birden fazla diziyi haftanın belirli günlerinde televizyondan izleyen insanların, birden fazla kitabı haftanın belirli günlerinde okumama şaşırmalarına anlam veremeyişim.
devamını gör...
ben yapıyordum bunu baya baya. çok verimli ve güzel bir yöntem. ama eskisi kadar boş vakit bulamadığım için artık pek yapamıyorum...
devamını gör...
son zamanlarda yaptığım metodtur. kitap türleri farklıysa çok daha iyi olur, daha eğlenceli oluyor kitap okumak
devamını gör...
pek sevmediğim olay. kitabın yazarına saygısızlık ediyormuşum gibi geliyor. sindire sindire okurum.etkisinden çıktıktan sonra yeni kitaplara başlarım.
devamını gör...
yapmak istediğim asla başaramadığım şey. bütün karakterler birbirine giriyor ya nasıl aklınızda tutuyorsunuz
devamını gör...
üniversite dönemimde çok yapmışlığım var ve muazzam bir şey. haftada 2-3 kitabı rahatlıkla bitirebilmek de cabası. yöntemi falan da yok aslında, bir kitaptan diğerine geçince karışıklık ya da unutkanlık yaşadığımı hatırlamıyorum.
devamını gör...
faydalı bir etkinliktir fakat seçimlerin iyi yapılması gerekir. örneğin çalışma alanınızla ilgili teorik bir kitap okuyorsanız yanında bir roman ve şiir kitabı okuyabilirsiniz. türlerinin farklı olması gerektiğini düşünüyorum.
devamını gör...
bu aralar yaptığım şeydir. genelde bir kişisel gelişimle bir romanı aynı anda okurum. bayağı işime yarayan, tekrar aktif şekilde okumamı sağlayan şey oldu sanırım.
devamını gör...
eğer elinizde kitaplar birikmişse ve hangi kitabı daha önce okumak istediğinize karar veremiyorsanız bir anda kendinizi içinde bulduğunuz durumdur.bu durumda ,ikiden fazla kitap okunulursa istediğiniz hazzı alamayacağınızı ve kolayca sıkılabileceğinizi düşünüyorum.
devamını gör...
10.
gerçekten başaranlara hayret ettiğim bir yöntem.biraz özendim bugün denemeye başlayacağım
devamını gör...
11.
ağır kitaplar okurken yanında şiir kitabıyla kombinliyorum gayet güzel oluyor zihnimi dinlendirirken şiir okumuş oluyorum .
devamını gör...
12.
hangi kitaba başlasam sorunsalını çözen durumdur. yan okuma da denir.
bir de ön okuması vardır .
devamını gör...
13.
üç farklı dille gerçekleştirdiğim eylemdir. her hafta hepsinden birer kitap okuyarak her üç dilimi de eş zamanlı kullanmış oluyorum . günden güne artan beyin sinapslarımla gayet mutluyuz .
devamını gör...
14.
seçilen kitapların tamamen farklı alanlar olduğu sürece hem eğlenceli hem de müthiş yararlı bulduğum eylemdir.
devamını gör...
15.
sapiens'in sabit durup yanında sürekli baska kitap bitirmem bu.
devamını gör...
16.
son iki yıldır uyguladığım olay. genelde birini kurgu diğerini teorik bir kitap seçiyorum. verimli ilerliyor. iki roman yorucu oluyor ve olaylardan biraz koparıyor açıkçası. ama farklı türlerle ilerlemek güzel bir uygulama.
devamını gör...
17.
ödev olarak okunanlar için olağan bir durum.
devamını gör...
18.
hafızayı inanılmaz dinç tutan bir aktivitedir bu birden fazla kitap okuma olayı.

mesela ben şu an iki kitabı birlikte okuyorum. (dan brown - cehennem / doğan cüceloğlu - savaşçı)

üstüne, işe gidip gelirken sesli olarak indirdiğim ya da youtube tarzı kanallardan bulduğum hikayeleri, radyo tiyatrolarını ya da kitapları dinliyorum. (en son bir dostumun tavsiyesiyle sabahattin ali’nin sırça köşk isimli hikayesini dinledim.)

odaklanma, hafıza ve çoklu işlem yapabilme sorunu yaşayan herkese şiddetle tavsiye ederim.
devamını gör...
19.
acı, tatlı ve ekşiyi beraber tüketmekle benzetmişimdir hep. farklı bakış açısı ve tatlar sunan farklı hikayelerden ,anlatılardan tada tada ilerlemektir.bazen kafa karışıklığına ve bazı kitapları yarıda bırakmaya giden sonuçları olabilir. dengeli yapılması tavsiyemdir.
devamını gör...
20.
asla yapamadığım yapabilenlere ise özendiğim farklı bir okuma tarzı
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"birden fazla kitabı beraber okumak" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.