14 ocak 2021 sabah saatlerinde yerini alan kafa sözlük'ün yeni medarı iftiharı.

liste, anket, troll, futbol vb. başlıklar #bilgi kategorisinde sıralanmaz.

bilgi kategorisinde yazılan özgün tanımlar %10 daha fazla karma puanı biriktirir.

yakın bir tarihte yazarların açtığı başlıklara kategori ekleme özelliği de sunacağız.

(bkz: kocaman alkış)
devamını gör...
(bkz: yetmez ama evet)
devamını gör...
ait olduğum yer, teşekkürler benjamin.
devamını gör...
pek ugramayacagım yerdir. o isler bizden gecti. trollluk icinden cikilmaz bir bataktir. troll yaftası bir kez yendi mi mühür gibi izi kalir. insan kabullenmek zorunda kalir. madem trollum, hakkini vereyim der. vazgecer bilgiden. nude atin boyle yazarlara kendilerine gelsinler...
devamını gör...
"bizim puanla muanla işimiz yok, maksat halka hizmet olsun." diye değerlendirdiğim özellik.
devamını gör...
inek yazarlarla en arka sıra yazarların ayrılacağı kategori. mümkünse bende sadece bilgi kategorisi açık kalsın. entel kızlara daha iyi yürünüyor. *
devamını gör...
gelmesini istediğim ve beklediğim bir özellikti. aktif kullanımı arttıkça teknoloji, tarih, sinema vb. kategorilere bölünmesi muhtemel.
devamını gör...
(bkz: bilgi içerikli tanım girmek) kültürü pek hala yok gibi, o yüzden geleceği meçhul bir kategori.
devamını gör...
yine güzel ve özgün bir özellik eklenmiş, emeği geçenlere teşekkürler.
devamını gör...
akista bilgi içerikli tanım aramaya son, güzel özellik. şimdi bilgi içerikli tanım yazma vakti. bir tanım yazmak 30 saatimi alıyor ama olsun.
devamını gör...
14 ocak 2021 06.50 itibariyle işbu tanımla bilgi kategorisinde yer alan başlıklar, gerçekten o kategoriyi hak ediyor mu diye kendi kendime soru sordurtmuştur. kategorinin adı “bilgi” diye her bilgi her yazara hitap etmez. misal ben gündemle alakalı haber ve siyaset yerine pek kafam almasa da bilim ve teknoloji hakkındaki içerikleri okumayı severim. bir başkası magazin ve moda içeriklerini takip etmeyi sever. başa bir kişi edebiyat, tv, sinema ve bazı manyaklar da spoiler içeriklerini takip etmeyi sever. bu şekilde ayrı ayrı kategorilerin açılması, tek kategoriye kıyasla çok daha faydalı ve yazarlar açısından verimli olacaktır.

çeşitliliğe örnek aranacaksa şu başlıklar şu şekilde sınıflandırılabilirdi:
bilim (kategori): bilinmeyene olan korku [kısmi felsefeye kaçmakta. ayrıca ortak kanı olmadığı için anket kategorisini de hak ediyor. bilgi kategorisi için anket türevli başlıklar dahil edilmediği için bu anlayışı bunlara uyarlarsak hâliyle anket kategorisi konulmayacaktır], gök görültüsü, ohm kanunu, ses dalgası
sağlık (kategori): yeşil çay [ayrıca yeme içme (kategori) hak ediyor]
siyaset (kategori): necmettin erbakan [ayrıca tarih (kategori) hak ediyor]
tarih (kategori): tapınak şövalyeleri, urartular
teknoloji (kategori): pockettube, privacy badger, siber saldırı, standart notes, universal bypass [ayrıca bu 4’ü programlama (kategori) hak ediyorlar]
devamını gör...
üstteki yazar arkadaşa katılıyor olduğum, yeni açılmış kategori. aklımda deli sorular var. burası bir sözlük olduğuna göre yazılan entryler zaten bilgi içerikli değil midir? bilgi içermeyen entryler zaten moderasyon tarafından eleklememekte midir? bir başlık açarken "bu başlık bilgi içermeyecek" diyebilen yazar var mıdır? babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
devamını gör...
teşekkürler yoldaş benjamin franklin.
güzel paylaşımlar bekliyoruz yazarlardan.
devamını gör...
sözlüğün gelişimine katkı sağlayacağını düşündüğüm güzel bir sistem.

lakin sanırım biz çaylakların yazar olabilmesini biraz daha zorlaştırack gibi.

bu çaylaklar size ne etti ki.
devamını gör...
en azından girdiğim tanımlar artık akışta kaybolmayacak. onu da mı yaptınız?!

(bkz: onu da yaptım)
devamını gör...
şimdi baktım da bilgi kategorisine. tam bir tdk sözlük gibi. bilmediğim kelimelerin anlamları kısaca yazılmış. evet bir sözlükten beklentim bu işte.
iko yapmış bize de eline sağlık demek düşer. bir iko kolay yetişmiyor sonuçta.
devamını gör...
ekşi şeyler benzeri gayet beğendiğim oluşum. valla yoldaş bu işi biliyor. eline sağlık yoldaş ve iko. 2023 hedeflerimize hızla ilerliyoruz.
edit: ekşi şeyler benzeri değilmiş. tamamen bilgi içerikli paylaşımların toplandığı başlık imiş. olsundu.
devamını gör...
bu yenilikten sonra umarım bilgi içerikli tanımlar daha ön olanda olur .zamanımın çoğunu burda geçiriyorum bari bir şeyler öğreneyim dediğim durumdur .yapanların ellerine sağlık .
devamını gör...
güne güzel başlamamı sağlayan özellik. artık bilgi içerikli tanımların, hızlı bir şekilde diğer başlıklar arasında kaybolmasını engeller, diye düşünüyorum. çok güzel bir özellik olmuş. buradan güzide iko’ya çok teşekkür ederim. emeği ve düşüncesi geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi iletmek isterim, sağolun.
devamını gör...
bilgi, bölüşüldükçe artan bir hazinedir. diğer yazarların hazinelerinden faydalanarak zenginleşmek ne kadar da güzel.
sözlüklerdeki kullanıcıların çoğunluğunu ergenler oluşturur. onlar da anket, troll, futbol, forum, diğer yazarlara sataşma gibi başlıklarda yoğunlaşır. 30 yaş üstü yazarlara teyze, amca deyip dalga geçerler. nick altlarına anlamsız sözler yazıp ilgi çekmek isterler.
kötü niyetli değillerdir ama kendilerini anlayan pek olmaz. sevgisiz büyütüyorlar çocukları. konuştukça anlıyorsunuz ki içini dökecek birini arıyorlar.
özgün tanımlara %10 daha fazla karma puana gelince…ileriki aylarda bilgi kategorisinde belli bir beğeni sayısına ulaşmış yazarlar için teşvik amacıyla kafa store’dan nobel ödülü çıkartması gibi sürpriz bir hediye iyi olur.
bilgi kategorisi açılması iyi olmuş yoldaş benjamin franklin. sen de iko da sade bir teşekkürden daha fazlasını hak ediyorsunuz. sözlüğün gelişmesi için emeği geçen herkes sağ olsun.
sadece bir iyi vardır, bilgi. sadece bir kötü vardır, cehalet - sokrates.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"bilgi kategorisi" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.