sjw saçmalığı yüzünden mundar olacak diye hop oturup hop kalktığım dizi...

insanlar zamanında hobbit'i çok gereksiz gömdüler. oysa tüm o filtreler renk paleti tercihleri vs. şeyler, tıpkı hobbit'in masalsı havasını yansıtıyordu...
devamını gör...
orta dünyanın ikinci çağında, üçlemeden önceki zamanda geçecek dizi. aynı zamanda şu ana kadar, tarihin en pahalı dizisi olacak. umarım başarılı bir dizi olur ve seriden soğutmaz.
(bkz: yüzüklerin efendisi)
devamını gör...
heyecanla bekliyorum lakin yeni modaya uyup ne bilim siyahi elf, kadın ork, atsız süvari gibi aksiyonlara girerlerse üzer.
devamını gör...
güzel olacağını umduğum dizidir.
umarım siyahi elf, kadın ork, lezbiyen hobbitler olursa da senaryo ve doğal olay akışı gereği olur. faklı ırk ve cinsel tercihlerin temsil edilmesine karşı değilim, aman kimse bize homofobik yada ırkçı demesin şuraya iki gay, bir iki tane de siyahi adam yerleştirelim kafasına karşıyım.
devamını gör...
henüz izleyemediğimiz dizidir. çok ama çok heyecanlıyım. acaba serinin içine kaka mı yapacaklar yoksa üstüne mi koyacaklar merakla bekliyorum.
devamını gör...
yüzüklerin efendisi, j. r. r. tolkien'in aynı adlı romanından uyarlanan yeni bir dizidir.[1] prime video için geliştirilen dizi, orta dünya'nın ikinci çağında geçmektedir. yapımcılığını amazon studio, tolkien estate, harpercollins ve new line cinema üstlenirken dizi sorumlusu görevinde john d. payne ve patrick mckay bulunmaktadır.

amazon, kasım 2017'de yüzüklerin efendisi için televizyon hakkını 250 milyon dolara satın almak için tolkien estate ile bir anlaşma yaptı ve en az 1 milyar dolar değerinde beş sezonluk bir üretim taahhüdü verdi. bu diziyi, bugüne kadarki en pahalı televizyon dizisi haline getirdi. payne and mckay temmuz 2018'de işe alındı ve yaratıcı ekibin kalan üyeleri bir yıl sonra açıklandı. oyuncu seçimleri dünya çapında gerçekleştirildi. çekimler şubat 2020'de auckland, yeni zelanda'da, orijinal film serisinin çekildiği mekanlarda başladı.

yüzüklerin efendisi'nin 2021'de prime video'da yayınlanması bekleniyor.

kaynak: wkipedi
devamını gör...
bu muhtemelen bu konuya ilk ve son girişim aynı zamanda yazışım olacak. açıklanan aktörlerin yarısı beyaz değil, hikayenin geçeceği yerde olacak ırklar elfler ve numenorlu insanlar ve bunların hepsi beyaz peki ne olacak bu siyahiler?
sırf modern akımlara uymak adına berbat edilecek, tolkieni mezarında ters döndürecek bir yapım. bu dizinin orta dünya ile alakası olmayacak. tabi birde saçma sapan cinsellik koyacakları için gerzek bir ergen kitlesi çekecek. tolkiene biraz saygısı ve sevgisi olan bu diziyi izlemeyi bırakın adını dahi anmaz.
beni ırkçı olarak göreceklere cevap yazmayacağım çünkü zaten vereceğim cevabı anlayacak seviyede olsalardı burada ırkçılık yapmadığımı da bilirlerdi.
ayrıca tolkien vakfına mesajım (bkz: ımrid amrâd ursul)
devamını gör...
sinopsisi belli olan dizidir.
haberin linki

--- alıntı ---

amazon stüdyoları’nın yakında çıkacak dizisi, orta dünya tarihinin 2. çağı’nın efsanevi hikayelerini ilk kez ekranlara taşıyor. bu epik drama, j.r.r. tolkien’in yazdığı hobbit ve yüzüklerin efendisi’nde anlatılan olaylardan binlerce yıl önce geçiyor. izleyiciler bu seride ulu güç yüzüklerinin dövüldüğü, krallıkların yükselişe geçtiği ve çöktüğü, beklenmedik kahramanların sınandığı, umutların incecik dallara tutunduğu ve tolkien’in kaleminden çıkan en kötü ana karakterin dünya’yı karanlıkla kaplamakla tehdit ettiği bir çağı izleyecekler. göreceli huzur içerisinde geçen bir dönemde başlayan dizi, hem tanıdık hem de yeni karakterlerin, orta dünya’da uzun zamandır korkulan kötülüğün tekrar ortaya çıkması ve onunla yüzleşmeleriyle devam ediyor. dumanlı dağlar’ın en karanlık derinliklerinden, elf başkenti lindon’un görkemli ormanlarına, nefes kesici númenor’un ada krallığına, haritanın en uzak noktalarına kadar, bu krallıklar ve karakterler uzun yıllar arkalarında bırakacakları mirasa şekil verecekler.

--- alıntı ---

numenor'u, lindon'u görecek olmak çok heyecan verici.
devamını gör...
bir söylentiye göre russell crowe diziye dahil olabilirmiş. theonering platformu buna %90 ihtimal veriyor.
devamını gör...
filmi bok olsada, prime’da çıktığında izleyeceğim dizi. bakalım diziyi nasıl yapacaklar?
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"the lord of the rings (dizi)" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.