen deli misin be adam, çek git şuradan, dövdürtme kendini, beni bu hayattan kurtaracakmış, caart sen önce kendini kurtar koçum, heba ettirtme kendini bu yollarda cevabıyla yıkılmak, duman olmak, sonra eve gidip playstationu açıp fifa oynamak, hçrk...

(bkz: nayır nolamaz ama nolabilir de)
devamını gör...

necib türk milleti

katışıksız, soyu kirlenmemiş türk halkı anlamına gelir efenim.

eskiden şartlar gereği pek bir sık kullanılırdı ama, günümüz şartlarında pek ağza alınmamaya dikkat edilir, bununla birlikte yarın ne olacağı belli olmaz tabii.

e,ne demiş ünlü bangladeşli tanbur üstadı felix von mendelssohn:

burası türkiye, burada her an herşey olur.

aslında ''necip türk milleti'' de olarak ta açılabilirdi başlık ama neyse.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.