silah lobisi, silah baronları ve silah tüccarlarını sevindirir ancak. öyle bir silahlanır hale geldiler ki ülkede her gün tavuk boğazlar gibi adam öldürülüyor.
devamını gör...
2 silah, 3 tane de pompalı tüfeğim var. ee hem karadenizliyim hem silahların hastasıyız. tabi durduk yere kimseye sıkmayız ama kaşınan olursa gereğini yaparız. türkiye gibi sokakları ipsiz sapsız, tinerci kaynayan bir ülkede silahsız gezmek bir insanın yapabileceği en büyük hatadır. türkiye de yaşıyorsan iyi kötü 1 tane silahın olacak. burası medeniyetin girmediği topraklar.. efendilik arayan hollanda'ya gitsin.
devamını gör...
temel özgürlüklerden sayılması gereken durum. ''herkes birbirini öldüğreeceek!!! silahlar imha ediğlsin'' diyen hümanistler midemi bulandırıyor. silah edinmenin kanunen zor hale getirilmesi ancak kanuna uymayan adamların işine gelir. illegal adam her türlü o silaha erişim sağlar zaten. sen vatandaşını korumayıp üzerine kendini korumasına da hoop kanun var minvalinde ifadeyle karşı çıkarsan o vatandaşı kurbanlık koyuna çevirirsin. tabii bu söylediklerimin hepsi atlantik ortasındaki muz cumhuriyetinde oluyor yanlış anlaşılmasın.
devamını gör...
ülkemizde temel özgürlüklerden sayılmaması gereken durum.

bazı yazarlarımız farklı ülkelerden bağlanıyor sanırım. bu ülkede bireysel silahlanma kadar tehlikeli pek az şey var diyeceğim de epey çok şey var. ancak, bireysel silahlanma gerçekten de en tehlikelilerinden biridir. evet isteyen elbette el altından temin eder ancak bunun yasal olup rahatça alınabilir olmasıyla el altından temin edilmesi aynı şey midir gerçekten romalılar, soruyorum size?

bu ülkede bireysel silahlanma demek cinayetlerin bir anda aşırı düzeyde artması demektir. hemen her gün trafikte birilerinin birbirine silah doğrultması, birinin birini vurması, toplu ölümler demektir. el altından temin edildiği hâlde silahlı olaylar oldukça fazlayken legal ve herkesin ulaşabileceği bir şey hâline geldiğinde durum çok daha vahim bir hâl alacaktır.

tv dizilerimizin, mafyacılık sevdamızın durumu ortadayken bunu yapmak ülkeye, onun insanına ihanet etmek olur.
devamını gör...
silah apayrı bir dünyadır.
çoğu kimsenin hiç birşey bilmediği bir dünya.
bulundurması ayrı, taşıması ayrı kurallara bağlıdır.
kullanması ise bambaşka bir dünya.
öyle filmlerde görüldüğü gibi çek belinden patır patır adam vur...
yok öyle bir dünya.

eğer onu ne zaman, nerde, nasıl, hangi ölçüde kullanacağını bilmezsen ki yukarıda da söyledim çoğu bilmiyor , başına bela olmaktan başka bir işe yaramaz silah ...
devamını gör...
türkiye gibi geri kalmış ülkede iyi kötü herkesin 1 tane silahı olması lazım. burası medeniyetin ve hukuğun uğramadığı topraklar sonuçta.
devamını gör...
bu ülkede kanunlar var. silahı her önüne gelen öyle alamıyor, almak için belli nedenler gerekiyor. illegal yollarla alanlar da, her gün haberlere konu oluyor. illegal yollardan alanların ağır cezalar alması gerekiyor.
devamını gör...
bu başlık altında silah almayın diyenlere siz kanmayın. onlar genelde torpil sesinden bile korkan kişiler oluyor. ya arkadaşlar burası norveç, danimarka, hollanda değil ki!! her gün sokakta niye baktın diye insan bıçaklanıyor bilmem anlatabildim mi.. sokaklar adeta potansiyel katil kaynıyor. onlarca suçu olup aramızda cirit atanlar var. az çok paranız varsa silaha yatırım yapmanız son derece kaçınılmazdır. ruhsat işi sıkıntı olduğundan yakalanmamak için dikkatli olmalısınız. silahım var diye de sürekli agresif olup, kavgacı olmayın oda başınıza iş açar.
devamını gör...
bu ülkede, bireysel silahlanma akabinde toplu katliam.
coğrafya öğretmeninin onlarca kuşu katlettiği coğrafyadan bahsediyoruz.
devamını gör...
kesinlikle kolaylaştırılmalıdır.
illegal isteyen zaten gecesinde buluyor ama resmî olarak almak isteyene çin içkencesi çektiriyorlar.
herkeste silah olursa ilk dalga doğal seleksiyona gider ve sonra toplumda güven ve huzur bir nebze artar.
devamını gör...
bizim gibi öfke kontrol sorunları yaşayan insanların yoğunlukta olduğu ülkelerin geçmemesi gereken uygulamadır. birçok ruhsat almaya hak kazanan kişi bu yüzden silah almamaktayken, silahı show amaçlı kullanan insanların cebine silah koymak faciaya sebep olabilir. izin verilmemekle birlikte illegal yolların da önü tıkanmalıdır.
devamını gör...
genel olarak karşı olduğum konu. magandalar az geliyordu zaten.
devamını gör...
yalnızca tank ağırlığında bir kitaplıkla yapılması gereken eylemdir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"bireysel silahlanma" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.