yeni jenerasyonun en iyi tarihçilerinden biri. kendisi bilkent üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunudur. bilkent üniversitesi tarih bölümünde, halil inalcık danışmanlığında yüksek lisans yapmıştır. akademik kariyer daha var da ben yazamadım.

kendisinin, youtube üzerinde flu tv'de iki sezon yayınlanan olmaz öyle saçma tarih programları ile daha geniş kitlelere ulaştığını düşünüyorum.

severek takip ediyoruz.

ha, bir de aşırı hızlı konuşuyorsun hocam. hala alışamadık. *
devamını gör...
videoları yavaşlatılarak izlenmesi tavsiye edilen tarihçi hocadır. su anda bengü üçüncü ile videolar yapmaktadır.
devamını gör...
"bunu herkes bilir" kitabı şiddetli tavsiyemdir. ekşi'de başladığı "bunu da mı bilmiyorsun?" serisi ise hakikaten şahane. mizahi yönü kuvvetli, sempatik bir hoca olması sebebiyle bana tarihi merak ettirmiş, sevdirmiştir. sağ olun hozom.
devamını gör...
papyonlu tarihçi . insanlara tarihi sevdiren bir tarafı vardır. çok sempatiktir youtube kanalı şiddetle takip edilmelidir. ayrıca günümüz dünyasına ayak uydurması çok önemli ve değerlidir.
devamını gör...
flu tv'den neden ayrıldığını ilker canikligil burada açıklamış
devamını gör...
her ne kadar yeni çıkardığı bunu herkes bilir'le popülaritesine popülarite katmış olsa da, esas bilimsel açıdan değere sahip eserleri sultanın korsanları ve sultanın casusları'dır.
devamını gör...
(bkz: itici)
devamını gör...
son derece faydalı değerlendirmeleri olan, tarihi gerçekten yazan, yeni dönemin doğruları söyleyen tarihçisi. her ne kadar direkt alanı olmasa da son dönem osmanlı tarihi konusunda da kendisinden fikir ve değerlendirmelerini bekliyoruz
devamını gör...
mantalitesini çok beğendiğim insandır. bana google dan bulabileceğiniz şeyleri sormayın, özünü mantığını alın diyen adamdır.
devamını gör...
aynı espriyi tekrarlaması ve sürekli agresif söylemlerde bulunmasıyla izleyenlerini yoran tarihçi. tatlıdır, bilgilidir ama yeterli değil, show business sonuçta.
devamını gör...
bu adam tarihi sünger gibi emmiş yahu. bir insan nasıl bu kadar ayrıntılı anlatabilir hayran kaldım doğrusu.
devamını gör...
yeni nesil ilber ortay. onun enerjik ve daha sempatik olanı.
devamını gör...
sıkmadan, akıcı, hızlı ve esprili şekilde tarih anlatan; son zamanlarda ünlenen, neşeli tarihçi.
devamını gör...
ne sağcıya yaranabilmiş, ne solcuya yaranabilmiştir. bu tanımla orta yolcu olduğu kanısına varmayın, kişisel siyasi görüşlerini paylaşmayan, bunu malzeme yapmamış biridir. bunun sonucunda trt'deki bir zata göre solcudur, ekşicilere göre sağcıdır. türkiye'de "bi taraf olan bertaraf olur"u yaşamaktadır.
devamını gör...
kendisi tam bir kapitalist ve elitisttir. ancak, tarihi yutmuş, hatta midesinden çıkarıp geviş getirip tekrar yutmuş gibi hissettiren kişidir.
devamını gör...
harika birisidir. dinleyince insan kendini cahil ve berbat hisseder.
devamını gör...
birikimi ve tahsili hayranlık uyandırıcı olmasına rağmen asla ciddiye alamadığım tarihçi. bi insan ilker canikligil ile nası program yapabilir anlaşılabilir bi durum değil. kaldı ki alanı dışında bilmediği konularda da çok rahat konuşuyo olması rahatsız edici. üzücü olan ise, kendisinde yaptığı tahsilin ağırlığı ve vakarı görünmemekte.
devamını gör...
bilgi birikimi yüksek bir tarihçidir . her ne kadar youtube daki olmaz öyle saçma tarih videolarını büyük bir keyifle izlesem de söylediklerinin yarısını anlamıyorum diğer yarısını da yutuyor zaten. hocamızı biraz yavaş konuşmaya davet ediyorum
devamını gör...
hızlı konuşmasına çözüm olarak ben youtube ayarından oynatma hızını 0,75 yapıyorum. idare ediyor.
devamını gör...
tarihle ilgili konulari buyuk bir ustalikla anlatan, asiri hizli konusan tarihci. videolarini izlerken cok keyif aliyorum. umarim bir gun gercekte de konusma firsati yakalarim.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"emrah safa gürkan" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.