samimiyetsiz mesajlardan kurtulmak için başvurmak istediğim hak türü. sözlükte böyle bir şey yok maalesef. gelir mi? size bağlı.
devamını gör...
bence olması gereken bir haktır.
bazı yazarların nickaltı şeytan taşlama mekanı gibi.
devamını gör...
sansürdür. karşıyım.
devamını gör...
desteklediğim fikir isteyen kilitlesin.
devamını gör...
#261454 kendi şeytanlıklarını gizlemek için başka yazarların nickaltını kirletmek suretiyle iğrençlik yapanlar var. nickaltımda kendine müslüman diyen 2-3 tane yazarımsı şeytana hizmet ediyor.
devamını gör...
her ne kadar ilk duyulduğu an "iyi fikir" dedirtse de, biraz düşününce, nickaltı giremeyenlerin kişiye özel başlıklar açarak yapacağını yine yapması ve artı olarak sol frame'i iyice kirletmesi ile sonuçlanacağını fark ettiğim öneri.
devamını gör...
saçma bir fikir.
devamını gör...
nickaltı nedir , ne işe yarar gençler ?
böyle dilaltı gibibir şey mi ?
devamını gör...
platformun yapısında yazılımsal olarak nickaltı / başlık ayrımı yapılmamış olduğu için gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını düşündüğüm eylem. kullanıcı adı franz kafka olan bir yazar, nickaltını kilitlerse franz kafka başlığını da kilitlemiş oluyor. bu da veri girişinde olumsuzluklar yaratabilir kanımca.
devamını gör...
verildiği takdirde kilitlenmiş nickaltına yazamayan yazarların özgürlüğümüz elimizden alınıyor, baskı altındayız, ifade özgürlüğümüz engelleniyor gibi şikayetlerine yol açması muhtemel istek. *

daha önce franz kafka örneğinde bahsedildiği gibi sorunlara neden olabilir.

ancak ben de yazara bu hak verilmeli düşüncesine katılıyorum. yukarıda bahsedilen durumu engellemek adına da;
franz kafka
franz kafka (yazar)
olarak iki farklı başlık ile iş yürütülebilir. yani yazarların nickaltı başlıklarının yanına (yazar) ibaresi konması ve nickaltına bir şey yazılmasını istemeyen yazarlara nickaltlarını kilitleme hakkı verilmesi gerekir.

teknik olarak mümkündür değildir onu bilemiyorum ama.
devamını gör...
opsiyonel bir özellik olması huzur verir diye düşünüyorum.
mesaj alımı gibi kapatılabilse, herkes herkesin nick altına yazamasa, diğer sosyal medyalarda örneği olduğu üzere olamaz mı, diye bir beyin fırtınası yaptım.
devamını gör...
güzel düşünülmüş bir özellik. gelirse benim şu anlık işim olmaz ama nickaltlarında cidden saçmalanmış ve kendisine sataşılmak için entry girilmiş başlıklar gördüm ve şahsen bana olsa bunları silebilmek isterdim.
devamını gör...
sözlük ruhuna aykırı eylem edit: değil hak.

her şeyi özelleştirmeye çalışmak bir kaçışın ürünüdür. sözlük kolektif bir yapıdır. katılmıyorum.
devamını gör...
daha da iyisi, herkes kendi nick altındaki entry lerde kontrol sahibi olsun. istediği entry i silebilsin. bazı kişilere nic altını kapatabilsin.
devamını gör...
iyi, güzel de bazılarının nickleri bilgisel tanım girilecek şekilde de olabilir. örnek (bkz: koala)

o zaman bilgi içerikli tanım girilmesinin de önü kapanır. bana mantıksız geliyor.
devamını gör...
kilitlemekten ziyade hakkında yazılan bi tanımdan hoşlanmadıysan onun görünürlüğünü kaldırma hakkına sahip olman gerekir diye düşünüyorum çünkü sözlük senin tanımlanma yerin değil kavramların olayların vesaire tanımlanma yeri . gelip bana yapılan benim de hoşuma hiç gitmeyen bir tanımın sırf orada yeaa ifade özgürlüğü tanım yapma özgürlüğü diye durması hiç hoş değil bence. kaldırılması için en fazla şikayet edebilirsin şikayetin gerekli görülmeyebilir ama sen rahatsız olmuşsundur istemiyorsundur o tanımın senin nickaltında olmasını. bence çok gerekli.
devamını gör...
eğer gelirse muhtemelen benim kullanmayacağım özellik. nickaltıma iyi şeyler yazıldığı gibi eleştiri de gelebilir hiç sorun yok benim için. herkes beni sevmek zorunda değil sonuçta. buraya bir şeyler yazıyorsak beğenilmekle birlikte beğenilmemeyi de göze almalıyız.
devamını gör...
biri anlamsız bir şey yazdığında anlamlı onca şeyin çöpe atılmasına sebebiyet verecek özelliktir. bence yazarlara nickaltındaki tanımları silebilme hakkı verilse daha makul olur sanki.
devamını gör...
ben yazılsın istiyorum millet kilitlemeye çalışıyor.
devamını gör...
ülkede tayyip erdoğan gibi kafalar var. eleştiriye bu denli tahammülsüz olmanız skandalı karşısında şaşkınım.
olur ha eksi butonu gelirse, intiharlar yaşanacaktır.
demedi deme ibrahim!
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"nickaltı kilitleme hakkı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.