her müslüman erkek sünneti tadacaktır.

tırıvırı 23.

cerrahi kısmı sancılı sonrası gayet eğleşmeli olay. bu sebeple çocuk da sevinsin diye artık önce eğleşme sonra kesim işlemi yapılıyor.
devamını gör...
alınan cinsel hazzı azalmaktadır amacı. kadınlardaki mantıkla aynıdır sadece oranları değiştiği için duygu değişimi çok fark edilmiyor. zaten ülkemizde bundan dolayı çiftler arasında sağlıklı bir cinsel hayat yoktur yada sorunludur.
devamını gör...
erken boşalmaya yarayan tıbbi yardımdır. müslüman erkekler fazla seks yapmasınlar vakitlerini boşa harcamasınlar diye sünnet oluyorlar. erken boşalıyorlar dolayısıyla.
devamını gör...
en yaygın çocuk istismarlarındandır. daha aklı ermeyen çocuğa yapılan müdahalenin ne faydası olabilir? dini gereklilikler anlatılır, çocuk 18 yaşına gelince isteği dahilinde yaptırırsa anlamlı olur.
devamını gör...
yapılan araştırmaların sünnet olmanın erken boşalmada çok büyük rol oynadığı durumdur.
devamını gör...
aydinlandim.
devamını gör...
dini kesim işlemi.
devamını gör...
yahudi geleneğidir. islam dininde ise böyle bir uygulama yoktur.
devamını gör...
(bkz: cinsel travma)
devamını gör...
penisin gelişimini olumsuz etkileyerek yamuk olmasını ve erken boşalma sorunlarına yol açar. seçme şansım olsa kesinlikle olmazdım.
devamını gör...
tanrı ile olan anlaşmanızı ifade eden bir yahudi ritüelidir.
devamını gör...
yahudi geleneği olmakla beraber, afrika ve ortadoğu toplumlarının bir kısmında kadınlara da sünnet yapılmaktadır.
devamını gör...
(bkz: vitamini kabuğunda)

soyunca öyle diyorlar, e ama o zaman....?
devamını gör...
hissiyatı azaltıyor diyorlar ancak kendimizi bilip te önüne geçemedik yada bir deneme imkanımız olmadı maalesef efenim
devamını gör...
diamond tema isimli youtuber konuyu açıklayıcı şekilde anlatan bir video çekmiş. videoda sünnet geleneğinin tarihçesi, tarih boyunca hangi toplumlarda görülmüş, neden ortaya çıkmış ve sünnet olmanın zararlarıyla faydalarına değindiği ve aslında ne kadar çok zararının olabileceğini gösteren video için; buradan
devamını gör...
sahte tevrat'ta yer alır.

tamamen islam dışıdır.

kuran'a göre insanlar fiziken, imtihan dünyası hedeflerine yönelik mükemmel yaratılmışlardır ve durup dururken ameliyat edilemezler:

95:4 biz insanı, gerçekten en güzel bir biçimde yarattık.

64:3 gökleri ve yeri hak olarak yarattı; sizi biçimlendirdi ve görünüşlerinizi güzel yaptı. yalnız o'nadır dönüş.

hele ki bir başkasını, yani çocukları rızaları olmadan zorla ameliyat ettirmeye kalkmak tamamen din dışıdır.

bu arada, acil sağlık sorunu gibi bir neden olmadan yaratılışı değiştirmeye kalkmak konusunda kuran şöyle uyarıyor:

4:118 allah o şeytana lanet etmiştir. demişti ki o: "senin kullarından belirli bir pay elbette alacağım."

4:119 "yemin olsun, onları saptıracağım, onları boş kuruntulara mutlaka iteceğim. onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de allah'ın yaratışını / yarattıklarını değiştirecekler." kim allah'ı bırakıp da şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır.
devamını gör...
“sünnet olmak” çocuk istismarının diğer adıdır.

çocukken bu istismara uğramış olanlar için foregen adında bir sağlık organizasyonu, kesilip atılan deri için geri kazanım/yenileme çalışmaları yapmaktadır.
ümit veren bir çalışma.
www.foregen.org/
devamını gör...
genellikle çok küçük yaşlarda yapıldığı için, bir çok erkek kendi isteği ile sünnet olmamıştır. daha ziyade sünnet edilmişlerdir.

tanım: şimdilik geriye dönüşü olmadığı halde, çocukların rızası alınmadan yapılan kesim.
devamını gör...
sünnet, erkeklerde penis başını örten ve koruyan üst derinin alınması ve böylelikle penis başının (glans) açıkta kalması durumuna verilen addır. ne zaman çıktığına ilişkin bir kanıt yoktur. tarihsever veya mesleği olan bir kafacı bizi bu konuda aydınlatırsa seviniriz. çocuklarda üst derinin yapışabildiği, ucunun daralabildiği ve idrar çıkışınının engellendiği durumlar olabilir (halk arasında bitik).bu yaşanan olay penis abselerine neden olabilir. veya üst deri sıkışarak peniste kan akımını bozabilir (parafimozis). bu gibi durumlarda tıbbi gereklilik olarak yapılmaktadır. ama dini veya kültürel olarak bazı din ( islam, musevilik vb) ve kültürlerde küçük yaşta olan erkek çocuklara uygulanır. literatürde sünnetin çocukların ruh ve beden sağlığı üzerine erken ve geç dönem etkilerinin (yaralama, enfeksiyon, ruhsal travma, sakat bırakma gibi) rapor edildiği bir sürü araştırma ile doludur.
devamını gör...
afrika'da aids büyük problem olduğu için sünnet yapılması teşvik ediliyor. şimdi diyeceksinizki condom var bilmemne var. evet güney afrika cumhuriyetinde işyerlerinde, benzinliklerde.... birçok yerde bedava condom var ama problem siyahlar yada melezler sarhoş olunca aklına condom falan gelmiyor. 11, 12 yaşındaki kızların hamile kalması birazda bu yüzden, sarhoş olunca ne olduğunu hatırlamıyor bile. o yüzden cape town için "çoğunun babası belli değil yada bilinse bile çocuk babasını hiç görmemiştir" diyorlar.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"sünnet olmak" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.