italya’da bir restoranda türk olduğunuzu öğrenen ya da anlayan bir garsona sipariş ettiğinizde garsonu dumur eden pizza çeşidi. genelde kullanılan domuz eti tipi bacon yani domuz pastırmasıdır.
devamını gör...
son derece lezzetli olup bunu hangi akla hizmet haram kılındığını merak ettiğim.
devamını gör...
henüz denemedim. denemeyi düşünüyorum.
devamını gör...
içinde domuz eti bulunan pizzadır . türkiyede rastlanmaz. yurt dışına çıkmış garip bir turistseniz eğer yarım yamalak ingilizcenizle domuz eti olmayan pizza söylemeye çalışırsınız.
devamını gör...
varşova’daki orta sınıf bir pizzacıda yediğim pizzadır. mantar, mozzarella, kekik ile birlikte sipariş etmiştim.eti biraz sakızı andırıyordu. çok pizza tüketen biri olmama rağmen, domuz etini ciğnemekten öncekiler gibi seri yiyememiştim pizzayı.
domuz eti sevdiğim bir et olsa da pizzanın içinde bana pek hitap etmiyor.
devamını gör...
sucuklusu son derece güzel olduğundan bir çılgınlık isteyince de pastırmalısını tercih ettiğimden ihtiyac duymadıgım pizzadir. ver mehteri...
devamını gör...
adana’da bir pizza restoranında yediğim pizzadır, çevredekilerin ağzımı burnumu kırması ile sonuçlanmıştır.
devamını gör...
yağ bakımından aşırı zararlı olan domuz etinin yağı tüketildiği zaman direkt olarak kana karışır. temiz kan böylelikle yağ taneciklerinin bulaşması ve yayılmasıyla atar damarın sertleşmesine ve tansiyonun çıkmasına neden olur.--- alıntı ---

domuz etinin haram olmasının sebebi, pis bir hayvan olması ve de sağlığa zararlı olmasından kaynaklanıyor. isteyen yer, isteyen yemez. yiyecek arkadaşlara, şimdiden afiyet olsun.
devamını gör...
pizza değil ama çikolata yemiştim fena bağımlılık yapıyor malum yasaklanma nedeni kendi dışkısını genellikle yemesi mevzusu. başka yiyen hayvanlarda var ama eti yenme konusunda fare sıçan ayrımı vardır.
devamını gör...
hiç denemediğim , pizzayı etle sevmediğim için yemem diye düşünüyorum.
devamını gör...
bedavaysa yerim.
devamını gör...
jambonlusunu tavsiye ettiğim pizza türüdür.
devamını gör...
domuz etini yemenin bir mağrifet olduğunu sanan ve havasını atanlar. yok niye haram, yok totom yok başım. yiyorsan ye! insanların inanışlarıyla gırgır geçme bari.

tanım: müslüman vejeteryan. yiyene ıyyy niye yiyorsun demeyen yediklerinin gıkında olmayan vejeteryan. bana da ufff gerzkalıh niye yemiyorsun niye haram ama çoooh lezzetli deme bari.

(bkz: herşeye dini karıştırmayı sevenler kulübü)
devamını gör...
muhtemelen beğenmeyeceksiniz çünkü küçüklükten tadına alışkın olmadığınız etler genelde iğrenç gelir,unutmamalısınız ki her hayvanın kendine göre tadı ve kokusu vardır mesela deve etide normal ete göre daha ekşimsi olur ya da kuş etlerinin kendilerine göre tuhaf kokuları olur ben yiyemem mesela ki bahsettiğimiz en hafif et türü.
devamını gör...
türkiye ' de yaşadığınız ve müslüman doğmak neyse, müslüman doğduğunuz için iğrenç diyorsunuz. amerika da doğsaydın her hafta yediğin bir besin maddesi olurdu. ama türkiye de doğdun. ve burda sadece inek keçi ve koyun yemek sevap! değer yargıların doğduğun ülkeye göre değişir hep. on yıl sonra amerika ya taşınmayacağının garantisini veremezsin. belki de çok seveceksin. allaha yalvaracaksın belki de domuz etli pizzacı kepenkleri kapatmamış olsun diye.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"domuz etli pizza" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.