şu hayatta kime iyi niyet, güleryüz gosterdiysem, centilmence, fedakarca ve pozitif davrandiysam, er ya da geç beni pişman etmeyi başardı. çiğ, kırıcı, duyarsız davranışlar sergiledi. kendinden soğuttu. alacağınız olsun lan. daha da yüzümü goremezsiniz. tanım: insanoğlunun ve kizinin çiğ süt tükettiğinin kanıtı realite.
devamını gör...
iyi davranan insanlara genelde salak muamelesi yapılır. sonra suratına bile bakmamaya başlarsın. bu sefer de aman bu da kendisini çok beğenmiş derler. insanların geneli nankördür, tutarsızdır.
devamını gör...
çok doğru başlık. hayatımda bana iyi davranan herkese farketmeden nankörlük yapmışım. insanoğlu işte. deve dikeni insan...
devamını gör...
hayatın içinde olan bir realite ne yazık ki ama elbette iyilikten anlayan insanlar da var önemli olan doğru insanlara karşı iyi olmak geri kalanına olmasan da olur.
devamını gör...
şevkle çalışanı,zevkle öperlermiş diye düşünüyorum şahsen. insan denen mahlukat maalesef kii iyilikten hoşgörüden anlamıyor. lakin nerde onu ezikleyen sindirmeye çalışan bir kitle varsa onun kölesi oluyor.
devamını gör...
iyi olmanın bu dünyada bir halta yaramadığını tokat gibi yüzünüze çarpan gerçek. o yüzden iyiliği hak edene yapın. zaten hak etmeyene iyilik yapmak da bir bakıma kötülüğe yardım etmektir.
devamını gör...
insan ilişkilerinin ne kadar karmaşık olduğunu hatırlatan durum.
birinden sadece iyilik görürseniz o insanla aranızda sıkı bir bağ oluşmaz. o kişiyle hem kavga edeceksiniz,hem güzel günler geçireceksiniz, hem tartışacaksınız, hem karşılıklı fedakarlıklar yapacaksınız ki aranızdaki ilişki sağlamlaşsın. yoksa sürekli iyilik gördüğünüz birinden çok çabuk vazgeçersiniz. bir bağ yok çünkü aranızda. sebebi böyledir işte.
devamını gör...
bu insan denilen şeytani varlıklar iyiliğin düşmanıdır.
devamını gör...
(bkz: iyi niyetin suistimal edilmesi)
devamını gör...
karakterimde ciddi değişikliğe sebep olan durumdur. kimseden birşey beklemeden yapılmalı iyilik. insanoğlu bu ya çiğ süt emmiş!
devamını gör...
iyilik, karşılık beklemeden yapılan yardım demektir. aslında sizin iyilik anlayışınız nasılsa ona göre de iyilik yaptığınız kişilerden beklentiniz şekillenir. siz bir iyiliği allah için yaptığınız takdirde karşındakilerin tavrı sizi asla etkilemez. iyiliği yaptıktan sonra da unutmak gerek tabi ki yoksa nefis insanı gösterişe sürükler ve beklenti içerisine koyar. eğer siz yaptığınız iyilik karşısında o insandan beklenti içerisinde olursanız. karşılık görmediğiniz an kendinizi paralarsınız. burada temel husus bir iyiliği allah için yapmak. boşuna dememişler; "iyilik yap denize at, balık bilmezse hâlik bilir" diye.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"iyi insanlara devamlı nankörce muamele edilmesi" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.