Kafa Sözlük - Başlık Akışı

sevilen türküler 7 1984 (kitap) 1 kulaklıkla son ses dinlenen şarkı 8 kadınlar için evliliğin en kısa tanımı 10 kafa sözlük tavla turnuvası 5 kedi sahipleneceklere tavsiyeler 1 kafa sözlük formatı ve kuralları 2 konu neydi radyo yayını 10 zor okunan kitaplar 12 kanzuk vs yoldaş benjamin 8 cahille tartışmak zorunda kalanlara tavsiyeler 46 araba kullanırken kaybolduğunu farkedince radyonun sesini kısan erkek 1 yazmaktan keyif almak 1 cop tirina nirinom da 1 fade into you 2 depersonalist yazar 4 bir öğrencinin gece 12'de öğretmenine soru sorması 63 beethoven 2 kafa sözlük yazarlarının yaş aralığı 7 otomobilin kalitesini gösteren küçük ayrıntılar 6 kişisel ileti 3 günün ünlüsü yazarlarımız 1 hatıra olsun diye saklanan garip nesneler 18 eski dizileri izlemek 1 tarhana çorbasını bir üst noktaya çıkaran detaylar 23 tanımı yazıp yazıp aman deyip silmek 2 tanımını beğendiğin yazarın aktrol çıkması 1 kadinca 3 jed mosley 2 hobaaa3434 15 sözlüğün bugunu bulmuş yazar 1 istanbul sözleşmesini savunan müslüman 11 gabriel jesus 1 huzursuzluğun kitabı 1 militarist ahmaklar 1 selena vs hades 1 müfteri 1 asr 1 kuzey kore vs kafa sözlük 9 iftira 1 kitapların kitaplıktaki diziliş şekli 36 14 nisan 2021 covid-19 vaka sayısı 4 sır tutmayı başaramayan arkadaş 4 sevişmemiş gibi yapmak 9 real madrid'in takım otobüsüne taşlı saldırı yapılması 2 eskiden öyleydi şimdi böyle 2 fahrettin sabiti 1 alfred jules ayer 1 z kuşağının kafa sözlük'e girişinin yasaklanması gerekliliği 1 yazarların en cimri akrabaları 1 kayınvalide ile aynı evde yaşamak 2 kapitalizm vs komünizm 2 tırtılın başkalaşım geçirerek kelebek olup uçması 1 squadron 1 ni dieu ni maitre 2 sarıyer 2 kayıp 1 elma kurdu 1 düğün yapmak istemeyen gelin 6 kendini ispatlayan genç iş bulur 11 anathema 1

65 yaş üstünün oy kullanmaması gerekliliği

65 yaşını geçince yazarına hatırlatılması gereken başlıktır. ( siyasetçilerin çocuğunun 65 üstü olması)
devamını gör...

avrupa toplumunda ölümlerin sukunetle karşılanması

filmler ve diziler dahil gerçek hayatta da bir çok kez denk geldiğim durum. inanılmaz metanetli bir duruş sergiliyorlar.

hani gözyaşlarını içlerine mi akıtıyorlar, yoksa kimse yokken mi üzülüyorlar bilemiyorum.

ama gencinden yaşlısına bir sessizlik bir sukünet hakim.

birde olayı bizim açımızdan ele alalım: hastanede çalışmış biri olarak çok fazla sinir krizi geçiren insan gördüm. ortalığı yıkıp devirenler gördüm.

neden peki? ölüm de doğal bir şey değil mi? en nihayetinde yaşayan herkes bir gün gelip ölüyor.
devamını gör...

örgü ören yazarlar veri tabanı

haftaya iplerimi alıp başlıyorum. yamalı bi hırka yapmıştı biri ondan yapıcam da önce ilmek atmayı öğrenmem lazım..
devamını gör...

sürekli mutsuz olan insan

kişinin çevresinde olduğunda hayat enerjisini sömüren insandır.
devamını gör...

pis kokuyormuş gibi duran ünlüler

murat övüç
devamını gör...

250 yıllık güneş saatinin badanayla boyanması

galata kulesi'ne hilti ile giren adamlardan ne beklenir ki. şile kalesi'ni restore edeyim derken sünger bob'a benzetenler de bunlar değil miydi zaten.
devamını gör...

çocuğuna kendi mesleğinden isim vermek

id kızım pastanın hepsini yeme,ego oğlum pastadan bir dilim yiyebilirsin, bak abiniz süper ego her zamanki gibi misafirler gelmeden el sürmüyor pastaya örnek alınız biraz:)
devamını gör...

kürt sorunu için çözüm önerileri

başlığı açan yazar arkadaşımızın önerilerini eleştirmekle başlayayım.
pkk ile organik bağı olmayan kürt siyasi hareketi zaten var. hüda par buna örnek gösterilebilir. lakin halkın pkk ile organik bağı olmayan partilere ilgisi yoğun değil.
bölgeye yapılacak teşvikler iyi sonuçlar verebilir. lakin sorunu çözmez. zira sorunun ekonomikten öte bir de kültürel yönü var.
nüfus planlaması hiç bir soruna çözüm değil. zaten bölge ekonomik olarak iyileştirilirse o mesele hallolur. zira çok çocuk ile ekonomik durum arasında sıkı bir bağlantı var. batı şehirlerine göç etmiş bölge halkının çocuklarının daha az çocuk sahibi olmaları söylediklerimi destekler nitelikte.
ağalık gibi sitemlerin kaldırılması kürt halkı için çok iyi bir şeydir. lakin sanılanın aksine devletin çok da istemediği bir şey. zira aşiret sisteminden kurtulan halk yavaş yavaş milliyetçi bir çizgiye kayacaktır.
benim önerilerime gelecek olursak. en önemli öğe kürtlerin asimilasyon sürecine tabi tutulmasını önlemek. türkiye, kürtlerin türkçe öğrenirse ya da kürtçeyi unutursa devlete bağlılığını arttıracağını sanıyor. lakin pkk okuma yazma bilmeyenler tarafından değil, üniversite öğrencileri tarafından kuruldu. bazıları kürtçe bilmezken bazıları kürt bile değildi. ikinci husus sorunun silahlı yöntemlerle çözülmeyeceğini kabullenmek. kurulduğundan beri pkk için sürekli yok oldu deniyordu. lakin hiç bir zaman yok olmadı aksine gücünü arttıra geldi. bugün apocu çizgi suriye'de bir devlet yönetiyor. tüm dünyanın gözünde türkiye'den bile daha meşru. o yüzden sorunun çözümünde silahlı yöntem tercih edilmemeli. kürtçenin varlığının anayasal kabulü. kürtçenin eğitim dili haline gelmesi. bunlar sorunun çözümünde önemli basamakları teşkil ediyor. lakin hepsinden çok daha önemlisi böyle bir sorunun varlığını kabullenmek bile güzel başlangıçtır. hasta olduğunu kabullenmeyen bir kişiyi tedavi edemezsiniz. bir de sorunun çözümünde sadece pkk muhatap alınmamalı. pkk çizgisinde olmayan, lakin sorundan şikayetçi olan kürtlerde var. ve bu sorunun yalnızca hükümetleri ilgilendirmediği, tüm partilerin destek vermesi gerektiği de unutulmamalı. milliyetçi çizgidekiler de buna dahil.
devamını gör...

müshil

ilk defa hababam sınıfı filmlerinde duyduğum bir ilaçtır.
devamını gör...

erken boşanmak

günün sazan.avi başlığı köşemize alıyoruz arkadaşı ivedilik ile.
devamını gör...

kadınların iç güzelliğine önem vermesi

yalnızca erkek için değil, bir insanın düşünce tarzı, konuşma şekli, tavırları dış görünüşünden daha önemlidir.zira yalnızca dış görünüşe bakılsaydı taştan heykellere aşık olunurdu.
devamını gör...

telefonsuz dışarıya çıkmak

asla uygulayamayacağım durum. telefonumu evde unuttuğumda yarı yolda farketmişsem döner alırım mutlaka. çalan her telofana bakarım. gelen her mesaja geri dönerim. eğer bir gün telefonumdan arayıp bana ulaşamamışlarsa kesin başıma bir şey gelmiştir. tuvalet hariç oda değiştirirken bile yanıma alırım.
devamını gör...

süleyman demirel

dün dündür,bugün bugün,binaenaleyh,benzin vardı şeker vardı da şebet yapıp bizmi içtik?sözlerinin sahibi olan zat-ı muhteremdir.allah rahmet eylesin.
devamını gör...

türkiye'nin en iyi üniversitesi

türkiye'de üniversite olduğunu öğrendiğim başlık.
devamını gör...

hamsi artsın diye yunus avı önerenler

kendilerinin bilinçsizce avlanması sonucu yaşattıkları bu durumun faturasını yunuslara dayatan mantıksız insancıklardır
devamını gör...

epistemoloji

bilgi felsefesi. bilginin imkanı, doğası ve doğruluğuyla ilgilenir. “doğru bilgi imkanlıdır” ve “doğru bilgi imkansızdır” diye iki ana kola ayrılır. mesela 3 büyükler* rasyonalizm*’i savunur.
devamını gör...

ailenin en küçük çocuğu

10 yıl kadar elimde bulundurduğum ünvandır.10 senelik şehzade hayatının ardından kardeşim doğdu ve bir süre ikinci plana atılmış gibi hissetmedim değil.hatta bu durum ailemle olan iletişim eksikliğinden dolayı bir dönem ciddi boyutlara ulaştı kötü günlerde yaşadım diyebilirim ama atlattım o günleri.
devamını gör...

ilgisiz sevgili

hepimiz insanız. ilgisizlik her şekilde karşıdakini yorar. ne sevgi kalır ne de bir şey.ilişki ile ilgili sorunlar varsa açıkça söyleyin, bu tavır hoş değil.
devamını gör...

yabancıların türkleri alaya alma şekilleri

bazen aşağılamaya varmaya da kaçmaktadır. doğu blok ülkelerinin birisinde, bir öğrenci pubuna türk olduğum için girememiştim.
sebep olarak da önceki gece 2 türkün 1 kadın için aralarında kavga edip ortalığı birbirine katması gösterilmişti.
devamını gör...

dünyanın en güzel kokusu

yağmurun toprakla buluştuğu o an... ölmek ve o kokuya sarmalnıp gömülmek istiyorum.
devamını gör...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.