Kafa Sözlük - Başlık Akışı

17 ocak 2021 kafa sözlük güncellemeleri 25 rampant çürük 1 öğrenci kalitesinin arttırılması için çözüm önerileri 12 müşteriyi gölge gibi takip eden tezgahtar 3 alg patlaması 1 last night 1 en büyük keşkeniz 44 yazarların ruh halleri 7 eleştiriyi saygı sınırları çerçevesinde yapma gereği 5 popo kesen soğukları 11 alkollü içki 1 sibirya termik yüksek basıncı 1 yakışıklı olup sevgilisi olmayan erkek 2 türkiye'de cinsellik beklentisinin sapıklık olarak algılanması 2 komünizm 1 arkadaşlık kesme sebepleri 1 buzdolabındaki yarım limon 5 kişi kendinden bilir işi 2 ölmeden önce okunması gereken kitaplar 3 unathi 1 hiçbir ısınma yönteminin sobanın yerini tutmaması 1 kafa sözlük yazarlarının şarkıları 1 diş çürüğü 1 yazarların başına gelen doğaüstü olaylar 2 tavr-ı hazin 1 de facto ateist 1 ev arkadaşı yan odada sevişirken yapılanlar 7 en yakın arkadaş 1 kafa sözlük yazarlarının en büyük fobileri 6 depremlerin psikolojik etkileri 6 ebedi yineleme 1 tatarka 1 erkeklerin kendine muhtaç kadınları istemesi 2 latte yöntemi 1 irade gücünün kırıldığı an 1 albert camus 6 luwuh 1 gisela notz 1 bayern münih freiburg maçı 1 gulyabani 1 tezgahtar değerlendirmesi sonucu ucuz ürünlere yönlendirilmek 3 yahuda aslanı 1 a tipi kişilik 2 fenerbahçe'de olup galatasaray'da olmayan şeyler 2 kozmik sembolizm 1 cüce kertenkele 1 klişe youtube yorumları 2 küçük sözler 1 uygur türkleri 3 fiyat performans oranı en iyi süt markası 1 rahu 1 gulf stream 2 sevişme niyetini açıkça dile getiren erkek 4 kadın yazarların takipçi sayısının çok olması 10 akdeniz sakanguru 1 17 ocak 2021 ibrahim kalın'ın mesut özil tweet'i 6 elinde telefon varsa zenginsindir 9 ufacık saat pilinin 20 lira olması 3 ikarus sendromu 1 discobolus 1

Kafa Sözlük

resesyon

ekonomik göstergelerin istemeyen seviyelerde seyretmesidir. resesyon dolayısıyla ülke; üretim kaynaklarını tam olarak kullanamaz, işsizlik artar, üretim azalır. eğer resesyon uzun vadeli olursa ülkede çöküş yaşanabilir.

resesyon ve depresyonun aynı anda yaşanması ise;

(bkz: stagflasyon)
devamını gör...

okumak

örnek olası davranıştır.

çocuk ne görürse onu uygular mantığı vardır. sürekli telefonla oynayan ebeveynin çocuğuda telefonla büyürken, diğeri onlara örnek olabilmek için birlikte sınava hazırlanıyor ve çocuklarıyla daha iyi empati kurabilir.
bu annenin çocukları çok şanslı
devamını gör...

bulletproof kahve

hindistan cevizi yağı ya da tercihen başka bir yağ kullanılarak hazırlanan kahve karışımıdır. spor öncesi tüketildiğinde daha fazla enerji verdiği ve yağ yaktığı söylenir. zayıflamak ve metabolizma hızlanması amacıyla son zamanlarda kullanılan yöntemdir. işe yaradığını söyleyenler kadar yaramadığını söyleyenler de mevcuttur. kimileri işe zekayı arttırdığını iddia etmiştir.
devamını gör...

hayko cepkin

görecek günler var daha,
aldırma gönül, aldırma...
devamını gör...

küçükken inandığımız yalanlar

kirazı , çekirdeği ile yanlışlıkla yediğimizde, karnında kiraz ağacı çıkacak demeleri.
devamını gör...

etliye sütlüye dokunmamak

(bkz: nagehan alçı)
(bkz: cüneyt özdemir)
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
ve daha birçok benzer insanın hal ve hareketlerini gözlemlediğimizde vardığımız sonuçtur.
devamını gör...

korona günlerinde aşk

gerginlik zamanı insanlık, çıkışı edebiyat, mizah, aşkta arıyor. dileyelim ki bu korona, kolera günlerinde aşk (kitap) romanını geçecek kadar bir ilham kaynağı oluşturmasın.
devamını gör...

yazarların sözlükte yazma amacı

yazmaya bayılıyorum o yüzden yazıyorum. bir dergide yazıyodum ama işlerim yüzünden rutin bir işten kaçınma gereği duydum ondan sonra ya twitter da ya da böyle sözlüklerde yazmaya başladım. çok da iyi geliyor.
devamını gör...

11.22.63 (dizi)

muhteşem bir dizi ve herkesin izlemesi gereken bir dizi.
devamını gör...

eskişehir

türkiye'nin rahat ve yaşanılabilir illerinden biri olduğunu düşündüğüm yaşadığım şehir.
devamını gör...

kulanici

moderasyon tarafından yazdığım entry kaldırılmış sebebi ise "küfür / hakaret / sataşma"'ymış.
yazdığım entry : banlanması gereken troll.
kanıt
devamını gör...

ezberlenen en saçma şey

kafa sözlük log in şifresi.
devamını gör...

12-13 aralık 2020 alkol yasağı

geçen hafta markete sigara almaya inip tekeli açık görünce şaşırmıştım.oysa yasak zannediyordum.
içeriye girip satış var mı diye sorduğum da daha da şaşırıp "iyi bari lan yasağı banane edip alkol satışı bari yasaklanmamış" diyip üç beş bira ile evin yolunu tutmuştum...
akşamı ise yasaklandı haberini okudum.
daha önce de bankalara 10-15 k verip euro ve doları düşürmüştüm.
kaderiniz ellerimde...
devamını gör...

emel mathlothi

sesi pekçok şeyden güzel kadın, bu yıl holm'uyla beni yakıp geçti.

youtube
devamını gör...

the queen's gambit (dizi)

başladığı sahneyle biten dizilerin olduğu netflix ten yine ona benzer bir dizi daha. konu güzel olsa da işlenişi çok tahmin edilebilir ve sürükleyici değildi. diziyi bu kadar popüler yapan ve izlettiren başrol anya taylor-joy (bide kızıl saç bir yakışmış ki sormayın) ve yan oyuncuların performansları. genel hatlarıyla bağımlı birinin yeteneğini bağımlılığına bağlaması ve zamanla bağımlılığının önünü alamayacak seviyeye gelmesi. tüm trajedi bununla sınırlı aslında ama tabi sorunlu bir anne, büyüdüğü çevre gibi dış etkenleri de ekleyerek kurgusal olarak güçlendirmeye çalışılsa da zaman atlamaları ahengi bozuyor. ayrıca karakterin gelişimi ve değişimi çok üstünkörü anlatılmış.

oyuncular ve oyunculuk olmasa izlenecek şey değil ama anya'm koparıyor maşallah.
devamını gör...

tiktok kullanmayanların oranının yüzde 7 olması

kimse tiktokçu değilmiş. kim bunlar o zaman.
herkesin akp ye oy vermem ben deyip akp nin %50 oy alması gibi.
devamını gör...

michael faraday

otodidakt bilim adamıdır. bugün motoru kullanmamızın sebebidir. ayrıca görebileceğiniz her elektronik eşyada izi vardır. faraday kafesi bugün mr cihazlarını kullanabilmemizi sağlayan bir prensiptir. ayrıca kraliçe tarafından verilen sir unvanını reddetmiştir. her zaman hayatına mütevazı bir insan olarak devam etmiştir.

icatlarının ne işe yarayacağını soran kraliçeye "bundan vergi almanın bir yolunu bulabilirsiniz." demiştir.

cosmos a spacetime odyssey adlı belgesel dizinin 10. bölümünde kendisinden bahsedilir.
devamını gör...

tam zamanında üretim

pisipisi adlı yazarın da bahsettiği üzere ülkemizde aksaray - mercedes kamyon fabrikası’nda kullanılan bir üretim modelidir.

ek bilgi: üniversitede okurken stajyer olmanız durumunda bu eğitimi daha iyi kavramanız için legolar ile uygulamalı olarak öğretirler.
devamını gör...

ekg

kalbin kasılması sırasında ortaya çıkan elektriksel aktivitenin grafiksel olarak kayıt edilmesini sağlayan bir cihazdır.
devamını gör...

almanya

bu ülkeyi söyle tanimliyorum. bazen bana soruyorlar hic mi kötü yani yok. söyle ki almanyanin kötü yanlari bile hicbir zaman o kadar kötü degil. daha ayrintili aciklamam gerekirse kötü yanlari kötünün iyisi degil de iyinin kötüsü gibi. insan haklari, ekonomi, sosyal yasam( ki almanyanin en büyük handikapidir) hicbir kategori 10 üzerinden 6 nin altinda degildir. her kategoride daha iyi bir ülke bulunur ama tüm faktörlerinin ortalamasi bundan daha iyi bir ülke var midir bilmiyorum.
devamını gör...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.