reklamlarından bıktığım instagram'a karşılık bir türlü bulamadigim uygulamadır.

edit : altı üstü instagrama alternatif sordum diye mağaradan çıkmayan asosyal insan muamelesi gördüm ya la. arkadaşlar tahmin edebileceğinizden sosyal bir insanım. yılda 6-7 ayrı tatili yapıyorum çeşitli arkadaş gruplarımla, sosyal medya ile bunu ilişkilendirerek çok güzel yaşıyorum. instagramı şeyma subaşı takip etmekten ibaret sananlar için izah edeyim,

mesela instagramda pazar sabahı bir arkadaşımı görüyorum polonezköy'de, hop atlıyorum yanına gidiyorum, instagramda beni kartepede mangal yaparken görüp istanbul'dan atlayıp arabaya gelen arkadaşlarım var, bu hafta arkadaşlarım ile toplanacağım mekanı, daha önce başka arkadaşlarımın toplandığını instagramda gördüğüm ve fikrini sorduğum arkadaşlarıma soruyorum, gideceğim -pandemi öncesi- mekanları instagramdan takip ediyorum ki hangi gün kim çıkıyor bileyim, bak diyorum eşime bu gün 216 avm'deki if performance'da bora öztoprak varmış, falancayı da arıyorum birlikte gidiyoruz filan. ama suyu çıktı, 3 resim 1 reklam oranı baydı beni gerçekten. bunun dışında çok da romantikleşmeye gerek yok yani*.
devamını gör...
twitter.
devamını gör...
onlyfans app.
devamını gör...
kafa sözlük, instagram amatemi.
devamını gör...
maalesef öyle bir uygulama yok.
devamını gör...
alternatifini bırak ınstagram'ı olmadan 5 dakika yaşayamayan, girmezse yoksunluk krizine giren bayanlar tanıyorum. bunlar var olduğu sürece köküne kadar reklamı da dayar tüm gizliliği ihlal de eder mal çok çünkü.
devamını gör...
inci sözlük. aynı kalitede.
devamını gör...
pinterest
vsco
devamını gör...
bence alternatif uygulama aramak yerine giderek kullandığınız uygulamaları azaltmaya ne dersiniz? onlarla harcayacağınız zamanı gerçek hayata harcasanız daha mutlu olursunuz diye düşünüyorum
(bkz: sadece whatsapp kullanıyorum o da gidecek 1 haftaya)
devamını gör...
vsco güzel baya. insan suratından çok estetik fotoğraflar, dünya manzaraları görüyorum. ayrıca tanıdık hiç kimse yok. *

şimdi derseniz ki instagramda da dünya manzaraları, estetik fotoğraflar görürsün. ama öyle olmuyor.

özetle vsco.
devamını gör...
vsco
devamını gör...
sevgi açlığına alternatif uygulama.

kimse yanlış anlamasın, bunu kötü niyetle söylemiyorum.

sevgiye ve mutluluğa aç bir toplumuz. bunu yolda yürürken birbirine selam vermek yerine sert bakışlar atan insanları gördükçe anlıyoruz. yol vermek yerine önce geçmek için kabalığın sınırlarını zorluyoruz.

instagramsız yapamıyoruz. iyi bir protesto yapıp instagramı silebiliriz ama bunun yerine alternatif arıyoruz.

ailemizden, arkadaşlarımızdan, sevgililerimizden, eşlerimizden, kardeşlerimizden göremediğimiz sevgiyi, o beğeni sayıları dolduruyor.

kendi hayatımızla doya doya vakit geçirip, yaşadığımız "o an"ın zevkini tatmak yerine ekrandan izliyoruz ki beğeni alsın ve sevgi eksikliğimiz dolsun.

insanlara ne kadar mutlu olduğumuzu, ne kadar güzel olduğumuzu, ne kadar güzel tatil yaptığımızı gösteremeye çalışıyoruz ama neden gerçekte, "o an"ın içinde o duygu tatmıyoruz?

ben size çok güzel bir alternatif uygulama söylüyorum. garantili.

koyun telefonlarınızı cebinize. toplanın dostlarınızla, sevdiğiniz insanlarla veya ailenizle; toplantınızın, o an yaptığınız etkinliğin tadını çıkarın. hem de hiç kaydetmeden telefonlara. aslında kaydediyorsunuz; hafızanıza. öldüğümüzde o fotoğraflara siz bakamayacaksınız. başkaları baksa ne anlamı var sizin için?
devamını gör...
sevgili nezih insanlar, alternatifi aramak yerine uygulamayı telefondan silseniz "ne gereksiz bir şeymiş" diyeceğiniz için başka bir uygulama arayacağınızı düşünmüyorum.
devamını gör...
gerçekten kaliteli fotoğfafsa amaç flickr ve 500 px tercih edilebilir.

www.flickr.com/explore

500px.com/popular
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"instagram'a alternatif uygulama" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.