alpine yazar profili

alpine kapak fotoğrafı
alpine profil fotoğrafı
rozet
karma: 1965 tanım: 1070 başlık: 7 takipçi: 7
karma: 1965 tanım: 1070 başlık: 7 takipçi: 7
Sen neşeden haber ver, derdi herkes tanıyor. ~Sedat Ergintuğ~

son tanımları


kadınhanı tahinli pidesi

sahurda direkt çayla yemek de çok güzel olur. üstüne şerbet döküp tatlı olarak yemek de şahane olur. iki türlü de seveni çoktur. yeter ki her önüne gelenden almayın. adam harç karar gibi hamur ile tahini birbirine bulaştırıyor ve tahinli pide yaptım zannediyor aklı sıra. tabii bunu alıp tahinli pide yedim deyip ne yediğinden haberi olmayanlar da var. demem o ki, gerçek ustasına denk gelirseniz iyi bir lezzet yakalamış olursunuz. ama çok da kendinizi kaptırıp 1. sınıf baklava tadı alırım diye de umutlanmayın. sadece bir deneyin.
devamını gör...

mahallede hunharca oyun oynayan komşu çocukları

tam aklımdan geçiyordu, başlık açılmış. evet, bizim burda da var, hafta sonları da büyüklerden de çıkıyor. şimdi çıkıp desen hem gürültü yapıyorsunuz hem de pandemi var diye, ondan sonra ya pompalı ile ateş ederler, ya da camını çerçeveni indirirler. burası avrupa değil sonuçta. polisi arasan o da sıkıntı. daha mahalleye girerken ihbar adresini söylüyorlar, nerede diye. kardeşim sen beni nabacan, git ihbarı değerlendir. ondan sonra adam duyup başına bela açacak. gizlilik esastır ama bu çok oluyor genelde. belki şikayet eden dip komşu. kısacası insanın ahlakı ana babadan başlar. çocuğuna terbiye verse böyle olmaz. robot gibi evde dursun da demiyoruz. ama bu sokak olayının da şartları var yani.
devamını gör...

erkeğimin malı olmaktan mutluyum

aslında pek kızmaya da gerek yok. ne de olsa erkeği her aldığı nefeste binlerce euro kazanıyor. o kadar çok parayı, şatafatı görünce kaybetmemek uğruna öyle konuşuyor. bazen para bütün pislikleri bastırabiliyor. bir kenarda asgari ücret bir eşle 'şükrederek?' ömür boyu rezillik çekeceğime, başka bir erkeğin malı olurum ama sultanlar gibi de yaşarım diyor. mealini okudunuz, yorum sizin.
devamını gör...

mebs

askerliğimiz ilk çıktığında köyün muhtarını aradıydık, neresi hangi sınıf diye. hiç unutmam, iki kere mabere, mabere demişti. ankara mamağa gidince öğrendik artık, telsiz çavuşu olduğumuzu. usta birliğinde de her gün 3 kere telsizi takip ederdik. herkesin bir kodu olurdu, sırası gelince söylerdi. 3 behçet, 1 kömür-2 kemal, 7 erik gibi.
devamını gör...

zonta

argoda kaba, görgüsüz erkek anlamına gelir. hanzo ile ne kadar bağlantılı araştırmak lazım.
devamını gör...

3 yaşındaki çocuğa tecavüz ettiğini canlı yayında söyleyen mahluk

cezaevine postalamışlar. umarım orada iyi bir ayar verirler bu zontaya.
devamını gör...

gaz odaları ve fırınlar

bununla ilgili bir çok belge ve kitap var. çoğu bilinenin aksine ölen insan sayısının 6-7 değil de 1 milyon civarı olduğunu bahsederler. hemen önyargı düşünmeyin, acının sayısı olmaz tabii ki. sadece konuşuyoruz. zaten bunu söyleyen insanlar da kafasına göre konuşmuyor. mesela ileriki yıllarda bu kamplarda gezip kaç tane gaz odası, kaç tane fırın var diye bir hesap yapıyorlar. örneğin araştırmacı diyor ki, işte, o tarihler aralığında gece gündüz durmadan firinlarda insan yaksan bile yine de bu sayıya ulaşılması imkansız diyor. ve sonrasında çünkü diye başlayıp, bu fırınların günlük belli bir kapasitesi var diyor. ondan sonra yer-toprak ölçümü. o yıllarda o kamplarda havaya salınan kimyasal gazların miktarı gibi onlarca hatta yüzlerce açıklama yapıyorlar. ama kimse de demiyor ki bu yapılan normal diye. herkes bunun vahşet olduğunu söylüyor. sadece bilimsel bir araştırma, başka bir şey değil. çünkü o insanlar geri gelmiyor zaten, ne düşünürsen düşün.
devamını gör...

en iyi f/p ekran kartı

rtx 3090.
avrupada yazdığımı varsayın.
devamını gör...

bir insan sevmekten neden korkar sorunsalı

çünkü insan sevdikten sonra artık bir değil iki can taşıyor olur. işte insan bu yüzden çok korkar sevmekten, diğer canına bir şey olmasın diye. ve yeri gelir diğer canı için kendi canını da hiçe sayar. bu durumda da sevgi bambaşka bir şeye dönüşmüştür artık: aşka. eh, bu seviyeye gelene de aşk olsun.
devamını gör...

hoşlanılan kıza kafa sözlük’te yazar olduğunu söylemek

ilerde de ''aşkım çok mutluyum, moderatör oldum artık,'' diye devam eder. ve kız erkeğinin kolları arasında havada döner, döner, döner...
devamını gör...

ılık modası yüzünden düzgün pantolon bulamamak

düzgün pantolon var da para lazım ilk önce. öncelikle ilk iş bir güzel kumaş satın almaktır. hangi tür, hangi renk ve tarz istediğinizi belirtirsiniz. kalitesine göre 1.2 m'si 150'den başlayıp babanızın kredi kartı yüzölçümüne kadar gider. neyse, şöyle 200 liralık bir kumaş alsan sonra da adam akıllı bir terziye gitsen vücut ölçülerine göre super bir pantolon olur. 150 de o alır en az ama resim gibi çıkartır. hani şu kadınların ille de popo görmek isteriz dedikleri olay var ya, ha işte onu böylelikle sağlayabilirsin. merak etme popon hindistan cevizi gibi de olsa korkma. çünkü terzi dikimi ile vücut hatların tam oturur ve güzel gösterir. ve kumaşın da kaliteli ise en az 5 sene cimriysen de en az 10 sene kullanırsın. bunun haricinde belli giyim mağazalarının da vücuda güzel oturan ürünleri var. çünkü artık giyim sektörü de istatistikler üzerinden hareket ediyor ve buna göre santim santim ölçü alıyor. japonların ileride planladıkları 3d ölçü alma teknolojisine de sonra değiniriz.
devamını gör...

koklayınca geçmişi hatırlatan kokular

tezek kokusu. geçmişi epey hatırlatıyor, sağolsun.
devamını gör...

nilhan osmanoğlu'nun atatürk paylaşımı

peki yarbay mustafa kemal olmasaydı o tüfekler, mühimmatlar ne bokuma yarayacaktı diye de bir soru sorsa böyle düşünmezdi. ulan yunanlılar ülkeye ayağını bastığında 7 yaşında çocuklara annelerinin önünde tecavüz ettiler. çok sevdiğiniz osmanlı devletinin kurucularının türbelerini yıkıp yağmaladılar. o türbelerin içinde kadınların ırzına geçip naaşların üstüne tuvaletlerini yaparken nerdeydiniz peki? savunaydınız ya? sizin yapamadığınızı atatürk ve bir avuç inanmış türk milleti yaptı. utanıyorum siz ve sizin gibilerden.
devamını gör...

ayrılmadan 2 gün önce başka erkeklerle konuşan kız

sigara sönmeden ikinci bir sigarayı yakmak.
devamını gör...

alevli meyve

suriyelilerin uzak durması gereken bir olay. değilse frankenstein'a çevirirler güzelim kadınları. malûm onlar kadar güzel ev yakan toplum yok.
devamını gör...

hediye olarak kitap almak

kusura bakmasın alamam, bugün 30 liradan aşağı düzgün bir kitap yok. mezar çiçeğine devam, bir de afili bir cümle, olur biter. ne de olsa benim kelebeklerden daha narin, yüzünde güneşler açan menekşe gözlü, baharlarda tomurcuğa duran reyhan kokulu sevgilime en güzel hediyedir bir çiçek.
devamını gör...

3 nisan 2021 bodrum'da ev temeli kazarken bulunan lahit

böylelikle kişi başı milli gelirimiz yüz kat daha artmıştır. bugün de 1 nisan değil ama neyse idare edin.
devamını gör...

3 nisan 2021 2 suriyeliye sahte para operasyonu

ne güzel kardeşlerimiz varmış bizim de haberimiz yokmuş!.
devamını gör...

evlenilecek kişinin geçmişini irdelemek

bol parası varsa geçmişte ne halt etmişse önemli değildir. o geçmişi irdeleme fakir ve yoksul kişiler içindir. zenginse geçmiş geçmişte kalmıştır. gelecektir önemli olan.
devamını gör...

çalıkuşu

aşktır, ağlatır.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.