merhaba sözlük. arkadaş grubu olarak tekirdağ yakınlarından imarı olmayan tam istediğimiz konumda bir arsa bulduk ve bu arsayı satın almak için de çok niyetliyiz. fiyatı için dahi anlaşma sağladık, her şey hazır. bu arsa üzerine konteyner bir yaşam alanı inşaa etmek istiyoruz. burada 7 gün 24 saat oturulmayacak, bazı hafta sonları kaçıp hem eğlenmek hem de kafa dinlemek için bir yer olarak bakıyoruz. güneş panelleri ile elektriği halledeceğiz, su tankı işini de çözdük. tek sıkıntı taşınabilir olmadığı gerekçesi ile belediye tarafından yıkılabilir diyor bilirkişiler. ne yapmalı ? nasıl bir yol izlemeli ? teşekkürler.
devamını gör...
imarsız bir arsada böyle bir şeye belediyenin müsaade etme imkanı ne yazık ki yok.
devamını gör...
ankara belediyesinin toleransı hiç yok diye biliyorum, istanbul belediyesi ve bursa belediyesi de bu konuda katı kararlar almaya başladı ancak tekirdağ belediyesi ile ilgili bir malumatım yok, ile göre tolerans seviyesi değişiklik gösterebilir. tekirdağ belediyesinde çalışan bir eş dost, ahbab varsa sorun soruşturun derim.
devamını gör...
tamamen şehir efsanesi olan konu üzerine açılan başlık.
tarla tapulu bir arazide herhangi bi yapı yapılması mümkün değil; konteyner da olsa, kulubevari bir şey de olsa.
devamını gör...
en fazla 12 metrekareye kadar bekçi kulübesi olarak kullanacağınız basit konteynerler için bir itiraz alacağınızı zannetmiyorum. ama siz ev formatından bahsettiğiniz için imar izni, su ve elektrik aboneliği için inşaat ve yapı ruhsatı almak zorundasınız.
devamını gör...
benim bildiğim, eğer arsanın yanından toprak da olsa yol geçiyorsa, elektrik ve su tesisatı geçiyorsa 5 dönüm ve üzeri her tarlaya o mevkinin iskânı ölçüsünde yapı izni veriliyor.
konteynerin temeli olmadığı için belki de bu kapsamın dışında kalıyor olabilir.

ilgili link
devamını gör...
16 dönümlük badem bahçemize yaptığımız 10 metrekarelik kulübe belediye tarafından sorun edilmedi. ama bir yaşam alanı değil, depo ve dinlenme yeri olarak tasarlanmış çok ufak bir alan.
devamını gör...
en iyisi risk almayıp imar izni alarak iş yapmaktır dediğim başlık.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"imarsız arsada konteyner ev sorun olur mu ?" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.