dünyanın en pahalı tablosudur. bir leonardo da vinci eseridir. bizzat kendisi tarafından yapıldığı söylenmektedir. 1958'de 60 dolara satılan bu eser, şimdilerde ise suudi arabistan'ın kültür bakanı badr bin abdullah bin muhammed bin farhan al saud* tarafından 450 milyon dolardan tekrar satışa çıkarılmış.*

resimden anladığımı pek söyleyemem ama bu eserin gerçekten farklı bir havası var bence. mona lisa'dan daha güzel.* resim ile ilgilenen sevgili yazarların bu eser hakkındaki görüşlerini merak ediyorum. küre detayı çok hoş yahu.
daha detaylı bilgi için
görsel
devamını gör...
leonardo da vinci'nin 1500 yılı civarında tamamladığı düşünülen, latince'de ''dünyanın kurtarıcısı'' anlamına gelen, isa'nın sağ eliyle kutsama işareti yaptığı, sol eliyle kristal bir küre tuttuğu büyüleyici tablo.
sevgili yazar tutankamonun laneti'ne son derece katılıyorum. bir garip tablo bu. değişik bir havası var, insanı büyülüyor. küre detayına bayıldığımı ben de eklemeden geçemeyeceğim. küre dünyayı temsil ediyormuş.
görsel
bu tabloyu bir de nft olarak satışa çıkardılar. nft versiyonunda isa kristal küre yerine dolar banknotları tutuyor. eserin yine 450 milyon dolara satılması bekleniyormuş. ilginç. çok da yorum yapmadan hemen haberi buraya bırakıyorum.

eserle ilgili ayrıntılı bilgi için kaynak
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"salvator mundi" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.