bir doğum kontrol yöntemi.

genellikle bir kutusunun içerisinde 21 tane vardır ve 7 gün ara verilerek kullanılır. bazı kutularda ise 28 adet bulunur. 7 adeti vitamin ve gıda takviyesi içerikli ilaçlardır.

bu doğum kontrol yöntemi kişiyi yalnızca gebeliğe karşı korurken cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamaz.

düzenli kullanımda koruyuculuğu çok yüksektir.* zamanında alınmayan doğum kontrol hapının iki hapı aynı anda içmek anlamına gelse bile içilmesi tavsiye edilir. *

doğum kontrolü yanında polikistikover sendromu ve kadınlarda aşırı kıllanma durumları başta olmak üzere hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
bu minicik hapı eskiden devlet karşılamakta iken geldiğimiz noktada hastalık tedavisi için dahi olsa karşılamamakta. (geçtiğimiz aylarda bir kutu yasmin 40 tl civarındaydı) bu durumu devletin doğum kontrolü politikasının ipucu olarak görebiliriz sanırım.

tüm bunların yanında doğum kontrol hapı kadının gebeliğini planlayabilmesi, erken ve istenmeyen gebeliklerin önüne geçilmesi açısından kadının çalışma hayatına ve sosyal hayata katılımı açısından devrim niteliğinde bir çalışma olmuştur. kendisine teşekkürü borç biliriz.
devamını gör...
kendini hazır hissetmeyen bir kadın olarak kullanımını destekliyorum. fiyatların aşırı artış göstermiş olması konusunda ömcesini bilmediğim için yorum yapamayacağım ama bir kutu apranax fort ve yasmin için 68 tl gibi bir rakam ödemiş bulunmaktayım.
devamını gör...
uzun süreli kullanımı çok sağlıklı değildir. daha sağlıklı korunma yöntemleri mevcuttur.
devamını gör...
unutulmaması gereken her gün aynı saatte alınması gereken bu yüzden kişi uyumu zorlaşan korunma yöntemi.
devamını gör...
apranax fiyatını bilmiyorum ama diğeri reçetesiz 45 civarı bir şeydi bir yıl kadar önce. ve saati saatine uymak gerek en nihayetinde hormonlarla oynuyor. alarm kurulmalı. ne zaman başlandığına dikkat edilmeli. prospektüsü dikkatlice okunmalı. uzun süreli kullanmanın da kanımca en büyük zararı vücudun artık kendi kendine hormon üretememesi gibi bir sonuç olabilir.
devamını gör...
vücut su tutumuna fayali kilo yapıyormuş, ayrıca hormonal dengeyi bozuyor ve kıl artışına sebep oluyormuş. uzun sureli kullanımda bilimsel hiç bir kanıt olmamasına rağmen kısırlığa yol açıyor.
fakat hiç biri ilişki sonrası hap kadar tehlike değildir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"doğum kontrol hapı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.