#kültür-sanat  #dizi-film 

imdb puanı 8,5 olan izlenmeye değer dizi.
devamını gör...
viking kralı ragnar ve oğullarıyla başlayan ve her bölümünden inanılmaz zevk aldığım bir diziydi fakat 4. sezondan sonra eski tadını bir türlü yakalayamadım. şimdi ise 6. sezonun b kısmı 30 aralık'ta yayında olacak fragman. ragnar hatrına bu final sezonunu da izleyip diziyi bitireceğim. kim bilir belki bir gün yeniden başlarım.
devamını gör...
ragnar'ın ölümünden sonrası daha keyifli olan dizidir. özellikle işin içine rusların girmesinden sonra...
devamını gör...
her kötü şey gibi başlangıcı çok güzel ama devamı çok başarısız.
devamını gör...
vikinglerin yaşayışını anlatan ve bize yaşatan dizi.
devamını gör...
ingilizcesini geliştirmek isteyenlere tavsiye ettiğim dizidir. dili basit ve anlaşılırdır.
devamını gör...
4. sezondan sonra olayların ivmesi azalsa bile başlayan bir kişinin bitirmesi gereken güzel dizi.* 6.sezonu da bitireyim ona göre dizinin iyi mi kötü mü olduğuna karar vereceğim swh.*


aynı zamanda güzel easter egg tarzı ayrıntılar barındıran dizidir.
mesela floki’nin mağaraya bağlanıp kafasına su damlatılması loki’nin balder’ı öldürdükten sonra ragnarok’a kadar mağaraya zincirlenip kafasına yılan zehri damlatılmasına benzetilmiştir.
devamını gör...
bugün 10 bölümlük final sezonu olan 6. sezonu yayınlanmış dizidir.
devamını gör...
6. sezonun (final sezonu) kalan yarısının (11-20. bölümler) yayınlanmasına bir kaç gün kalan, kısmen tarihi bükse de gerçekçi produksiyonu ve oyuncuları sayesinde kendini izleten canımız ciğerimiz dizi.
devamını gör...
introsunu geçmediğim nadir dizilerden.
fever ray - if i had a heart
devamını gör...
5. sezonu çöp oğlu çöp olan dizidir. diziyi izlememin tek sebebi rusya'da olanlardı ama rusya'da olaylar erken bitiyor ve lüzumsuz yere uzatılan saçma sapan hikayeleri izlemeye devam ediyorsunuz. en azından bitti diyorum. the last kingdom--> (vikings).10
devamını gör...
çok büyük stratejik hatalar yapıp kendi topuğuna sıkan televizyon dizisi. en büyük hataları ise sezon bölüm sayılarını 20’e çıkarmak oldu kanımca.

dizinin ilk 3 sezonu (sezon başına 10 bölüm) inanılmaz akıcı ilerliyor. 4.sezonda da biraz vites düşüyor ama hala bir albenisi var (sezon bölüm sayısını 20’e çıkardılar.). 5.sezonda artık izleyicinin sabır kotası doluyor ve bölüm sayısı 20 olduğu için bölümler muntazam yavaş ilerliyor.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"vikings (dizi)" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.