1.
bariz bi rahatsizliğiniz yoksa efsane bir detokstur bence . toksinler atılır enerji ihtiyaci zaten sudan karşılanır sürecin başlarında mide bulanması baş dönmesi vs yan etkileri olur kimisi zararli diyo kimisi faydali araştırmak size kalmis youtube'da bir çok video bulabilirsiniz fazla kilolarinizdan şikayetciyseniz doktorunuza danisip deneyebilirsiniz bence.
devamını gör...
2.
dr'lar normal oruçta da su tavsiye ediyor. :) veya su ihtiyacına dikkat çekiyorlar. hatta yeteri kadar su içmeyen kilo veremez diyorlar.
devamını gör...
denemek istediğim ama çok fazla kilolu olmadığım için zararli bir şeye dönüşür mü korkusuyla cesaret edemediğim detoks.
devamını gör...
yapmayın. çok zararlı dediğim başlık.
devamını gör...
hayır ya zararlıdır bu diyeceğim başlık. her şeyden mümkün olduğunca tüketmeliyiz vitaminini almalıyız ye düşünüyorum. diyetisyenler boşa okumuyorlar neticede. bir su diyeti kadar kolay olsaydı bu kilo verme olayı boşa okumazlardı değil mi?
devamını gör...
yaklaşık 5 yıldır kanserle savaşıyorum ben. geçen zaman içinde kemoterapiler, ameliyatlar artık belli bir andan sonra çekilmez hale geliyor.
bunun üzerine yaptığım araştırmalar neticesinde karşıma çıkan bir mesele bu su orucu .
tabii sadece su yok işin içinde,
önce lavman yapıyorsun, sonra içine konulan bazı farklı kimyasalların olduğu bir buhar makinesinin bulunduğu odada bu buharı içine çekiyorsun, tüm bunları yaparken de sadece su tüketerek en az 21 gün hatta bir aya kadar uzayan bir süreçte bunu uyguluyorsun .

ılk etapta başlayayım diye düşündüm ama aklıma bazı sorular geldi . şöyle ki ,

biz kanser hastalarının bağışıklığı zaten düşük, vücudu dirençli tutmanın tek yolu iyi bir beslenme ve moral. tüm bu süreçte vücud bu gücü nereden alacak , bulacak .
ıyi birşey yapayım derken , telafisi mümkün olmayan bir yola girilebilir mi gibi sorular .

modern tıp hekimlerinin bu konulara yaklaşımı zaten malum , konuşturmazlar bile ,
sonuçta nasıl bir etki yapacağının bilinmemesi sebebiyle vaz gectigim olay .
ancak hala soru işaretlerine sebep olan , acaba dedirten durum .
devamını gör...
120 saatle katıldığım etkinlik.
120 saat boyunca sadece su tükettim. kendimi gerçekten herhangi bir şekilde ölecekmiş gibi hissetmedim tabi ki de midenin boş olması biraz etkiliyor ama dayanılabilecek seviyede.4 günden uzun süren su oruçlarında lavman yapılması gerekiyormuş sağlıklı olabilmesi için ben lavmanı yapmak istemediğimden uzatmak istemedim açıkçası.ama isteyenler kolaylıkla başarabilirler 10 günlük bir denemeyi kolaylıkla başarabileceğinize inanıyorum.günlük 1 kilo verebilirsiniz basit yürüyüş vs yaparak.tabi asıl amaç kilo vermek değil.fiziki ve zihni rahatlık olmalı bu sıralarda bol bol yoga yapmanızı ve ferahlamanızı tavsiye ederim.
devamını gör...
bence oldukça saçma olan diyet çeşididir.

en iyisi her şeyden kararınca tüketmektir. her şeyin fazlası zararlıdır.

ha ille de uygulamak istiyorum derseniz de doktorunuza danışmadan karar vermeyin derim.
devamını gör...
sülük ile birlikte kullanılır.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"su orucu" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.