bahattin abi tam ölmüş mü yazar profili

bahattin abi tam ölmüş mü kapak fotoğrafı
bahattin abi tam ölmüş mü profil fotoğrafı
rozet
karma: 538 tanım: 208 başlık: 33 takipçi: 4
karma: 538 tanım: 208 başlık: 33 takipçi: 4

son tanımları


500 bin dolarlık tabloyu kafasına göre boyayan cahil çift

eserin bir parçası olarak fırça ve boyalar duruyor. pek zeki çiftimiz de katılımcı sanat sandık diyerek sergide tabloyu kafalarına göre boyuyorlar. sabah sabah gülmeme vesile olmuş durum. (bkz: sanatı sizden öğrenecek değiliz)buradan
devamını gör...

forrest gump

abd'nin vietnam savaşı için algı çalışmalarını en başarılı şekilde yaptığı filmdir aynı zamanda.
devamını gör...

10 yaşındaki çocuğa tecavüz etmeye çalışırken yakalanan kişi

yargı ceza veremiyor mu? peki öyleyse bu namussuzları tüm haber kanalları ifşa edecek. halk üzerine düşeni yapacak. hiç bir mahallede sokakta rahat gezemeyecekler. toplum ismini cismini bilsin yeter.
devamını gör...

128 milyar dolarla yapılabilecekler

arkadaş parayı iç edenleri mi savunuyor tam çözemediğim için net bir şey söyleyemiyorum ama en kötü durumda bile yoksul ve durumu olmayan insanlar için kullanılması, üç beş kişiyi milyarder yapmaktan iyidir diye düşünüyorum.
devamını gör...

canlı ders anlatan öğretmeni döverek hastanelik etmekakşam saatlerinde 8 kişi bir kadının evine dalıyorsun. ailesi dahil hastanelik edene kadar dövüyorsun. sonuç mu ? göz altına alınıp serbest bırakılıyorsun. mesela bu ülkede birinin tutuklanması için tam olarak ne yapması lazım ? bunun bir tık ötesi nedir ki zaten ?

buradan

milas milli eğitim müdürlüğü de olayı kınamıştır

kınama
devamını gör...

serilancer

ayrıca web ile alakalı da bir çok hizmet bulunan uygulama.
tutma ihtimali yüksek.
işverenler talep göstermemiş gibi gözüküyor, genelde iş arayanlar mevcut.
gerçi ülke böyle, adamlar napsın...
devamını gör...

borsa için banka önerileri

selam sözlük, bu aralar borsaya niyetlendim. öyle büyük paralar ile oynamayacağım için komisyon oranları çok önemli. aynı zamanda mobil olacağım için uygulaması en işlevsel banka da önemli. önerileriniz var mıdır ?
devamını gör...

yozgat barlar sokağı

biranın bazı mekanlarda sulu olduğu sokaktır. ayrıca kokteylleri güzel olsa da asmalı mescit fiyatlarında olduğu için cep yakar.
devamını gör...

en büyük aşklar nefretle başlar

birbirinden nefret eden insanların sırılsıklam aşık olabilecek olma olasılıklarını ifade eden cümle. bu klişe ilk nerden hortlamıştır merak içindeyim.
devamını gör...

konsomatristlik yapan ilham perisi

izbe, virane harab bir pavyonda o bir zamanlar sınıfın en popüler perisi olan naciye ile karşılaşmak, ah o güzelim başak sarısı saçların pırasa gibi, o okyanus mavisi göz altlarının morarmış olduğuna, bilumum kamillerin masasına meze olduğuna tanık olmanın akabinde kendini bir an deli kadir gibi hissedip, kükreyerek çekip onu o hayattan almaya teşebbüs etmek, buna rağmen kendisinden gelen deli misin be adam, çek git şuradan, dövdürtme kendini, beni bu hayattan kurtaracakmış, caart sen önce kendini kurtar koçum, heba ettirtme kendini bu yollarda cevabıyla yıkılmak, duman olmak, sonra eve gidip playstationu açıp fifa oynamak, hçrk...

(bkz: nayır nolamaz ama nolabilir de)
devamını gör...

necib türk milleti

katışıksız, soyu kirlenmemiş türk halkı anlamına gelir efenim.

eskiden şartlar gereği pek bir sık kullanılırdı ama, günümüz şartlarında pek ağza alınmamaya dikkat edilir, bununla birlikte yarın ne olacağı belli olmaz tabii.

e,ne demiş ünlü bangladeşli tanbur üstadı felix von mendelssohn:

burası türkiye, burada her an herşey olur.

aslında ''necip türk milleti'' de olarak ta açılabilirdi başlık ama neyse.
devamını gör...

şafak demiş cinimini

askerliğinin bitmesine az bir süre kalan usta erlerin etraflarında toplanan torun, çömez ya da has torun diye tabir edilen alt devre askerlerden gelen şafak kaç sorusuna, hani hiç saymıyormuş gibisinden, hafif kasılmaya verdikleri cevap.

öyle ya, hiç yakışır mı dedemize elinde şafak defteri her an her saat şafak hesabı yaptığını söylemek?
devamını gör...

sosyete şaban (film)

kemal sunal ile perihan savaşın başrollerinde yeraldığı kartal tibet tarafından yönetilmiş beşik kertmesi olan peri isimli havalı gacıdan bonus puanlar alabilmekçün bir köy ağası iken sosyeteye transfer olmuş bir kamilin hikayesinin anlatıldığı şaban filmi.
devamını gör...

kuantum mekaniği

schrödinger’in kedisi; bir kedi, küçük bir şişe zehir ve radyoaktif bir kaynakla kapalı bir kutuya bırakılıyor. eğer içerideki monitör radyoaktifliği algılarsa küçük şişe kırılır, zehir kediyi öldürür. bir süre sonra kuantum mekaniğin copenhagen anlamdırması kedinin bir dalga fonksiyonu olduğunu anlık olarak hayatta veya ölü olma ihtimalini vurgular. kutuya bir kez bakıldığında kedi canlı veya ölü olabilir, ikisi birden olamaz.
devamını gör...

1 ocak 2021 otoyol ve köprü fiyatlarının güncellenmesi

otoyol ve köprü fiyatlarına yapılmış yeni güncellemelerdir.

--- alıntı ---

türkiye yeni yıla zam yağmuruyla başladı. otoyol ve köprü geçiş ücretlerine ortalamada yaklaşık yüzde 25 oranında zam yapıldı. bir otomobilin geçiş ücreti 15 temmuz şehitler köprüsü ile fatih sultan mehmet köprüsü'nde 10,50 tl'den 13,25 tl'ye, osmangazi köprüsü'nde 117,90 tl'den 147,50 tl'ye yükseldi.

--- alıntı ---

link
devamını gör...

anadolu çomarı

sözlükte izine sık rastlanmamakla birlikte, genelde saldırgan, kendilerinden emin ve derdini küfürsüz anlatamayan güruh.
devamını gör...

philadelphia deneyi

yanılmıyorsam prestij filminde bu deneye gönderme olan bir sahne vardı
devamını gör...

uçurtmayı vurmasınlar (film)

yürek burkan türk filmlerindendir.
devamını gör...

esnafın öğrencilere kaba bir üslupla davranması

özellikle yoğun turist olan bölgelerde yada zengin arapların yaşadığı yerlerde gözlenebilecek durum
devamını gör...

türkiye'nin batıyor olduğu gerçeği

biz keman dinlemeye deval edelim
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.