gitarlarından birine temas edince , başka bir gitara enstrüman gözü ile bakamayacağınız marka. 1902 yılında amerika'da kurulmuştur. ürettikleri gitarların tonu , kullanım rahatlığı ve kalitesi üst düzeydir . les paul modeli bir çok gitarı , müzik dünyasının efsane isimlerinin ellerinden en az bir kere geçmiş hatta çoğu ile özdeşleşmiştir . joe perry , jimmy page , eric clapton , tony iommi ve şuan aklıma gelen isimler yalnızca.


daha önce les paul studio , les paul jr ve flying v kullanan bir insan olarak , şahsi önerim les paul studio . flying v sahne kullanımı rahat olsa bile otururak çalmak için uygun değil .

edit: hendrix için ekstra not düşmem gerekirken bu marka ile özdeşlemiş olan isimlerin arasına pat diye yazmış bulunmaktayım bu bir alkollüyken tanım girmeyiniz kamu spotudur. uyaran yazar arkadaşımız kelenderis' e teşekkürler.
devamını gör...
bir strat hayranı olarak bir türlü sevemediğim büyük annemin gitarı gibi gelen gitar markası. dünyada septrilyon kişi fender ile kıyaslamıştır ama bir türlü kazanan olmamıştır, çok çok büyük gitaristler kullanıyor, o yüzden *ok atacak halim ve donem yok. fender den tek üstün yanı çılgın rock tarzına bile hayır dememesidir. fender daha ağır abidir fazla rock, fazla metal beni bozar der, ver bana blues'u seni uçurayım der, clean tonlarımın dünyada eşi yoktur der, şeklim, tipim dünyada en çok kopyalanan tipdir der.
devamını gör...
efsane gitarları olan yalnız biraz tuzlu olan gitar markası.
devamını gör...
bir alt markası (bkz: ephiphone) daha uygun muadillerini barındıran güzel gitar markası. humbucker diye bilinen çitfli magnetleriyle kaliteli distortion tonu vermesiyle ünlüdür. (bkz: slash), (bkz: buckedhead) gibi gitaristlerin tercihidir.
devamını gör...
gibson deyince akla les paul , lespaul deyince de akla sunburst renk gelir. ben bunun siyah olanını kullanıyorum. bu gitarla alakalı genel kanı jazz, blues tarzı müzik yapılır olsa da eşsiz benzersiz tok tonu ile her şey yapılır. ben bu gitarla death metal'de yaptım hard rock da yaptım. her yola gelir gibson'un les paul'u.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"gibson" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.