1.
savunanların ve savunmayanların toplandığı başlık.
devamını gör...
2.
bunu isteyen kişilerin genellikle eğitimle işi olmadığı da gözlemlediğim bir durumdur.
devamını gör...
3.
bu durumla ilgili yorum yapmadan önce üni açılmadigi için boş eve kira belki yakit parası veren öğrencileri düşündüm sağlık için risk oluşturuğu için açılmamasından yanayken zaten herkes her yerde bari okullar da açılsın diye düşünüyorum ama açılmaması benim için makul olandır
devamını gör...
4.
bir arkadaş isteyenlerin eğitimle ilgisi yoktur demiş. mekatronik mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim uygulamalı laboratuvar derslerim var ve şuan onların hiç birini görmüyoruz üstelik böyle mezun olacağız. bazen hocalar bile teorik dersi anlatırken benim bunu uygulamalı göstermem gerekirdi ama napalım şartlar diyip geçiyor. bu durumda uygulama eğitimi almamış bir mezun neye yarar? özellikle iş bulma sıkıntısının olduğu bir ülkede eğitimin uygulamalı değil de uzaktan olması zarardan başka bir şey getirmez. tam tersine uzaktan olmasını isteyenlerin çoğu dersleri kopya ile geçebildikleri için bu şekilde devam etmesini istiyor. (bkz: bölümden biri 6. alışında bu dönem fizik1 dersini verebildi :d)
devamını gör...
5.
marttan beri kendime dikkat ediyor ve karantina uyguluyorum. yüz yüze eğitime geçilmesi demek; şehir değiştirip üniversitemin hastanesine ve yakınındaki şehir hastanesine giden olası covid +lerle aynı tıklım tıkış otobüsleri paylaşmam, kendim dikkat ediyor olsam bile gezip tozan pek de umursamayan tiplerle aynı kampüsü aynı dersliği laboratuvarı paylaşmam demek. kyk yurtlarında normal grip sezonunda bile nasıl hızlı bir yayılım gösterip tüm yurdun hastalandığını gördü bu gözler. bu insanlar okulda, kafede, yemekhanede, kantinde, kütüphanede, otobüste, toplu wc’lerde illaki karşıma çıkacaktır.

ben kendi hayatımı ve yanımda yaşayan insanların hayatını riske atmak zorunda mıyım ? ilk orta lisenin açılması ile üniversitelerin açılması bir mi sanıyorsunuz ?! yurtiçi toplu göçü ulaşım trafiğini, dışarıdan gelecek yabancı öğrencileri düşünemiyor muyuz ? herkesi dışarda starbucks geziyor mu sanıyorsunuz ?

ben de mühendislik öğrencisiyim evet ben de yüzyüze olmasını tercih ederdim hocalar proje verip ödeve sunuma yüklenip duruyor ama en azından ben ve sevdiklerim sağlıklıyız dikkat ediyoruz.

kısacası kopyadan değil sağlığımı düşündüğümden istemiyorum yüzyüze eğitimi genelleme yapan arkadaşlara duyurulur.
devamını gör...
ben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim ela
devamını gör...
açılmaması gerektiğini düşünüyorum. üstelik vakaların açıklanan dan daha fazla olmasından dolayı. 81 ilde olucak olan hareketlilik vakaların baş edilemez hale gelmesine sebep olabilir.
devamını gör...
bence hibrit olmalı isteyen gitsin isteyen gitmesin herkes memnun olsun
devamını gör...
bu durumda açılması olası felaketlerin yaşanmasına sebep olur . mümkünse her yer kapanmalı dışarı çıkışlar minimuma indirilmeli.
devamını gör...
10.
11.
ayneen çünkü evde yatıyoruz, kopya çeke çeke ders geçiyoruz. sonuçta herkesin eviyle okulu yakın, aile evi olmasa da öğrenci evi var yurt da neymiş, kim kalıyor orda ya? bide nasıl olsa 18-25 yaş arası hasta olsa kesin belli ediyor hasta olanlar kendini karantinaya alır. ne covidi ne pandemisi ya ?
devamını gör...
gerçekleşmesi halinde bir çoğu riskli grupta yer alan profesörlerin de olumsuz etkileneceği taleptir. alanında yetkin bir profesörün yetişmesi için harcanan zaman ve emeğe bakıldığında yaşanacak kayıpların yerini doldurmak kolay olmayacaktır ki bu durum, üniversitelerin ve mezunlarının eğitim kalitesini uzun dönemde düşürecektir.
devamını gör...
keşke hiç yüz yüze olmasa. sırf birileri manita yapacak, sosyalleşilecek diye, bir ton eziyete gerek yok. ortaokuldan başlayarak, bütün derslerde uyudum, çünkü bir halt anlamıyorum. internetten çalıştığımdaysa, anlamadığım yeri sarıp sarıp izliyorum, okuyorum. hiç olmazsa başka bir hocayla deniyorum o konuyu, gayet güzel yerine oturuyor. rahatsın, koşturarak okula gitmen gerekmiyor, kira derdi yok, ders dinlerken sigara vs. içebiliyorsunuz.
devamını gör...
kesinlikle açılmalı, üniversite demek, gençliğin o ortamlarda pişip sosyal olarak kendini geliştirmesi demek, ben evden sınavlara girmiyorum, online derslere katılmıyorum katılmam da. üniversite ruhuna aykırı, mantıksız aptalca bir sistem çünkü.
devamını gör...
üniversitede yüzyüze eğitim görmek isteyenlerin okulu dondurma fırsatları var. iki sene dondur, aşılanma bitsin sonra doya doya git okuluna... 40 bin öğrencisi olan üniversiteler var. burada eğitimi
seyreltip versen ne olur? toplu taşımayı nasıl seyrelteceksin, yemekhaneyi nasıl seyrelteceksin? yurtlar zaten tıklım tıklımken bile yetersiz, buralar nasıl seyrelecek? kısacası bir öneride bulunurken çözüm de sunduğunuzdan emin olun. diğer türlü zıplayarak ağlayan ve tutturan çocuktan farkınız kalmıyor çünkü.
tanım: istek olmaktan çok uzak, ancak bir temenni.
devamını gör...
hayat, düzene kavuşsun diye açılabilir de
okulu ile aynı şehirde yaşamayanlar için sıkıntılar oluşacak bir dünya.
battı balık yan gider.
iki ay daha dursunlar yerlerinde, seneye bir açsınlar, bir daha kapanmasın inşallah.
devamını gör...
ülkenin her yerinden yüzlerce insanın bir yerde toplanması kadar saçma bir şey olamaz şu süreçte. ayrıca bu insanların yurtlarda çoklu odalarda ve farklı bölümlerde okuyan insanlarla aynı odada kalacağını ön görürsek de... bulaş riskinin ne denli yüksek olacağını ve hele ki mutasyonlu virüs ülkede kol gezerken ve de öğretim elemanlarının genel olarak yaşlarının yüksek risk grubunda olduğunu düşünürsek.... intihar gibi bir şey. hele ki astım, bronşit vs gibi üniversite öğrencilerine bunun zorunlu tutulması söz konusu olursa bu da cinayet demektir. bu virüse karşı sürü bağışıklığı denen olayın kazanılamayacağı kanıtlandı. kaldı ki aşıların da en iyi ihtimalle 6 ay koruyabileceği düşünülüyor. bu yüzden bence kişiye bırakılmalı uzaktan eğitim veya yüzyüze eğitim tercihi. hele ki işini kaybetmiş milyonların çocuklarının okul masraflarını nasıl finanse edebileceğinin hiç dusunulmedigi bir ortamda...

biraz kendinize güvenin. uzaktan eğitimde bütün yük sizin omzunuzda evet bunun farkındayım. iç disiplini sağlamak ve ciddi manada dersleri bireysel olarak çalışmak zor bunun da farkındayım. uygulamalı derslerde atölye ortamının öneminin de farkındayım. fakat bu süreç iyi yönetilmez ise çok ciddi can kayıpları olacağı konusunda tedirginim.
devamını gör...
üniversitelerin yüz yüze eğitime açılması demek milyonlarca insanın ülke içinde hareket etmesi anlamına gelir ki bu da salgının seyri için çok tehlikeli bir durumdur. bir de buna yeni öğrencilerin yurt bulma telaşı eklenince ne büyük bir hata olacağı açıktır.
devamını gör...
uçkur sevdası can korkusundan önde geliyorsa demek.
devamını gör...
eğer akp tüm türkiyeden insanları otobüsle ankaraya getirip kapalı alanda kongre yapıyorsa, her yer açılsın, üniversiteler dahil.
eğer hükümet gerçekten samimi bir şekilde önlem alıyorsa, açılmasın.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"üniversiteler yüz yüze eğitime açılsın" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.