asıl adı benedict timothy carlton cumberbatch olan ingiliz oyuncu. birçok dizi ve filmde yer almıştır. sherlock holmes karakterini en iyi canlandıran oyuncu olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
sherlock dizisiyle ünlü olup, ailemle zaman geçirmek istiyorum diyerek diziyi bırakan, daha sonra bir sürü filmde oynayan vefasız aktör.
devamını gör...
sesiyle görüntüsü birbirine uymayan aktör. ses orson welles, tip cici bebe.
devamını gör...
adam olmayan insanlıktan nasibini almamış adi aktördür. gösterip devamını vermeyecek kadar haysiyetsizdir. ne olacaktı 3-5 bölüm daha çekseydin ne olacaktı. bedavaya mı çekiyorsun he pezevenk adam. buraları okuyorsan beni iyi dinle benedict efendi seni oralara biz getirdik indirmesini biliriz. git iki üç sezon sherlock çek.
devamını gör...
oynadığı her rolün hakkını veren, doğaçlama yeteneği çok gelişmiş, özellikle sherlock rolüyle tanınırlığını tüm dünyaya yaymış tahsilli ingiliz sinema oyuncusu. tiyatro tozuyla büyümüştür.

ayrıca kendisi david gilmour'un hayaletlerinden biridir: kaynak
devamını gör...
ismini bildiğim tek aktör denilebilir.
henüz oynadığı filmlerden 1 tane bile kötü olanına rastlamadım yani bir filmde bu adam varsa şüphesiz o film izlenebilir bir filmdir.
devamını gör...
ingiliz kraliyet ailesi tarafından da oldukça sevildiğini düşündüğüm, ingiltere kültürü ve politikalarında önemli olan çoğu yapımda yer alan ingiliz aktördür. inanılmaz güzel bir aksanı olmakla birlikte, penguen kelimesini diyememesiyle insanları güldüren de bir kişidir.
devamını gör...
canlandırdığı karakterler genelde her boku bilen adamlardan olan başarılı ingiliz aktör. sherlock zaten kendisi için zirve noktası oldu. parade's end dizisindeki tietjens karakterinde de yine entellektüelliği derya deniz olan bir abiyi canlandırıyordu. denk mi geliyor, kendisi özellikle mi seçiyor ama genel anlamda canlandırdığı karakterleri sevmemek ya da hayranlık duymamak pek mümkün olmuyor.
devamını gör...
kendisinde, sectoral heterochromia durumu vardır. yani gözlerinin renkleri farklıdır, değişkendir, ve ışığa göre biri yeşilin tonlarına, diğeri de mavinin tonlarına bürünmektedir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.