23 farklı kişiliği olan kevin'in üç genç kızı kaçırmasıyla baslayan bir hikaye hayatları gayet yolunda giden bu kızlar için (biri hariç) artık berbat son yaklaşmakta bu sırada çok tehlikeli 24.kişilikte kişilikte ortaya çıkmaya hazırlanıyor.
james mcavoy o kadar iyi oynuyor kimlikler arası geçişi o kadar güzel yapıyorki hayran olmamak elde değil.
demirleri büken,duvarda gezen son kimlik abartı evet ama neticede film.
travmayı daha erken yaşta ve en yaķını tarafından yaşamanın diğer travmalara göre daha fazla hasar bırakabileceğini hatta insanın hayatının nasıl içine edeceğini çok iyi gösteriyor.
devamını gör...
(bkz: james mcavoy)' un mükemmel oyunculuk gösterdiği film.tekrar tekrar hayran kaldım kendisine.psiklojik gerilim filmleri arasında da en beğendiklerimden.
devamını gör...
--! spoiler !--

23 kişilikten bir tanesinde şeker hastalığı var diğerlerinde yok. hadi kişilikleri, davranışları farklı olabilir ama biyolojik olarak nasıl bir farklılık olabiliyor, doğaüstü gibi bir rahatsızlık. james mcavoy için izlenir.

--! spoiler !--
devamını gör...
güzel filmdir de o filmin sonu kaliteyi inanılmaz aşağı çekmiş.
devamını gör...
evet gerçekten doğaüstü gibi. genel bir bilgi ama biyolojik farklılıklarda ortaya çıkabilir.alter kişiliklerden birinin stresi daha yüksekse tansiyon vs olabilir.
devamını gör...
james mcavoy'un tek başına yürüttüğü bir diğer harika yapım için (bkz: filth (film))
devamını gör...
o nasıl bir film di öyle... soluksuz izletti.
tanım: vay anasını be!!!
devamını gör...
gerçek yaşam öyküsüne dayanan filmde çoklu kişilik bozukluğu yaşayan birinin hayatı anlatılıyor.
bu bana biraz da sınır sadece insanın zihnindedir sözünü hatırlattı. psikoloji ile ilgilenenler için bence izlenmesi gereken gerilim dolu bir film.
devamını gör...
james mcavoy baya baya filmi tek başına, almış götürmüş.
devamını gör...
ölümsüz serisinin 2. filmi. seri sırasıyla: unbreakable, split ve glass'dan oluşuyor.

filmde, 23 farklı alter egosu olan kevin'in son olarak ortaya çıkardığı ''canavar'' kişiliği ile insanların hayatlarını değiştirmesi konu alınıyor. ve tabii kendi hayatını da. çoklu kişilik bozukluğu çok ilgimi çeken bir hastalık, öncesinde kill me heal me (dizi)'yi izlediğimde de bu hastalık konu alınıyordu ve fazlasıyla araştırma yapmıştım. çoklu kişilik bozukluğunun en önemli nedenlerinden biri tahmin edilebileceği üzere travma'dır. özellikle çocuk yaşlarda fiziksel ve cinsel istismar görmek, savaş, doğal felakete şahit olmak gibi faktörler yer alır. çocuğun bedenine acı, üzüntü ve stres artık taşıyamayacağı kadar ağır geldiğinden olsa gerek, kendine farklı alt kişilikler yaratır. bu kişiliklerin yaşları, ırkları, cinsiyetleri, hobileri, düşünce tarzları, hayalleri, kısacası neredeyse her şeyi farklıdır. 30 yaşında çoklu kişilik bozukluğundan muzdarip bir adam düşünün, 9 yaşında bir kız çocuğu kişiliği de olabilir, 18 yaşında üniversiteye hazırlanan bir ergen de... hatta 70lerinde emekli bir karakteri de içinde barındırıyor olabilir.

ayrıca, bu hastalıkla ilgili dizi-film çekenler muhakkak bu ''canavar'' yani karanlık kişiliğe de yer veriyor. hatta bu kişilik o kadar güçlü ki, diğer tüm karakterlere baskın olabilir ve onların ortaya çıkmasını engelleyebilir. ve kişinin kendi benliğinin de. bu açıdan başarılı bir filmdi. kevin'i canlandıran james mcavoy'un oyunculuğu da muazzamdı.

--- alıntı ---
you are different from the rest. your heart is pure! rejoice! the broken are the more evolved. rejoice.
devamını gör...
tek kişilik dev kadro diye buna denir.
devamını gör...
amerikan psikolojik korku gerilim filmi.
filmde yer alan oyuncular: james mcavoy, anya taylor-joy ve betty buckley.

filmin başlangıcından sonuna kadar soluk soluğa izledim. benim için kesinlikle sadece 1 saat 57 dakika değildi. daha fazlaydı çünkü bitirdikten sonra bıraktığı etki çok fazlaydı. ısrarla öneririm.
devamını gör...
unbreakable, split ve glass üçlemesinden en başarılısı... tabii ki james mcavoy sayesinde...
devamını gör...
psikolojik gerilim sevenlerin beğeneceğini düşündüğüm film.
devamını gör...
pygmalion etkisi’ni getirdi aklıma. yeterince inanındığında neden olmasın gibisinden. aham şaham bi oyunculuk göremedim ve gerilmedim de. kurgu güzel ama daha iyi işlenilebilirdi bence.

3/10 - çerezlik izlenir.
devamını gör...
kevin in 23 alter egosu ve son karakter beast ile 24 farklı kişiliğin aynı bedende işlendiği film. özellikle psikolojiye ilgi duyanların keyifle izleyeceği ,tek vücutta karakter geçişlerinin muhteşem aktarıldığı yapım.
devamını gör...
filth filminden sonra çok büyük bir beklenti ve heyecan ile izlemeye başladığım ama çok da uzun sürmeden çok çok çok kötü bir işleyiş ile *** ettiklerini düşündüğüm film. gereksiz uzun ve çok bir derinliği olmadığını düşünmekteyim.
devamını gör...
herkesin çok beğendiği ama benim hiç beğenmediğim film. başta her şey çok iyi gidiyordu. konusu olsun kurgusu olsun ama sonundaki fantastik ögeler beni hayal kırıklığına uğrattı.
devamını gör...
izledikten sonra bir süre etkisinden çıkamadım. acayip iyi izleyin izletin.
devamını gör...
james mcavoy oyunculuk dersi vermiş resmen bu filmde... çok iyiydi.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"split (film)" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.