1.
her sabah en büyük derdim
devamını gör...
2.
sabah 8 dersini genelde kaçırmama sebep olan sorun
devamını gör...
fiilen ayakta ruhen yatakta olunması durumudur. her sabah işe geç kalma sebebi ayriyeten de derslere ikinci öğretimlerle girme durumudur. tecrübe ile sabittir efenim.
devamını gör...
gece uykum gelmek bilmiyor. en saçma videoları izliyorum, instagramda dolaşıyorum saatlerce. e sabah da uyanamıyorum tabi.
devamını gör...
insana yaşama isteğini sorgulatan durum.
devamını gör...
konunun uzmanından tavsiyeler geliyor efenim not alınız:

adım 1- alarm sesimizi aşağıdaki şarkı ya da benzeri bir şey yapıyoruz. bu sayede sabahları büyümüş gözbebekleri ve kalp çarpıntısıyla zıpır gibi uyanıyoruz.


adım 2-elma ve 2 bardak türk kahvesi/espresso. filtre kahve tercih etmeyin çünkü içimi uzun sürecek ve bağırsaklarımız harekete geçecek eheheh. evinizin yanında kahveci varsa ıce americano da tercih edilebilir.

adım 3-sabah erkenden kalkıp çalışmanız gerekiyorsa saat kaç olursa olsun yatağınızı toplayın ve giyinin. tekrar yatış pozisyonuna geçmeye üşeneceksiniz.
devamını gör...
ertesi sabah yetismeniz gereken bir sey yoksa en guzel seydir. neden uyanir ki bir insan ? o sicacik yatagi neden terk eder ki ? hic anlamis degilim.
devamını gör...
bende artık bi alışkanlık haline gelmiş durumdur. artık alarmlara da direnmiyorum. alarm çalarken uyumaya da alıştık..
görsel
devamını gör...
fiziksel olarak yaşamadığım, zihinsel olarak çok sık yaşadığım durumdur. kalkmam gerekiyordur, kalkmışımdır ancak zihnen hala uykuluyumdur. kahve falan artık hiç fayda etmiyor ne yazık ki. ne kadar uyuduğumdan bağımsız gerçekleşen bir şey. hatta görece çok uyuduğumda daha sık yaşıyorum. gözlerim hafiften kapanıyordur, zihnim henüz bulanıktır ancak öyle bir şey ki tekrar yatmaya kalktığımda da uyuyamam. çünkü sorun uykumu alamamak değildir. uykum geldiğinde de uykuya dalmam zor oluyor, uyandıktan sonra da zihnen uyanmam uzun sürüyor. nerden baksan hayat kalitesini fazlasıyla düşüren bir durum.
devamını gör...
gözleri açık uyanık olunduğunu zanneden birçok kişinin de dahil olduğu gruptur. çok şey oluyor hâlâ uyanamıyorsun tuhaf.
devamını gör...
sadece önemli günlerde uyanamıyorum ben, onun haricinde dünyanın öbür ucunda kedi miyavlasa da uyanırım. vücudun, ruha yaptığı en büyük kötülüklerdendir.
devamını gör...
türkiye'deki psikiyatristler tarafından bir türlü tanımlanamayan, dsm-iv kriterlerine göre majör'den ve bipo'dan 4 kritik semptom ile ayrılan (bkz: atipik depresyon) 'un en ayırt edici belirtisi. bir nevi (bkz: hipersomnia).

tıp insanı değilim (tıp insanı diye bir tanım var mı bilmiyorum, umarım saygısızlık etmemişimdir ama ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.) fakat hemen on yıldır psikoloji üzerine okumaya özen gösteren, kendi teşhisini kendi koyma cehaleti içerisinde araştırmalar yaparken türkiye'deki bilimsel yöntemin ne kadar yanlış olduğuna tekrar kanaat getirmiş birisi olarak; uyanamamak , bir türlü uykuyu alamamak , günde 10 saatten fazla uyumak gibi şikayetleriniz varsa lütfen ama lütfen atipik depresyon / hipersomnia ilişkisini araştırın veya gittiğiniz doktora bu konu üzerinde şikayetlerinizi değerlendirmesini söyleyin.

türkiye'de bu branş ile ilgili gideceğiniz doktorların birçoğunun; uyanamamak şikayeti ile gitmenize rağmen; "alarmı ertelememek lazım." , "sabah kalktığınızda 10 dakika egzersiz yapmak lazım." gibi önerilerden başka bir çözüm üretemeyeceklerini de lütfen bilin.

(burada eleştiriye konu olan doktorlar; klasik devlet memurluğu görevinden başka en ufak bir gelişim göstermemiş, bir makale okumaktan aciz, salla başı al maaşı rahatlığında olan doktorlar için geçerlidir. eminim ki yeni jenerasyon, bilimsel yöntem ve araştırma kültürü açısından farklı bir vizyon kazandıracaklardır.)

(bu ülkede daha düne kadar dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısından bihaber bir psikiyatr bilimi olduğunu unutmayalım.)

neyse, gidip bir bölüm daha (bkz: kırmızı oda) izleyeyim; ne gerek var yeni literatüre kafa yormaya.
devamını gör...
metafor olarak geri kalmış, düşünemeyen halklar için kullanılır.
devamını gör...
kaderim.
devamını gör...
bazılarının çay kahve egzersiz ne yaparsa yapsınlar yaşadığı durumdur.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"uyanamamak" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.