zamanında benim de gerçekleştirmiş olduğum eylemdir. ailem beni oturtup öğretmeye falan çalışmadı, zira onların da nasıl öğrendiğime dair pek fikirleri yoktur. okula giden büyük kardeşimden görerek öğrendiğimi düşünmekteyim. birinci sınıfta okuma biliyorum diye başkan seçilmiştim*. şimdiki çocuklar arasında bu durum daha yaygın olabilir belki, telefon tablet derken daha fazla karşılaşıyorlar harflerle, metinerle.
devamını gör...
(bkz: ben) 3 yaşımda kendi kendime öğrenerek dahil olduğum eylem. bir süre kimse inanmadığı için gittiğim her yerde gazete okutmuşlar, okulda da beni anlayamayan kötü bir öğretmene denk gelince okuldan nefret etmişim bir süre. şimdi ise kendimle ilgili verebileceğim, bana göre ilginç bir bilgi.
devamını gör...
dayımın yaptığıdır.

öğrenmekle kalmamış, 1'den 3'e atlamıştır.
devamını gör...
aaaa bu benim lan. cidden valla yani.
devamını gör...
okula başlayınca sınıfın bir numarası olacağınızı, kızların oğlanların falan "vayyyyy nası yapıyosun" diye peşinizden koşacağını sanmanıza sebep olur.

ama öyle olmuyo. kimsenin salladığı yok, örtmen de dahil.
devamını gör...
bir de okula erken başladıysan gör başına gelenleri.
devamını gör...
benim. ama hata olduğunu düşünüyorum. okulda çok sıkılıyordum ve öğretmenimle sürekli problem yaşıyordum. ikinci sınıfta bu yüzden okul değiştirmek zorunda kaldım.
devamını gör...
3. sınıftan başlayıp sınıfın hep en küçüğü olarak kalmakla sonuçlanabilir.*
devamını gör...
çocuklarınıza sakın ha bunu yapmayın, iyi birşey olduğunu sanmayın. ilkokul 1 ve 2 de okul hayatının kaymasına sebep olur. okul çocuğu sıkar.
devamını gör...
benimdir.

konuşmaya da daha 9 aylıkken mi ne başlamışım. süper zeka falan mı acaba demişler ama an itibariyle city macından kupon yattı ağlayarak duşun altına gideceğim. bu haftaki sınavlara da hiç çalışmadım. kuponlara çalıştım.
devamını gör...
yakın zamana kadar okumayı geç söktüm sanıyordum ama öğrendim ki okula başlamadan önce kendi kendime okumayı öğrenmişim.
derslerde canım sıkıldığı için hoca beni bahçeye yollarmış, büyük ihtimalle yalnızlık algım o dönemlerde oluşmuş.
devamını gör...
büyük hata. bunun için çabalayan ebeveynler var. hepsinin çocuğu einstein. ne demiş john locke amcamız insan beyni boş levhaya benzer. çocuğa ne verirsen onu alır. okula başlayınca da çocuğun dikkatini çekemezsin. çünkü öğretmenin öğreteceklerini sevgili aile çoktan öğretmiştir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"okula başlamadan okuma öğrenmek" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.