1.
anason ile güreştirilen suya karışınca beyazlaşan geleneksel alkollü bir türk içkisi
devamını gör...
2.
muhabbet bağına sokan içkidir kendisi.
devamını gör...
3.
" adabı vardır...." şaka şaka bi adabı yoktur. bardağa koyup içersin iste daha fazla güzellemelerin anlamı yok.
çayı, suyu, neyi içersen iç, yaninda sohbetinden keyif aldigin, varlığından hoşnut olduğun birinin olması hem zamanın ve sohbetin kalitesini artırır. içilen çaydan, su'dan kahveden keyif almanızı sağlar. o yüzden bakmayın siz "adabı var rakı içmenin" güzellemesi veya paylaşımı yapanlara, rakı şişesini görse fitil diye kullanmaya çalisirlar
devamını gör...
4.
kokusunun aşırı güzel tadının ise bence kötü olduğu içki.. ama yanındaki mezeler içtiğin insnlarla güzel bir ortam oluşturulabilir..
devamını gör...
5.
kokusundan dolayı tahammül edemeğim alkol türü.
devamını gör...
6.
kokusu berbat olmasa içilir ama koku bitiriyor ya
devamını gör...
7.
yanında su ve şalgamla içilen, kederli zamanların dostu ya da keyifli zamanların ortağı şeklinde tabir edilen içki.
devamını gör...
herkesin hakkında en az bir cümle sarfettiği, masasında içerken benliğin kaybedildiği, anlayanın tekirdağ trakya ve gold serisinden şaşmadığı, anlamayanın ise yeni rakı âlâ reklamı yaptığı, dostlarla içilmesi keyifli olan, metil alkolle yapılan boğmaların can aldığı aslan sütü lakaplı içki...

ben şahsen sarhoş olmaya içmem. sohbet...

haa bir de ;

"rakı masasında yanında kim olursa olsun, kadeh aklındakine kalkar. "

cümlesiyle viral olmuş, bie dönemin whatsapp durumlarını ele geçirmiş, her türlü sosyal mecrada yer edinmiş bir içkidir.
devamını gör...
hiçbir şekilde içemediğim geleneksel içkimiz. rakı kendine has sofrası olan bir içkidir. rakı içen insanlar genel olarak bu yönlerini vurgulamak isterler. kültürel olarak değeri olan bu içkimiz son zamanlarda devletin acımasız vergilendirmeleri ile halktan kopmuş, instagram simsarlarının eline düşmüştür.
yapılan en büyük hata ise rakıyı balıkla birlikte tüketmektir. alkol ağzınızı belirli düzeyde uyuşturur ve bu, balığın tadını almanızı engeller. dolayısı ile iyi bir balık yiyorsanız kesinlikle rakı içmemelisiniz.
devamını gör...
10.
balığın yanında güzel giden içecek.
devamını gör...
11.
adabı vardır rakının. her yerde, herkesle içimezsin. bazısı içmeyi bilmez bir yudumla saçma sapan konuşur ya da sapıtır, bazısı bir damacana içse bana mısın demez. içmeyi bileceksin, içtiğine değecek kişi için içeceksin..
devamını gör...
12.
güzel bir akşam yemeğine eşlik edebilecek en güzel içecek.
devamını gör...
13.
üzerinden boş edebiyat yapılan içki.
devamını gör...
14.
üzerinden boş edebiyat yapılmayan, tabiri caizse aslan sütüdür.

hele bir de rakı sofrasında sevdiğin dostların ve içlerinde bağlama çalıp, türkü söyleyen varsa en samimi, en can ortamdır
ortama bakın da biraz içiniz açılsın, ortam görün gençler.
devamını gör...
15.
hepimiz bir şekilde üstün olma gayreti içindeyiz. edebiyat denilen de aslında bu. farklıyım ben demenin bir yolu. usul adap bilmek gibi sunulan şey aslında hepimizin farklı farklı yöntemlerle yapmaya çalıştığı kendini değerli sunma çabası.

bu rakıda da böyle şarapta da tütünde de kahvede de. yani rafine biri olma imajı, böyle olduğunu satma çabası farklı ve değerli olduğumuzu gösterme çabası.

rakı üzerinden de ilave olarak erkeklik ölçen ve bunu satan bir yapı var. amerikada bunu viski ile yapıyorlar. sert erkek, gerçek erkek rakı içer viski içer tırnak içinde kız gibi likör içmez vs vs.
devamını gör...
16.
rakı, gurbetteki memleket kokusudur.
devamını gör...
17.
türk içkisidir. aslan sütü gibi havalı bir lakabı vardır . maalesef sosyal medyada meze olmuş bir edebiyata sahiptir . onun dışında severek tüketiriz. ve eski rakı reklamları çok tatlıdır . özellikle sakın o lafı etme cümlesini duyduğumuz reklam tebessüm ettirir.
devamını gör...
18.
içen içemeyen herkesin hakkında fikri olduğu, şiirsel konuştuğu alkoldür.
devamını gör...
19.
herkesin kaldırabileceği bir alkol türü değildir. son 5 senede çoluk çocuğun elinde maymuna dönmüştür.
devamını gör...
20.
türkler dışında herkesin içebildiği milli türk içkisi
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"rakı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.