1.
1997 yapımı olan james cameron'ın yönetmenliğini yaptığı leonardo dicaprio ile kate winslet'ın oynadığı belgesel niteliğinde şahane bir film.
devamını gör...
2.
imdb'de en iyi 250 film arasına giremeyen film. he önemli mi yoo.
devamını gör...
3.
bi gün izlemem gereken film bakalım nasilmis
devamını gör...
izlediğim en güzel filmlerden biri.
devamını gör...
parodisi en çok yapılan film. buna eleştirel parodileri de dahil. gemi ucunda ki "hah. jack ! uçuyorum." sahnesiyle bir dönem herkesi romantizmin doruğunun bu olduğuna inandırdı. arabadaki korku filmi sahnesini saymazsak ki bence gereksizdi. güzel bir filmdi.
devamını gör...
sonuna aşırı uyuz olduğum film. rose sen nasıl bir bencilsin ya. kendisi orada mis gibi yattı, jack baş ucunda öldü haberi yok. insan bi der, gel sırayla yatalım. ama yok. sonra arkasından ağlasan, zırlasan ne fayda.
devamını gör...
yapımında 200 milyon dolar kullanılan, gerçek olaydan esinlenerek çekilen bir film. çok fazla oyuncu ve dublör kullanılmış hatta birçok oyuncu çok zorlandığından filmi bırakmak durumunda kalmış. zaman zaman filmin çekiminde gerçek okyanus suyu da kullanılmış.
devamını gör...
bu akşam tekrar izlemeyi düşündüğüm film. unuttuğum ve ölmüş hayallerimi tekrardan hatırlayayım.
devamını gör...
batmıştır.
devamını gör...
'tanrı bile batıramaz ' denilen ama sonunda batan gemi.
devamını gör...
en alt katında siyah bira içip hunharca dans etmek istediğim gemi. nasılsa iki güne batacaz hacıı.
devamını gör...
en sevdiğim filmler arasında her zaman yerini korumuş ve koruyacak olan izlenesi di caprio filmi
devamını gör...
ihtiyar kadının okyanusa attığı kolyeyi bulmak için ikincisinin çekilme hazırlıkları başlatılan film.
devamını gör...
günde 3 kez izleyip her seferinde aynı miktarda ağlayabilme kapsitesinde bulunmama sebep olan nefis ötesi dicaprio ve kate winslet in başrolleri olduğu beni paramparça eden filmdir. ayrıca kendisi eeeeeennnnnn sevdğim filmdir.
devamını gör...
bil zeyn karizması diye bir karizma var. leonardo o zamanlar yamulmuyorsam 19-20 yaşlarındaydı oynarken.
velhasıl aslında herkes şu hayatta kendi titaniğini yaşıyor. sularda boğulana kadar uğraş halinde. yeter ki buz dağına çarpmaya görsün.
devamını gör...
paranız ne seni ne beni kurtarabilir!
geri çekilin!
devamını gör...
geminin kafası dikelmişken, keman çalmaya devam eden kemancı olmak istediğim film. bir de hep o dahta parçası cenin pozisyonunda ikisine yetmez miydi? diye düşünürüm. sayfadan kurtulup yere düşen ataş gibi denizin dibini boyladı garibim jack.
devamını gör...
gereksiz uzun. ilk bir buçuk saati oldukça durgun ağır ilerliyor. yönetmen karakterleri ve çevrelerini anlatıcam diye süreyi uzun tutmuş bu da insanı sıkıyor. kalan bir buçuk saat ise birden hızlanıyor. az önce serçe parmakları dışarıda fincan tutup yudumlayan elitlerin birden bire ula batıyoz batıyoz diye koşuşturmalarını görüyoruz.
filmde fakir zengin ayrımı oldukça güzel anlatılmış. zengin insaları sandallara eksik eksik, eteklerinin ütüleri bozulmasınlar diye bindirilişlerini izlerken geminin altında kalan fakirlere ise demir kapılar kapanıyor kalabalık olmasınlar diye. ölüme terk ediliş sahnelerini çok iyi işlemiş yönetmen. orada çocuğuyla sıkışan ve lütfen açın kapıyı diye ağlayan anne oluyorsunuz. kurtulmak isteyen genç bir kadın genç bir erkek, düşkün yaşlı bir insan oluyorsunuz. sular yükseliyor ve sizi buraya göz göre göre kilitleyip ölümle baş başa bırakıp kaçıyorlar. leydiler lordlar üst kısımda o kadar emin ki geminin batmayacağından bazıları can yeleği giymeyi bile reddediyor.
film dincilere göre allaha kafa tutmanın bir sonucu gibi algılansa da ben öyle bakmıyorum. asla batmaz gözüyle geminin işçiliğinin eksik ve yetersiz bırakılarak insanın kibrinin sonucu olarak ve elbetteki demin bahsettiğim sınıf ayrılığının acı bir yansıması olarak görüyorum.
aşk hikayesi de olmazsa olmaz izletilmek için konulan dekor. bunu filmi bir çok sefer izleyince anladım. asıl anlatılmak istenen iki aşık değil.
devamını gör...
slavoj zizek sapığın ideoloji rehberi belgeselinde jack'in son sahnedeki ölümünün ideolojik olduğunu (alt sınıf olarak jack üst sınıftan rose'un hayatı için canını feda etmiştir) söyler, ki bu ikna edici ve ilginç bir savdır.
devamını gör...
sınıf farkını açık bir şekilde ortaya koyan iddialı bir film olmuştur. son sahnede jack de oraya ilişebilse yaşayamaz mıydı diye hep düşünmüştüm. batan gemide çalmaya devam eden orkestra unutulmaz film sahneleri arasındadır.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"titanic" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.