1.
ne yazık ki toplumda, özellikle yeni nesilde günden günde çoğalan rahatsızlık. ülke halkı olarak o kadar çok şeye şahitlik ettik ki vaka sayımız günden günde artış gösteriyor.
devamını gör...
2.
yeni jenerasyonun hayatı önceki jenerasyonundan tamamen bağımsız bir şekilde öğrenmeye çalışması da bunda büyük etkendir. iki jenerasyon arasında çok büyük farklar var. dünya çok değişti ve dünyayı algılamaya çalışırken sürekli hata yapıyoruz, ve bu hatalar canımızı yaktıkça da bir süre sonra hata yapmaktan korkar hale geliyoruz. hamle yapmayıp savunan taraf olunca da ister istemez paranoyalar artıyor.
devamını gör...
3.
ülkede onlarca canlı bomba patladı, bir darbe girişimi gördük, geziyi gördük.
bunların da etkisi yadsınamaz.
devamını gör...
4.
böyle bir kişi ile ilişki içerisindeyseniz hayat size pek çekilmez gelir.
tanım : bir psikolojik rahatsızlık.
devamını gör...
5.
fazla miktarlarda esrar kullanmanın da yol açabileceği hede.
devamını gör...
kendi kendine kurup, düşünüp buna inanmak olarak örneklendirilebilen bir hastalık.
devamını gör...
patolojik bir kavramdır. niyetlerin yanlış okunduğu, şüphe ve güvensizlik ile çepeçevre sarılmış bir ruh halini ifade eder. çevresindeki insanların hep kendisini kıskandığı, arkasından işler çevirdikleri, hatta insanların onun hakkında kötü düşünceler içinde oldukları konusunda kendilerinden emindir. halbuki böyle bir durum yoktur, sadece bir sanrıdır. ama kişi düşük öz saygısı sebebiyle bu çarpıtılmış düşünceleri gerçeklik olarak algılar. bu sebeple çevresindeki insanlar ile devamlı çatışma halindedirler.
devamını gör...
paranoid kişilik bozukluğu, diğer insanların hareketlerini küçültücü ve tehdit edici olarak algılayan aşırı duyarlılıktır. organik ve tedavi edilebilir bir beyin hastalığı olarak değerlendirilmektedir.
devamını gör...
eskiden yoktu böyle abuk hastalıklar. size hap kakalamak için psikologlar uyduruyor bunları, inanmayın.
devamını gör...
yukardaki entry’i destekleyen bir kitap: izzet güllü/çok abarttınız
devamını gör...
gerekli ilaçlar kullanıldığında pamuk gibi bir insan olabilirler bu bozukluğa sahip kişiler. gözlemlerime göre eller sürekli titriyor ama bu ilacın etkisi midir yoksa paranoid kişilik bozukluğuyla mı alakalı emin olamadım. yakın çevrenizde buna sahip biri varsa hayatı hem size hem kendisine zindan eder. yatağın altında ve hatta cebinizde bile adam arayabilirler. ne kadar yakın olursanız olun kendisine zarar vereceğinizi düşünebilirler. çocuklarında da bazı psikolojik problemler olması muhtemeldir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"paranoid kişilik bozukluğu" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.