instagramda ve youtube videolarında enfes tarifler veren, süper challangelar yapan şef..
devamını gör...
youtube sayfasını severek takip ediyorum. refika hanım dünya tatlısı anlatımıyla insana yemek yapmayı sevdiren bir insan kesinlikle.
devamını gör...
kuzguncuktaki mutfağında her bütçeye uygun yemek tarifleri veren, tatlı mı tatlı şef. 24 kitchen kanalında programları da yayınlanıyor. çok samimi ve sevimli buluyorum kendisini.
devamını gör...
evde aç kaldığımda bir tıkla yardımıma koşan abla.kendisine ne kadar teşekkür etsem az yemeğe koyduğu yağ oranı beni üzsede kendilerine hayranım.
devamını gör...
sevimli mi sevimli, tam ayarında tarifler veren refika şefimizin youtube kanalı. tarif lazım oldumu ilk durağım.
devamını gör...
videolarındaki tarifleri yapmasam da severek ve yüzüm gülerek izliyorum. kendisinin yaymış olduğu pozitif enerji zaten başlı başına onu izlemek için yeterli. birçok kolay ve zor tarifi kendisinden öğrendim. kabak spagettiyi de, karnabaharlı iskenderi de, döneri de, hamburgeri de... yabana atamam şimdi hamburger ekmeğinin yapımını ise burak'tan öğrendim.
eğer günün birinden burayı okursa tek ricam var: lütfen yaptığın şeyleri burak yerken çekmeyin, çünkü canım aşırı istiyor. yiğido o nasıl bir yemedir ya? iştahım açılıyor, tok olsam bile.
ayrıca refika'nın her kesime ithafen verdiği tarifler var. evinde et mi yok, etsiz tarifler. evinde makarna mı var, makarnalı tarifler. evinde sebze mi var, sebzeli tarifler... ki bence bu bile izlemek için çekiyor.
bir de bazı videoları var ki o ürünün tarihçesinden başlayarak, hangi dönemlerde hangi mutfak ürünlerinde daha çok ve nasıl kullanıldığını anlatıyor... benim gibi gastronimi veya mutfak sanatlarıyla ilgiliyseniz bunlar daha çekici oluyor.
devamını gör...
televizyonda bir programında koccaman ekmeğin içini oymuş, ne var ne yok doldurmuş deli dehşet bir sandviç yapmıştı. hala aklımdan çıkmaz o. şoklar içinde kalmıştım.
gönlü bol malzemeden kaçınmayan şef.
devamını gör...
yaptığı yemeklere kendi yorumunu da katan,samimi,yaparken yemek için sabırsızlanan,ilgiyle takip ettiğim you tube kanalı.ancak bir suredir izlememeye çalışıyorum,izledikçe yapasım ,yiyesim geliyor.
devamını gör...
kaliteli lezzetli yemekler yapan aşçıdır. son zamanlarda baya takip etmekteyim.
devamını gör...
yemek yapan insanları izlemeyi sevdiğimden bu tarz programları takip ediyorum. refika’nın mutfağı da gerçekten yemek programları arasında iyilerdendir. refika’yı youtube’dan da takip eden biri olarak sıcak, samimi diyaloğunu ayrıca seviyorum. bol malzemeli tariflerini evdekilere yaptırıp yemek de zevklidir. evdekilere dedim çünkü mutfakta tam bir beceriksizim.*
devamını gör...
her damak zevkine uygun, evdeki malzemelerle yapılacak yemek tarifleri veren refika’nın youtube kanalı. yıllardır severek takip ediyorum. hem pratik hem lezzetli tarifleri oluyor genelde de tutuyor.
devamını gör...
(bkz: refika's kitchen) adıyla ingilizce kanalı da açılmış, yabancı eşe dosta elden ele yayalım please.
devamını gör...
diğer birçoğu aşçılara göre, çok mütevazı ve bir o kadar da "yerli malı yurdun malı" düşünce savunucusudur kendisi. elinin lezzetinin gayet yerinde olduğunu düşünüyorum.
diğer aşçılara tercih etmemin başlıca sebebi, yaptığı tariflerde malzemeleri eklerken işin kimyasını bilal'e anlatır gibi anlatması. e haliyle, yaptığınız tarifin tuzunun, suyunun neden eklendiğini bilmeniz kendinizi işe vermenize katkı sağlıyor.
yıllar yıllar önce, televizyonda (sanırsam, ntv'de) ilk kez gördüğümde hiç içim ısınmamıştı. daha ben türkçe konuşmayı bilmiyodum o zamanlar (14 yaşımda türkçe öğrendim, konumuz bu değil) refika türkçe konuşurken amerikan aksanlı bir konuşmayla, suratsız, gergin bir duruşla yemek yapıyordu. yaklaşık 2 yıl öncesine kadar (youtube hesabına denk gelene kadar) antisempatim değişmedi. youtube hesabındaki o tatlılığı ve pratikliği tüm sevgimi kazandı. şimdi parti kursa oy veririm, o derece :)
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"refika'nın mutfağı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.