1.
vücudu kaslı olan kişilerin tümünün kullandığı düşünülen şey
devamını gör...
ismi gibi içerisinde protein ihtiva eden toz formundaki gıda. su veya süte istenirse meyve suyu yoğurda da karıştırılıp yenip/içilebilen gıda. genelde yüksek proteinle beslenmek zorunda olan sporcular günlük ihtiyaçlarını tamamlamak için kullanır. bunun yanı sıra beslenmesi zayıf olan çocuklara da verilir. artık protein barlar çıktı. direkt protein tozuyla desteklenen çikolata bisküvi kek vb gıdalarda yaygınlaştı.
devamını gör...
ego $i$iren.
devamını gör...
besin açığını kapatmak için kullanılan gıda takvileridir.. fakat bizim insanımız gıda yemez toz kullanır. bir süre sonra böbrekleri eline alır.
devamını gör...
fazla kullanılması sonucunda böbreklere zarar verir.
devamını gör...
yulaf lapalarına en çok yakışan proteinocean whey proteindir. bisküvili olan forever*sürekli olarak kullanmaktansa haftada 2/3 hafif kahvaltı için kullanılabilir. tadı aşırı güzel oluyor yulaf lapası ile.
devamını gör...
içeriği "peynir altı suyu tozu" olan kasların gelişiminde vücudun daha fazla ihtiyaç duymasından dolayı takviye olarak kullanılan toz protein.
devamını gör...
günlük proteinini zaten tam alan adamın neden kullandığını anlamadığım supplement. genelde sporcuların günlük alması gereken protein miktarı yapmayan kişilerden daha fazla olduğu için sporcular daha çok kullanır ama spor yapmayan ve proteinini tam alamayan kişilerin kullanmasındada sakınca olduğunu sanmıyorum. yinede kapsamlı araştırma yapın
devamını gör...
ver abime ordan protein tozu.
t: sporcuların vucut geliştirme aşamasında kullandıkları toz.
devamını gör...
aşırı derecede pahalanmış takviye. yav bu bir ihtiyaç. yav bir ülkede her şey bu kadar pahalı olmamalı ya. evet.
devamını gör...
günde yarım kilo tavuk göğsünü pişirip yiyemeyen gençlerin hunharca saldırdığı supplement. gıda takviyesinden çok gıda muamelesi görüyor.
devamını gör...
her sabah koltuk altlarıma sürdüğüm nane.
devamını gör...
kazein, whey, et proteini, bitkisel gibi türleri bulunan, yoğunlukla sporcuların protein takviyesi amacı ile kullandığı supplementtir.

kullanmayan ya da araştırmayan insanlar bunu kullanmadan kas geliştiremeyeceğini ya da bunu kullanarak kasların şişirileceğini ve doğal olmadığını * düşünür.

arkadaşlar biyoloji biliminin en temeli, hani ilköğretim ikinci kademede, öğrendimiz bilgiler ile çözebilirsiniz durumu ama üşenmeyip düşünürseniz.

bir ölçeği ortalama 20-30 gr arası protein verir ve böbrek sağlığı için günde 1 ölçek önerilir *şimdi 20-30 gr protein sihirli değnek değildir. aynı proteini 100-150 gr tavuk göğsü ya da 150-200 gr kırmızı et ile de alırsınız. ya da 100-150 gr lor/çökelek veya 4 yumurta vs vs.

şu diğer şişiriyorsunuz diyenler. et, yumurta, kuru fasülye vs gibi protein kaynaklarını tükettiğinizde sindirime girer. proteinler ayrılır. ardından amino asitlerine kadar parçalanır ardından yırtılan hasar gören kasları onarmak üzere kullanılarak kas onarılır ve kas büyür.
protein tozu da içilir, sindirime girer, proteinlerine ve ardından amino asitlerine ayrılır ve hasar göreb kaslar bu amino asitler ile onarılır kas büyür.
bir fark var mı arada, ben göremedim?

cehaleti giderdik mi. neyse okumadıysanız dikimde değil ben ifade ettim.

şimdi öneriler.

1- kullanmadan önce böbrek rahatsızlığınız olup olmadığını kontrol ettirin, kafanıza göre kullanmayın.*
2- ben günde antrenman sonrası takviye için 1 ölçek kullananlardanım. bence siz de ya böyle yapın ya da en fazla 2 ölçek o da sabah ve antrenman sonrası olacak şekilde olsun.
3- kullanmaya başlayınca su tüketimini artırmanız böbrekleriniz için faydalı, en az 1 lt artırmaya çalışın.
4- yılda 2 ay ya da 6 ay da 1 ay şeklinde kullanıma ara verin.
5- sihirli değnek değil. genel beslenmene ve uykuna dikkat etmiyorsan, seni kazanına soksak fayda alamazsın.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"protein tozu" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.