didem madak.annesinin kaderini yaşamış,kanser yüzünden vefat etmiştir.
“erken öleceğini biliyordum bana bırakmak için,
bu acımasız ölü anne sesini.”
“canım kızım, cehaletimden şair oldum...
annesizlikten.
sen sakın şair olma!" kızına böyle seslenmişti güzel didem..
devamını gör...
ben en çok genç yaşta ölen şairlere üzülüyorum. yazılacak şiirleri, romanları kalmıştır geriye.
muzaffer tayyip, arkadaş zekai, rüştü onur, orhan veli ve niceleri.
devamını gör...
(bkz: yaşar kemal)
devamını gör...
cheistopher marlowe. 27 yaşında ölmesine rağmen eserleri shakespeare’ninkiler ile eş değer sayılıyor. yaşasaydı, shakespeare’nin esamesi bile olunmazdı bugün.
devamını gör...
ursula le guin.
devamını gör...
sabahattin ali. yazı dili o kadar güzel ki... daha çok eserini okuyabilmeyi çok isterdim.
devamını gör...
cemal süreya
devamını gör...
samed behrengi. ilkokulda tüm kitaplarını okumuştum onunla karşılaşmayı ve kitaplarda ki sorularımı gidermek istiyordum. ama bir gün önsözü okudum.
devamını gör...
attila ilhan.
lise yıllarında okuldan kaçmıştım. cebimdeki parayla bir adet jack london-beyaz diş aldım, bir adet de simit. kalan para ise eve dönüş için yol paramdı. kafama esti, arkadaşlarla kitap fuarına gittik. attila ilhan'ın söyleşisine katılmak için salonun giriş kapısını açtım, o da kapının iç tarafındaymış çıkıyormuş. aramızda 1 metre var, göz göze geldik, gülümsedi. bir şey diyemedim, kalbim çarpıyordu, kenara çekilerek yol verebildim sadece. standa gidiyordu sanırım imza için. peşine takıldım, sıraya girdim. sonra baktım herkes bir attila ilhan kitabı alıp sıraya giriyor. benim elimde beyaz diş var. olsun dedim, bunu imzalatırım. sıra yaklaşırken olmaz dedim, ayıp olur, bir bende yok kitap. çıktım sıradan.
olsun seneye yine gelir, benim de elimde kitabım olur, o güler yüzüyle hoşça karşılar beni, biraz muhabbet eder imzalatırım kitabımı dedim. gelemedi :/
devamını gör...
hiçbir yazarın öldüğünü fark etmedim. kitapları hala duruyor.
devamını gör...
küçük iskender.

günlerce kendime gelememiştim çok büyük ve unutulmaz bir şairdi.
devamını gör...
nihal atsız. keskin bir kalemi vardı hiç tavizi yoktu eğilmedi. hayatı mahkemelerde hapishanelerde geçti. fikirlerini ölümüne savunmuştur. saygı duyulası bir şahsiyettir

atilla ilhanın ağzından nihal atsız:
1941’di galiba, izmir’deki bir liseden komünistlikten dolayı kovuldum. belge aldığım için hiçbir yerde okuyamıyordum. özel bir lisede okuyabilir mi diye beni istanbul’a yolladılar. boğaziçi lisesi’ne geldim. boğaziçi lisesi’nde edebiyat hocam kimdi, biliyor musunuz? nihâl atsız idi. ben, “eyvah” dedim, “bu adam beni hemen mimleyecek ve perişan edecek.”

ne bekliyorum biliyor musunuz, bir hitler bekliyordum ben. geldi, hiç de öyle bir adam görmedim. derli toplu, aklı başında, işini ciddiye alan bir adamdı. her çocuğun istiklâl marşı‘nı baştan aşağı ezbere bilmesini isterdi. onu yapamadın mı, sıfırı alıp oturuyordun.

ve sınıfta bu işi yapan tek adam ben çıktım. “sen kimsin, nereden çıktın yahu?” dedi. “ben şuyum.” dedim. “sende iş var.dedi
devamını gör...
küçük iskender.
devamını gör...
yazar diyince buralarda yazan kafa yazaları düşündüm, bi kötü oldum, gencecik yaşta ah vah derken, nasıl tespit ediyorlar öldüğünü kafa sözlükte dedim, bunları 1 milisaniyede düşündükten sonra başlık entrysini okuudum göz ucuyla ve oh dedim sözlük yazarları değilmiş. yaşlı yazarların ölümüne sevindim. 2 milisaniyede yaşadığım hüznü sevinci sizlerle paylaşmak bulunmaktayım.
devamını gör...
daha tanıdığım hiç bir yazar ölmedi fakat. kendim ölürsem çok üzülürüm.
devamını gör...
sabahattin ali. düşüncelerini kendime yakın bulduğum, eserlerini okuduğum bu güzel yazarın öldürülmüş olması beni çok üzüyor.
devamını gör...
(bkz: uğur mumcu)
devamını gör...
öldüğümde sayfalarca entry yazılacak başlık.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"ölümüne en çok üzüldüğünüz yazar" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.