Kafa Sözlük - Başlık Akışı

kafa sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şey 12 duygusal ilişkilerde önce kendini düşünen insan 3 kaunos antik kenti 1 muhsin bey 16 insani değerlerin ayrıştırma amaçlı tartışılması 1 adana deyince akla gelenler 6 tutunamayanlar (kitap) 3 her çocuk özeldir 24 14 nisan 2021 liverpool real madrid maçı 6 birlikte olsak çok iyi bir çift oluruz denilen kişi 2 kemal sunal 39 edebiyat tarihin en tanınmış karakteri 6 zygmunt bauman 1 sevgiliye yapılan jestlerin hep boşa gittiği hissi 1 kafa sözlüğü tek cümleyle anlatmak 3 kfc vs popeyes 10 insanların doğum gününe önem vermemek 1 evet biz nadanı terkettik yaranı arzuladık 1 kitapların kitaplıktaki diziliş şekli 42 üç maymun 3 sevdiğim başka sevenim başka 1 aşık olmak 2 sözlükten tanıştığınız ilk kişi 9 insanı mutlu eden filmler 6 bas gitarın çok gereksiz bir enstrüman olması 2 insanı mutlu eden ucuz şeyler 5 çocukların zekasının yüzde 90'ının anneden gelmesi 16 hoşlanılan kişinin kitap okumayı sevmemesi 26 çimen talk show 2 medeniyet 6 vegan 1 duyulunca mutlu eden sözler 4 sayısalcı ve sözelci ayrımı 6 erdoğan'ı destekleyen japon 6 kendini ispatlayan genç iş bulur 12 bengaripsengüzeldünyaumutlu ile dünyadan uzak 28 cumhurbaşkanının iftara gitmesi 6 atom bombası patlamasından kurtulmanın yolları 1 ahmet altan'ın tahliye olması 4 erkeklerin kız arkadaşlarına abur cubur paketi hazırlama modası 2 bob dylan 3 z kuşağı muhabbetinin gına getirmiş olması 5 inkar 1 ingiltere gizli servis başkanı ile konuşan türk 5 kadın bas gitaristler 1 kedi sahipleneceklere tavsiyeler 11 şemsiyemin ucu kare 2 13 nisan 2021 kısıtlamaları 2 2 yaşındaki tecavüz mağduru 12 koyu beşiktaşlı çarşı destekçisi aragaz japon 1 pelte 2 sahurda sevgilinin ağzına zeytin fırlatmak 1 how i met your mother'dan akılda kalanlar 5 exxen'de üyeliğin iptal edilememesi 5 sözelci biriyle ciddi ciddi konuşmak 24 ford escort 1 kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık fezlekesinin tbmm'ye sevki 2 tarhana çorbasını bir üst noktaya çıkaran detaylar 26 liseden beri dinlenen şarkı 16 eski dizileri izlemek 6 kendiyle barışık insan 2 kan kokusu 1 kaliteli troll 3

persepolis

fransız yapımı animasyon/dram filmi. uzun bir zaman oldu ben izleyeli ama filmin içten ve hazin bir hikayesi var diyebilirim. bize distopya gibi gelen, başka bir ülkenin acı tarihi aslında ve bu bilinçle izlendiğinde insanı sarsmaya yetiyor.
devamını gör...

doğum günü kutlaması istemeyen insan

işte ben o insanım. manevi hislerin maddiyata dayandığı hiçbir kutlamayı istemiyorum. beni anacığım doğurmuş şükür hayatta sıcacık bir sarılması bana dünyayı verecektir. başka şey istemem.
devamını gör...

başlık parsellemek

(bkz: 1 ocak 2023) başlığını kaptım efendim. çok uygun fiyata satarım.
devamını gör...

üniversitede yaşanmış en büyük pişmanlıklar

edindiğim arkadaşlılar. siz siz olun kimseye güvenmeyin.
devamını gör...

kanal 7'ye bir not bırak

anne'anneler ve babannelerin izlediği sıfır oyunculuk ve kötü senaryo barındıran "yemin" dizisini lütfen bitirin diyeceğim başlıktır.
devamını gör...

yemeyi sevdiğiniz en abes şey

dudağımın içi.
devamını gör...

bilgi içerikli tanım girmek

hevesle onlarca dakika harcayarak yazıp göndere bastıktan sonra sözde mizah ve anket başlıkları arasında kaybolduğunu görmek evlat acısı gibidir. can sıkar, heves bırakmaz.
devamını gör...

yarının bugünün aynısı olacak olması

bilemeyeceğimiz bir durumdur efenim. belki de yarın hayatımızın dönüm noktasını yaşayacağız, kim bilir...
devamını gör...

geceye bir bilgi bırak

ingilizcedeki january (ocak ayı) latince janus'tan gelir.
tanrı janus çift başlıdır; bir başı geriye, bir başı ileriye dönüktür. bu da ocak ayının bir yönüyle geriye bir yönüyle ileriye dönük olmasıyla bağdaştırılmış ve ingilizce january, almanca januar olarak dile kazandırılmıştır.
devamını gör...

kedisi olan yazarlar birliği

7 tane kedimle patiliyoruz sizleri efenim. sorusu olanların kafama, gıcıma portakal fırlatmalarına çekinmemelerini rica ediyorum.
devamını gör...

erdoğan'ın dünyada ekonomisi en hızlı büyüyen ülke olduk demesi

tamda şöyle oldum:
görsel
devamını gör...

hiç görmediği birine aşık olan insan

insan, kafasında hayal ettiği kişiye aşıktır, ta ki o hayal ettiği kişi gerçekte karşısına çıkana kadar.
devamını gör...

elmalı tarçınlı kurabiye

aslen elmalı turta olarak bilinen bir tatlıdır. enfes tadıyla damaklar da güzel bir hissiyat bırakır.
devamını gör...

yaren

çekya'da düzenlenen prag film ödülleri'nde en iyi belgesel seçilen türk yapımı bir belgeseldir. yaklaşık 50 dakikalık bu belgeselde, bursa'nın karacabey ilçesine bağlı eskikaraağaç köyünde balıkçılık yapan 66 yaşındaki adem yılmaz ile her yıl bahar aylarında köye gelen ve onun "yaren" adı verdiği leyleğin yaşadıkları anlatılmaktadır. sıcak, samimi bir belgeseldir.

vakit ayırıp izlemek isteyenler için; leylek leylek havadaa
devamını gör...

tanımlarını okuyarak bir yazara aşık olmak

6 ocak 2021 trump'ın mitingi sonrası abd’de çıkan olaylar

trump'ın seçim sonuçlarını kabul etmemesi ve akabinde taraftarlarını kongre binasına yürümeye davet etmesi sonucu çıkan olaylardır.

canlı yayın içinek1: trump şu an attığı tweet ile "abd gerçeği istiyor diyerek kitlesini gaza getirmeye devam ediyor.

ek2: senatörlerin gizli geçitten kaçtıkları, kongre binası içinde kavgalar dışarıda ise silahlı çatışmalar olduğu söyleniyor.
kaynak

ek3: pentagon olaylara müdahale etmeyeceğini belirtti.
kaynak

ek4: kongre binası içinde silahların çekildiğine dair bir paylaşım

ek5: kongre binası içinde arbede devam ediyor.

ek6: bir kadının boynundan vurulduğu görüntüler

ek7: nancy pelosi'nin bilgisayarı, e-postaları, ofisi ve kürsülere kadar hemen her şey trump taraftarlarınca yağmalanıyor.

ek8: trump'ın başkan yardımcısı mike pence olaylara karışanların yargılanacağını belirten bir tweet attı ve twitter'da trump'ı takip etmeyi bıraktı.

ek9: seçimin galibi joe biden olaylara katılanları kanunsuzlar olarak niteledi ve derhal isyana son vermeleri çağrısında bulundu.

ek10: trump taraftarlarına evinize dönün, gösteriyi bitirin çağrısı yaptı.
devamını gör...

tecâhül-i ârif

örnek kullanımı:

"benim mi allahım bu çizgili yüz"

cahit sıtkı tarancı'nın otuz beş yaş isimli şiirinden...
devamını gör...

kyk borcu olan yazarlar

(bkz: kafa yazarlarının yirmi beş bin tl ile yapacakları) başlığını açtıktan sonra yorumlara tek tek baktım.
nerdeyse 10 yazardan 4'ünün kyk borcu olduğunu (bu arada ben de dahil), bunun ne kadar ciddi bir yer kapladığını gördüm.

şuan hepinize yetecek kadar param yok ama bi gün zengin olursam kyk team için fon kuracağım.


en kısa sürede ödemeniz dileğimle.
devamını gör...

theo'ya mektuplar

sevgili theo,

michelet’i okuduğuna ve bu kadar iyi anladığına sevindim. böylesi bir kitap, aşk denilen şeyin insanların genellikle sandıklarından çok daha
derin ve çok yönlü olduğunu öğretiyor bize.
bu kitap yepyeni ufuklar açtı bana, aynı zamanda dinsel bir ilham gibi geldi. “hiçbir kadın yaşlı değildir” (dünyada hiç yaşlı kadın yoktur anlamına gelmiyor bu; yani, sevdiği ve sevildiği sürece hiçbir kadın yaşlanmaz, demek.) sonra, o “güz emelleri” adlı bölüm! ne kadar güzel!
kadının erkekten çok değişik bir varlık olduğu, henüz hiç tanımadığımız -ya da, dediğin gibi, yalnızca çok yüzeysel olarak bildiğimiz- bir varlık
olduğu bence kesinlikle doğru. bir kadın ile kocasının tek kişi -yani, iki yarım değil- bir bütün olabileceklerine de, evet, inanıyorum...


büyük ressam van goghun mektuplarından oluşan bir kitap.
devamını gör...

dram

yaratıcı birey düzeyinde, toplumsal yaşamı oluşturan çelişkili biçimler çarkı içinde, yapıtın kaynağını arayan ve tüm toplumu kristalleştiren heyecanlar, tutkular, ideolojiler, yaratılar, davranış ve eylemler bütünüdür.
devamını gör...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.