sinir bozucu durum

edit: aşağıda çalma denilemez, ortak kültürün sonucu vs. diyen arkadaşlar var. evet kısmen katılıyorum söylediklerinize fakat yoğurdu bizim orta asya'dan getirdiğimiz apaçık ortada. yunanistan istanköy'de doğan tıpın babası hipokrat da m.ö. 8 ile m.ö. 3. yüzyıllarda orta asya’da yaşayan iskitlerin yoğurt yaptığını ve yoğurda benzer şeyler yediklerini söyler.

kısacası yoğurt örneği üzerinden gidecek olursak, marketlerde greek yoghurt yazan ambalajlarla türklere özgü olan bir değeri kendilerininmiş gibi aksettirmek düpedüz çalmadır. aşağılarda filozof filozof konuşanlar bu çalma değil diyorsa halen diyecek sözüm yok.
sahip çıkmıyoruz değerlerimize, bunu eleştirenlere katılıyorum. hangi değerimize sahip çıktık ki?

birisi de çalmak demek aptallıktır falan demiş. birilerinin totosundan element uydurup burada aptal yaftası yapıştırması asıl aptallık diye düşünüyorum.
devamını gör...
minareyi çalan kılıfını uydururmuş yunanlarinki de o hesap. bilmesek harbiden yutturacakları durumdur.
devamını gör...
kültürler neredeyse aynı olduğu için gayet normal olan durumdur.
devamını gör...
türklerin uydurmasıdır. her millet kendi tarihini kendi yazar. mesela sabirler diye bir kavim yoktur, sibiryaya ismini vermemiştir ama bunu bir tek türkler iddia eder. türklere göre herkes türktür zaten. moğollar, bulgarlar vs. kafalar pırıl pırıl.
devamını gör...
olmayan çalmadır. lezzetler milletler ve etnisiteler tarafından icat edilen şeyler değildir. yemek kültürleri coğrafya merkezli gelişir ve çoğunlukla öğrenilen şeylerdir.
devamını gör...
kültürlerimiz çok benzer yıllarca iç içe yaşamışız ve iki halkta bu yemekleri yemekten zevk alıyor ve atalarından beri bu yemekler severek tüketiliyor. bırakın kimin olduğunu siz bu yemekleri seviyorsanız gerisi önemli değil.
devamını gör...
bin yıllık cacığa cacıki diyor herifler ya laa.

o cacıkinin içine seni hıyar diye doğrarım aslan parçası.
devamını gör...
alcaksın elinden egeyi komple dökeceksin denize...
devamını gör...
avrupa'da yaşayan arkadaşımı, türkiye'deki baklavanın daha iyi olduğuna ikna etmemle sonuçlanmış durumdur. evet efenim bu yunanlar bizim lezzetlerimizi kutulayıp avrupa'daki marketlerde satıyor.
devamını gör...
10.
yunanlılar lezzetleri değil başkalarının atalarını da çalan tuhaf bir millet. tarih boyunca devletlerin içinde varlığını sürdürmüs sığıntı gibi yaşamış bir başına tarih sahnesinde hiç bjr zaman olmamış bir millet. yeri gelir atam büyük iskender der ki iskender makedonyalıdır yeri gelir bizanslıyim der ordan çıkar roma da biziz der... ki varlıklarını devletler içinde homojen olarak sürdürür.
devamını gör...
11.
(bkz: dolmadakia)
devamını gör...
12.
bunun politik tartışmalara sebep olacağını hangimiz tahmin ederdik ki
devamını gör...
13.
(bkz: tzatziki)
(bkz: uzo)
devamını gör...
14.
baklava, türk kahvesi, döner ve cacıl bizimdir diye yükselişe geçmeme neden olan durumdur. yaprak sarmasından söz etmek bile istemiyorum. türk lokumunu yunan lokumu diye çalmaya çalışmanıza da ayrı bir kırgınım. daha bir de fal kapatıyorlar 'yunan kahvelerini' içtikten sonra.
devamını gör...
15.
söyledikleri cacık, yoğurt ve baklavayı duydum bugüne kadar başka var mıydı
devamını gör...
16.
isimlerine kadar çalmış vicdansızlar. en çok zoruma gideni de yoğurttur. dünya çapında greek yogurt diye pazarlanması aşırı derecede sinirimi bozuyor.
(bkz: dolmades)
(bkz: lokmades)
(bkz: greek yogurt)
ayrıca yunanların* diye düzeltilmesi gereken başlık.
devamını gör...
17.
buraya konuyla ilgili bir görsel gelecek
devamını gör...
18.
-cacıki
-tzatzki

bizde olan tarator işte , ama adamlar youtube'da falan nasıl yapıldığına dair videolar paylaştıkça çoğaldı bu olay.
devamını gör...
19.
sahiplenemediğimiz için olabilir. onların arkası daha güçlü, her şey onların edilmiş, tarihi yazan bir döngü-kurum- odaklar osmanlı devletinin çöküşü dışında türklerin hiç bir şeyi sahiplenmesine izin vermiyor.
devamını gör...
20.
yemeklerin aynı coğrafyada, iki ulusun da tek bir bayrak altındayken ortaya çıkmasından kaynaklanan kargaşadır.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"yunanların bizim lezzetlerimizi çalması" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.