1.
baba tek kelime ile baba. ses dalgaları ile en gizli ve karanlık yerlerimi keser. hayatımın bir kısmında tüm playlistimin sahibi kişi
devamını gör...
2.
karakter olarak bilmesem de ses olarak büyük bir ses.
devamını gör...
3.
kimsenin kalbini kırmayan, mafyaclık ve kabadayıcılık oynanmayan, eşsiz bir sese ve muhteşem bir karaktere sahip olan güzel ve naif insan.
devamını gör...
4.
hayatımın bir döneminde sadece onun şarkılarını dinlediğim söylenebilir..
devamını gör...
değeri öldükten sonra anlaşılan nadide insan .
devamını gör...
çok değerli bir müzisyendir kendisi. her kitle tarafından benimsenmiştir hayranları tarafından bıçaklanmaya kadar gitmiştir iş . özellikle kariyerinin sonlarına doğru artan çok yönlülüğü nasıl bir müzisyen olduğunu bizlere öğretmiştir. hande yenerin kırmızı şarkısını bile harika bir şekilde yorumlamıştır. hayatına gelecek olursak zor bir hayat yaşamıştır o yüzden çok sevdik babayı hepimizin babasıdır o . huzur içinde uyusun güzel yüreği kalbi hep bizlere bir şeyler öğretti. ayrıca geçirdiği trafik kazasından sonra hayatta kalması sanatını icraa etmesi büyük şanstır bizler için . her insan gibi hataları kötü tarafları vardır kusursuz değildir müslüm baba bizdendir hatalarıyla bizdendir . eşi muhterem hanımla arasındaki şiddetli bağ hakan gündayın senaryosunu yazdığı müslüm filminde çok iyi işlenmiştir. saygılar baba bir gün bir konserde en önde olmak dileğiyle bizi bekle.
devamını gör...
her tür şarkıyı kendince yorumlayan ve seslendirdiği şarkılara anlam katan çok değerli bir ses.
devamını gör...
büyük sanatçı. arabesk sevmeyenlerin bile bir gün babaya yolu düşer.
devamını gör...
daft punk, depeche mode, radiohead gibi severek dinlediğim grupların arasına karışan üstat. güzel duygular uyandırır kendileri, severiz.
devamını gör...
arabesk müziğin hem müzikal yapısını sevmem hem de bakış açısını sevmem ama bu adamın şarkı ve bestelerini diğerlerine göre çok daha seviyorum. sanırım sesi daha içten ve bana bu toprakların acılarını ve aşkını hatırlatıyor. nilüfer ve affet şarkılarını çok severim bence büyük bir ustadır.
bir de yaşlı amcanın nilüfer coverı var o da çok güzel olmuşburadan
devamını gör...
1992'den beri dinlediğim müthiş sestir.
ama ben arabesk şarkılarından zevk alıyorum.
2000 sonrası seslendirdiği şarkılar, müslümcüler için olmadı mesela.
devamını gör...
kabul görmek için ihanet edendir.
sanatın birinci koşulu sosyete tarafından kabul görmektir. müslüm gürses de küçük parlak çantalarının altın sarısı zincirleri narin omuzlarında iz yapan sosyetik kadınları, kağıda sarılı jiletleri bedenlerinden kayarken kıllı tenlerine iz yapan kırolara tercih ettiği anda sanat camiasında kabul görmüş oldu. müslüm baba harbiyede alkışlar eşliğinde sosyeteye günahını dökerken üzerinde kan kurumuş jileti ile favorilerini kesen mahalle abisi serbülent'in duvarında orhan baba ve ferdi babanın tam ortasında duran poster buruşturulup yatağın yanına atıldı.
devamını gör...
tartışmasız arabeskin 1 numarasıdır.
devamını gör...
türkiye'ye gelmiş en güzel seslerden biri. şimdiye bakıyorsun kerimcan durmaz mı ne ameke. olmaz olsun böyle şey. müslüm babadan kerimcan durmaz'a. evet.
devamını gör...
2 mart 2013 itibariyle yeni sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu'nun attığı tweet mesajı aynen şöyle;

"müslüm gürses'i kaybettik. çok üzgünüm, başımız sağ olsun. ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum."

hemen karşılık bulmuş sosyal medyada; "eskisi iş yapardı, bu tweet atıyor..." diyerek.

belli bir süre geçtikten sonra sağlık bakanının attığı mesajın teknik bir arızadan kaynaklandığı ve müslüm gürses'in halen yaşadığı bildirilmiş resmi kanallardan. hadi lan oradan diyerek yemedik tabii. bir bakan neden doğru ya da yanlış bir ölüm haberini duyurmak zorunda hissederki kendini? bu kadar pervasız olmak, ve hele en üst makamını işgal ettiği kurumu bu denli yönetemiyor görünme ihtimaline düşüncesizce kapı açmak nasıl bir histir acaba? müslüm gürses gibi gençliğimizin kilometre taşlarından tanınmış bir sanatçıyı geçtik herhangi bir insanın ölüm haberini bir sağlık bakanının soysal medya mesajı ile öğrenmek, hastanın ya da merhumun yakınlarına ne tür bir faydası mevcuttur? hele böylesi, ( şükürler olsun ki ) ters köşe bir durum yaşanmışsa bakanlık sözcüleri bunu teknik bir arıza söylemi ile geçiştirerek görevlerini yapmış olmalarının huzuruyla gece rahat uyuyabilecekler midir? sorular, sorular...

newsroom - haber merkezi diye bir dizi var , aklımıza seyrettiğimiz bir bölüm geldi. patronlardan biri bastırıyordu yoğun bakımda tutulan bir hastanın ölüm haberini duyurmak için. beş ayrı haber kanalı bildirmişlerdi bu durumu ve haber yapmadıkları her bir dakika için reyting hesabına göre iki - üç bin kişi kaybediyorlardı. iki ayrı kaynaktan doğrulama teyidi alamadıkları için direniyordu haber ekibi ve en son haber direktörü noktayı koydu; "o bir insan, ölüm haberini ancak doktorları duyurabilir..."

insana haber, meta, madde, şey, reyting olarak bakmanın bir meslek rahatsızlığı olarak medya sektöründe yaygın olduğunu biliyoruz. allah kurtarsın vicdanlarını deyip, kendilerine küfretme hakkımızı ise gerekli yerlerde kullanmak üzere saklı tutuyoruz.

sağlık bakanı daha acemi bu yollarda, melih gökçek'ten epeyce ders alması gerektiğini bildirelim kendisine biz buradan. tüm bunların üzerine müslüm baba'dan "tanrı istemezse..." şarkını dinlemeli şimdi...

rahmetli ölmeden bir gün evvel böyle bir olay yaşandı, tarihe not tutalım buradan.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"müslüm gürses" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.