rekabet kurumu'nun buğday unu pazarında faaliyet gösteren şirketlere 'birlikte fiyat artırdıkları' gerekçesiyle yürütülen soruşturmada toplam 25 milyon liralık ceza kesmesi. oooh.

--- alıntı ---

buna göre en yüksek ceza 8 milyon 256 bin 092 lira ile ulusoy un sanayi ve ticaret aş'ye kesildi. ardından en yüksek cezalar kozlu gıda imalat sanayi aş'ye 5 milyon 629 bin 374 lira, pak petrol ürünleri gıda ve inşaat'a 1 milyon 494 bin 48 lira, unsan un sanayi ve ticaret aş'ye 1 milyon 329 bin 406 lira ve usta un gıda motorlu araçlar aş'ye 835 bin 62 lira olarak verildi.

--- alıntı ---
devamını gör...
devletin en korktugu sey ekmek fiyatlarinin yukselmesi, bu yuzden ekmege bagli seyler genelde cok yakin markaj altinda tutulur.
edit: buarada ben konu hakkinda bilgi goremedim, belki gozumden kacmistir, bu zamlar geri cekilmis mi? yoksa ayni sekilde devam mi ediyor?
devamını gör...
enflasyonu, b,r nevi döverek, kaba kuvvetle indirme faaliyetidir.
devamını gör...
34 üreticiye 25 milyon tl para mı? bu adamlar sadece yeni yaptıkları zamdan elde ettikleri karla kısa sürede cezayı öder, birkaç ay sonra bir zam daha yaparlar. başka başlıklarda cezalar caydırıcı değil yazan arkadaşlar, asıl caydırıcı olmayan bu para cezaları.
devamını gör...
devletin bu tarz kalkışmalara yönelik herhangi bir denetim mekanizmasının olmadığını, sadece yakaladığını öpmek üzere bir sistem geliştirdiğinin açık kanıtıdır.
devamını gör...
kartelleşme önlemek isteniyorsa neden ayçiçek yağı üreticilerine bir şey yapılmıyor? un fiyatları ikiye katılamadı ama ayçiçek fiyatları 2 kattan fazla arttı.
devamını gör...
devlete önerim var. bekçiler ile hu iş çözülür. ver yetkiyi bekçilere, ellerine de sopa... market market, fırın fırın gezsinler zam yapanı gördüklerinde meydan dayağı atsınlar. bak bakalım enflasyon kalıyor mu ?
devamını gör...
devlet tepelerine binmiş, haketmişlerse iyi olmuş.
kartelleşmeye karşı alınacak her türlü tedbiri ve bu faaliyetler içerisinde bulunan firmalara kesilen her cezayı desteklerim.
yalnız yarın öbür gün bu cezalar ruhumuz bile duymadan affedilirse hiç şaşırmam. bir kişiden çalanın hırsız, herkesten çalanın zengin olduğu bir ülkede yaşıyoruz ne de olsa.
devamını gör...
buğday fiyatları ne durumda? kurlar? kullanılan buğdayın ne kadarı ithal ne kadarı yerli? bir ton buğdaydan kaç ton un üretiliyor? özetle ekmeğin maliyeti son 1 senedir ne kadar arttı ? (not: bu işin hiçbiryerinde olmayan basit tüketici sorusudur)
devamını gör...
darısı ikinci el araç piyasasınadır.
devamını gör...
darısı yumurta için diyelim o zaman.yıllardır düzenli aldığım tek şey yumurtadır arkadaşlar.sigara içtiğim zamanlarda dahi sigara almayıp yumurta almışımdır.bu ürüne hangi marka hangi market bakarsanız fiyatları hep aynıdır.zam gelirse hepsine gelir,inerse hepsi iner.sanki tek bir marka ve tek bir tedarikçi var gibi.bu adamlara kimse dokunmuyor ama kör göze parmak gibi yıllardır yapıyorlar.
devamını gör...
bugün sabah itibariyle, yaşadığım şehirde ekmek gramajı 50 gram daha azaldı.(280-230)

garibanın sadece ekmeği vardı. bu gidişle o ekmekle de insanlar doymayacak.
devamını gör...
soğan depolarına baskın yaptıkları dönem aklıma geldi. halbuki, hasat senede bir defa yapıldığı için, soğan zaten depolarda tutulur.

un da buğdaydan yapılır. buğday ithalatının dolarla yapıldığı düşünülürse. undaki fiyat artışı da makul gözükmekte. bu yapılan resmen göz boyamadır. mafya, eşkiya hayranı milletin gönlünü kazanmanın bir başka yoludur.
devamını gör...
ülke yönetiminde ne kadar başarısız olduklarına işaret eden bir durumdur.

(bkz: kartelleşme)
devamını gör...
1 ocak günü her şeye zam yapan akp iktidarının son olayıdır.

oylar düştükçe algı kasmak için nereye saldıracağını şaşırmış. şu olay resmen skandal.
devamını gör...
2021 yılı sonlarına doğru sağlam bir vergi indirimi yaparlar olur biter. hükümetin işveren ve kodaman kısmına gerçekten ceza verebileceğini düşünen var mı gerçekten?
devamını gör...
darısı birlikte fiyat yükselten diğer firmaların başına gelsin.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"birlikte fiyat arttıran 34 un üreticisine 25 milyon lira ceza kesilmesi" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.