#kültür-sanat  #dizi-film 

emekçi robot arkadaşımızın , alımlı dişi robot'a aşkının serüvenini dünyaları kurtarmaya bağlayan filmdir. 2008 yapımı film pixar animation studio'nun ellerinden çıkma dağıtımı ise walt disney pictures tarafından gerçekleştirilmiş. genç, yaşlı, yetişkin, çocuk bebek, ölü dinlemeden herkesin izlemesini tavsiye ettiğim animasyon filmidir.
devamını gör...
izleyeni biraz fazla duygulandıran bir animasyon filmidir.
devamını gör...
300 seferden fazla izlediğim film.
devamını gör...
mutlak izlenmesi gereken disney animasyonu.
devamını gör...
vakti zamanında ortalama yaşı 25 olan yaklaşık 5 kişiye bildiğin iğrenç bekar evi ortamında izleterek duygusal ponçiklere çevirmiştim. uzun sürmedi tabi bu durum.

edit: pixar yapımıdır. dağıtıcı disney.
devamını gör...
sevgiliyle veya aileyle izlenebilecek tatlı bi animasyon filmi.
devamını gör...
şirin bir animasyon filmidir ancak gelecekte dünyanın ne kadar kötü durumda olabileceğini gözler önüne sermektedir.
devamını gör...
çok kaliteli bir animasyondur. mutlaka izlenmesi gerekir.
devamını gör...
ağlak ve şerefsiz bir robot.
devamını gör...
bir dönem "üşüyoruz wall-e reyiz" diyerek slogan atma isteği duyulan, çalışma şartları ülkemizin bir tık üstünde olan kahramandır.
devamını gör...
2008 yapımı pixar filmidir. zamanında en beğenilen filmler arasına da girmiştir. hakkında çoğu yorum olumlu olmakla birlikte hâlâ sıkılmadan defalarca izlenir. böyle devam edersek nasıl berbat bir dünya’ya ulaşacağımızı göstererek başlar film. öyle ki insanlar dünya’yı terk etmek zorunda kalmışlardır. hayatlarının tamamen değişmesiyle robotları da yanlarına almışlar fakat bir tanesi dünya’da kalmıştır. tatlı arkadaşımız wall-e minik böceğiyle yıllarca kalır o harabede. eve yanına bırakılana kadar. sonrası hoş bir aşk hikâyesi...
filmde geçen 1969 yapımı cici kız! (hello, dolly!) ve la vie en rose şarkıları da çok kişinin gönlünü çalmaya yetmiştir. herkesin bir kere izlemesi gerektiğini düşündüğüm animasyondur.
devamını gör...
sis yüzünden ertelenen maçta unutulan kaleci gibi, terk edilmiş dünyada tek başına bırakılan ve kıyamet kopsa da elinizdeki fidanı dikin mantığıyla canını dişine takıp çöp temizleyen robot temalı animasyon film.
izlemesi keyifli animasyon filminin yanı sıra insanların teknoloji bağımlısı olmasını ve bunun kendi hayatlarına olumsuz etkilerini, biliçsizlik ve sınırsız tüketicilikle doğanın dolayısıyla dünyanın sonunu nasıl hazırladığını güzel aktarmışlar.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"wall.e (film)" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.